آموزشی تاپیک جامع رمز و رازهای نویسنده شدن

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

Narges_D

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/6/18
ارسالی‌ها
1,259
پسندها
20,503
امتیازها
48,373
مدال‌ها
23
سطح
28

هفته هشتم:
آموزش نویسندگی: کتاب‌ها، کلاس‌ها و کارگاه‌های نویسندگی

بسیار خب، اگر شوق یادگیری نویسندگی تمام وجودمان را گرفته باشد، احتمالاً یکی از اولین فکرهایی که به ذهنمان می‌رسد حضور در کلاس‌ها و کارگاه‌های نویسندگی است. معمولاً به شکل سنتی ما نظر مثبتی به کلاس‌های فیزیکی داریم و یادگیری به این روش‌ را اثربخش‌تر می‌دانیم.

البته امروزه در سراسر جهان یادگیری آنلاین روزبه‌روز قدرتمندتر می‌شود؛ در ایران به دوره‌های نویسندگی آنلاین به صورت جدی پرداخته نمی‌‌شود و برنامۀ ده هفته‌ای مدرسه ۱۰ گامی در همین مسیر است.

اما اگر بخواهیم در یک کلاس نویسندگی شرکت کنیم باید چه مواردی را در نظر بگیریم؟

کم نیستند نویسند‌ه‌هایی که اصولاً نویسندگی را غیرقابل تدریس...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Narges_D

Narges_D

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/6/18
ارسالی‌ها
1,259
پسندها
20,503
امتیازها
48,373
مدال‌ها
23
سطح
28

هفته نهم:
نویسندگی آنلاین

جذابیت نوشتن در فضای آنلاین این است که گاهی یک نفر می‌تواند با صفحۀ شخصی‌اش میلیون‌ها ببینده را جذب کند و گاهی هم ده‌ها نفر در جذب تعداد انگشت‌شماری از مخاطبان ناتوان می‌مانند.

با نوشتن در فضای آنلاین شما می‌آموزید که چگونه با محدویت‌های اندک، مخاطبان اختصاصی خودتان را داشته باشید و تأثیر ایده‌هایتان را در عمل بیازمایید.

البته هدف نهایی شما باید راه‌اندازی وب‌سایت اختصاصی خودتان باشد. بنابراین پیش از راه‌اندازی کانالی در تلگرام، دامنه‌ای را با نام خودتان ثبت کنید تا تعهد بیشتری به وبلاگ‌نویسی پیدا کنید. وبلاگ‌نویسی را می‌توان مؤثرترین و حرفه‌ای‌ترین روش‌ ارتباط و تأثیرگذاری نویسنده‌های عصر حاضر دانست...

Narges_D

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
25/6/18
ارسالی‌ها
1,259
پسندها
20,503
امتیازها
48,373
مدال‌ها
23
سطح
28

هفتۀ دهم:
چگونه کتاب بنویسیم؟

پال هاوک
در کتاب اینگونه می‌توانید دربارۀ نویسندۀ بزرگ علمی-تخیلی، آیزاک آسیموف اینگونه می‌نویسد:

«تنها یک راه وجود دارد که آقای آسیموف توانسته باشد بیش از یکصد کتاب بنویسید: نظم و انضباط شخصی و مهار جدی خویشتن. او گاهی در یک سال چندین کتاب می‌نوشت، آن هم نه کتاب‌های ساده و مختصر، برخی از آن‌ها کاملاً علمی هستند.

وقتی می‌بینیم که برای برخی افراد نوشتن یک نامۀ ساده، یک روز تمام وقت می‌گیرد، روشن می‌شود که او چنان منضبط و تعلیم دیده بود که در آن مقطع از زندگی خود، می‌توانست در یک روز فصل کاملی از یک کتاب را بنویسد. برخی از مردم با رنج و زحمت بسیار در تمام عمر خود تنها یک کتاب می‌نویسند. در حالی که این مرد...

mahdiiranpoor

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
30/10/19
ارسالی‌ها
1
پسندها
0
امتیازها
0
سطح
0

بسیار عالی بود خواستم از شما اجازه بگیرم آیا با ذکر منبع میشه در سایت استفاده کرد یا خیر

امضا : mahdiiranpoor

kafeniaz

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
11/1/20
ارسالی‌ها
1
پسندها
0
امتیازها
0
سطح
0

به نظر من هیچ کسی نویسنده به دنیا نمیاد. من خودم تولید کننده محتوا هستم و روز به روز که محتوا تولید می کنم به محتواهای قبلی که نگاه میکنم خنده ام میگیره که چطور من اینو نوشتم. منظورم اینه که باید برای نوشتن وقت بزارید وگرنه نمیتونید نویسنده بشید و فرقی نمیکنه تو چه حیطه ای باشه

امضا : kafeniaz
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا