روانشناسی اجتماعی مخرب‌ترین کلمات و عباراتی که هرگز نباید استفاده کرد!

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 94
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
قدرت کلمات، یکی از مهم‌ترین چیز‌هایی است که در دنیا وجود دارد، اما متأسفانه اکثر ما آن را جدی نمی‌گیریم و به همین خاطر هم بار‌ها به خود و دیگران ناراحتی هدیه داده‌ایم. تأثیر کلمات به‌قدری بالا است که می‌تواند مسیر زندگی ما را تغییر داده و بر حال خوب یا بد ما نیز تأثیر بگذارد.
مخرب‌ترین کلمات و عباراتی که هرگز نباید استفاده کرد

مطالعات علمی نشان می‌دهد که کلمات مثبت و منفی نه‌تنها در سطح عمیق روان‌شناختی برما تأثیر می‌گذارد، بلکه تأثیر بسزایی درنتیجه زندگی ما دارند. این مطالعات نشان می‌دهد که قدرت کلمات منفی (چه گفتاری، شنیداری یا ذهنی)، استرس و هورمون‌های ایجادکننده اضطراب را در افراد آزاد می‌کنند. فقط دیدن...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
مخرب‌ترین کلمات و عباراتی که هرگز نباید استفاده کرد گاهی ما با به کار بردن برخی کلمات و عبارات می‌توانیم بدترین دشمن خودمان باشیم. برخی جملات به‌قدری بار منفی بالایی دارند که می‌توانند باور فرد را بر اساس آن کلمه شکل دهد و سپس همان باور‌ها به‌صورت تجربه‌های زندگی، خودشان را به شما نشان می‌دهند. اکثر ما عبارات منفی بسیار مشابهی داریم. در اینجا به متداول‌ترین آن‌ها و آنچه باید در عوض بگوییم و فکر کنیم، می‌پردازیم:

۱-من به‌اندازه کافی خوب نیستم
این عبارت می‌تواند نشانه‌ای از عزت‌نفس پایین باشد، اما حقیقت این است که هرکس به‌اندازه کافی خوب است. شاید اکنون مهارت یا ابزاری برای دستیابی به آنچه می‌خواهید ندارید، اما مطمئناً به‌اندازه کافی خوب هستید. اگر...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] merry

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,150
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
۴-من هیچ‌وقت به آرزوهایم نمی‌رسم
هر آنچه را که باور دارید به واقعیت تبدیل خواهد شد.شما آینده خود را هرروز با انتخاب‌ها، افکار و کلماتی که به کار می‌برید، شکل می‌دهید. با به کار بردن این افکار منفی می‌توانید فرصت‌های خود را خراب کنید. اگر باور داشته باشید که می‌توانید آنچه را که واقعاً آروز دارید انجام دهید و برای رسیدن به آن تلاش کنید، قطعاً به آرزویتان دست خواهید یافت. قبل از اینکه به خود فرصتی دهید، جلوی خود را نگیرید.

در عوض چه بگوییم و چگونه فکر کنیم؟
خود را با الگو‌های فکری منفی محدود نکنید. در عوض، به خود بگویید: «من اطمینان دارم که این کار را خواهم کرد.» حتی اگر در این لحظه احساس اعتمادبه‌نفس نکنید،...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] merry
عقب
بالا