زندگینامه بیوگرافی جووانی بوکاچیو

NEGIN BARZAN~

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/10/20
ارسالی‌ها
2,143
پسندها
30,375
امتیازها
64,873
مدال‌ها
19
سطح
33

• نویسنده موضوع
بسم تعالی
نام: جووانی بوکاچیو
شغل: نویسنده
ایالت: ایتالیایی

زندگینامه جووانی بوکاچیو، ادیب، شاعر، نویسنده و زبان شناس مشهور ایتالیایی، به تاریخ ۱۶ ژوئن ۱۳۱۳ در توسکانی متولد شد .
بوکاچیو یکی از بزرگترین ادبا در ایتالیا بود و به همراه دانته ، یکی از بزرگترین پاسداران زبان ایتالیایی شناخته می شود.

بوکاتچو از پدری ایتالیائی و مادری فرانسوی در چرتالدوندر نزدیکی فلورانس زاده شد، تحصیلات خود را ابتدا در فلورانس انجام داد و در دوازده سالگی از جانب پدر به ناپل فرستاده شد تا در بانک مهم باردی که خود مأمور معاملات آن بود، کارآموزی کند.
Giovanni-Boccaccio.jpg
بوکاچیو در ناپل به دربار آنژون راه یافت و کم کم شیفته زندگی معنوی و فکری آن گشت و زیر نظر استادان متبحر در بار به آموختن...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : NEGIN BARZAN~

NEGIN BARZAN~

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/10/20
ارسالی‌ها
2,143
پسندها
30,375
امتیازها
64,873
مدال‌ها
19
سطح
33

• نویسنده موضوع
مطلب پیشنهادی : کلیپ انگیزشی

اما بعد، اثری که پایه های شهرت و افتخار بوکاچیو را استوار ساخت، داستان دکامرون است که نویسنده در آن از طاعون هولناکی که شهر فلورانس را فرا گرفته بود، الهام گرفته است. در جریان طاعون هفت زن و سه مرد جوان در گوشه ای بر کنار از بیماری مهلک، یکدیگر را می یابند و مصمم میشوند که برای وقت گذرانی به نقل داستان بپردازند. کتاب شامل صد داستان است که در مدت ده روز به وسیله این ده نفر نقل شده است. بنابراین کتاب به ده روز تقسیم می شود و اولین روز آن به وصف طاعونی اختصاص می یابد که در ۱۳۴۸ فلورانس را منهدم ساخته است .

تنوع خارق العاده موضوع ها، قهرمانان، خصیصه ها، مکانها و زمانها از طرفی و شیوه نگارش و اندیشه ها از فرد دیگر کتاب دکامرون را تبدیل به اثری بی نظیر ساخته و...

NEGIN BARZAN~

نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/10/20
ارسالی‌ها
2,143
پسندها
30,375
امتیازها
64,873
مدال‌ها
19
سطح
33

• نویسنده موضوع
آثار بوکاچیو

دکامرون
شکار دیانا
فیلوکولو
تزئیدا (تسیدا)
رویای عاشقانه
فیلوستراسو
آمدتو
درباره زنان نامی
فیامتا
کورباتچو
نسبت نامه خدایان دوره شرک
ترانه‌های شبانی
نامه تسلیت آمیز به پینو دوروسی
رساله‌ای در سرودهای دانته
مروری بر آثار
جووانی ، یکی از شاعران پر احساس ایتالیایی بوده است که با زبانی استوار بهترین ماجراهای عاشقانه را به افسانه های باستانی پیوند می زده است و از دل آن ها اشعاری بسیار پر مایه می سروده است. در ادامه یکی از شعرهای او را با یکدیگر مرور می کنیم :

میراث‌دار نگاه تو

دل من است

و این دل

دوستت دارم را

روزی از لبان تو خواهد چید

آن روز

تمام کوچه پر از دل من می شود

و دل تو نیز

بر شاخه درختان نارون نشسته

دوستت دارم هایش را می شمرد

و دل من

کوچه را از بوسه پر می...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا