بالینی کلمات و عبارات نشان دهنده افسردگی

• نویسنده موضوع HAKIMEH.MZ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 125
  • کاربران تگ شده هیچ

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,505
پسندها
27,914
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

• نویسنده موضوع
عباراتی که نشان دهنده افسردگی می باشد

افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های روانی است که در افراد مختلفی دیده می‌شود. یکی از راه های تشخیص افسردگی نحوه بیان و رفتار انسان هاست. یکی از عوامل تاثیر گذار در رفتار و حرف زدن ما احساساتمان است و افراد افسرده نیز به بیان کلمات و عباراتی که معمولا بار منفی زیادی دارند یا تظاهر به خوب بودن می پردازند که با کمی دقت می توان این نشانه ها را پیدا کرد.
کلمات و عباراتی که نشان دهنده افسردگی می باشد
طبق تحقیقات علمی انجام شده محققان به این نتیجه رسیدند که افراد افسرده یا اشخاصی که افسردگی پنهان دارند تمایل به استفاده بیش از حد از برخی عبارات دارند که در ادامه به آنها می پردازیم. البته باید به این نکته...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : HAKIMEH.MZ

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,505
پسندها
27,914
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

• نویسنده موضوع
• استفاده زیاد از کلمات منفی

اگر استفاده از کلمات این چنینی ممکن است توسط اکثر افراد اتفاق بیوفتد اما اگر دقت کنید این کلمات توسط افراد افسرده بیشتر به کار برده می شوند. از جمله آن ها می توان به کلماتی مانند نا امید، غم،‌ تنهایی، ناراحت، دردناک، درد، تنها، بی کس،‌ غمگین، احمق و... اشاره کرد. به صورت کلی استفاده از کلماتی که برای بیان احساسات آزار دهنده استفاده می شوند در این دسته قرار می گیرند.

• عبارت «نمیتونم»

بسیاری از عبارت های پر استفاده توسط افراد افسرده با کلمه «نمیتونم» شروع می شود. شاید در ظاهر این کلمه ساده به نظر برسد اما تاثیر آن در بیرون آمدن از تخت تا پخت غذا و...

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,505
پسندها
27,914
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

• نویسنده موضوع
• تظاهر و استفاده از عبارت «من خوبم»

شاید دیدن عبارت «من خوبم» در این لیست کمی عجیب به نظر برسد اما افرادی که دچار افسردگی می شوند ممکن است به دلایلی از عباراتی برای بیان اینکه حالشان خوب است یا وضعیت مناسبی دارند استفاده کنند. معمولا افرادی که شرایط مناسبی ندارند در تظاهر کردن به خوب بودن آنقدر هم خوب نیستند و بر خلاف گفته هایشان در شرایط نامناسبی مانند گریه کردن،‌ پس از یک حادثه و... از عباراتی مانند من خوبم استفاده می کنند که با کمی دقت قابل تشخیص است.

• ابراز احساس خستگی

افسردگی علاوه بر اثرات روانی، تاثیرات جسمانی نیز دارد که مهم ترین آن خستگی است. افراد افسرده معمولا از...

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,505
پسندها
27,914
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

• نویسنده موضوع
• «کسی منو درک نمیکنه»

احساس عدم پشتیبانی و تنهایی به مراتب از منزوی شدن خطرناک تر است زیرا در این صورت وقتی کسی فکر کند که بودنش برای هیچکس اهمیتی ندارد یا کسی او را دوست ندارد احساسات آزار دهنده ای در او شکل می گیرد و افکار خودکشی را پرورش می دهند. این احساس ممکن است با جملاتی مانند «کسی به من اهمیت نمیده»، «من خیلی بی کس و تنهام»،‌ «کسی منو حمایت نمیکنه» و... بیان شوند.

• عبارت «تهش که چی؟!»

نداشتن انگیزه و استفاده از عبارات این چنینی حاصل احساس پوچی است
این عبارت که از احساس پوچی و کاهش حس لذت ناشی می شود و ممکن است با اشکال دیگری مانند «خب که چی؟» و... نیز بیان شود وقتی...

عقب
بالا