روانشناسی اجتماعی "من خجالتی‌ام؛ چه کنم؟" 5 توصیه برای غلبه بر کمرویی

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 94
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,151
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
خجالت با افسردگی ارتباط دارد و به طرز غریبی با ترس از خود (Autophobia) نیز مرتبط است. همه اینها باعث می‌شود افراد خجالتی با احتیاط از دیگران كناره گیری كرده و خود را از محبت محروم كنند. با این حال، غلبه بر خجالت ممکن است. در این درس پنج توصیه برای کمک به شما در فائق شدن بر کمرویی ارائه شده است.

من خجالتی‌ام؛ چه کنم؟ 5 توصیه برای غلبه بر کمرویی

برخی فکر می کنند کمرویی همان خجالت است اما چنین نیست. گرچه غلبه بر هیچ یک آسان نیست، اما هر کسی می تواند به احساس بی ارزشی، کم لیاقتی و نیاز به پنهان کردن خود پایان دهد. در چنین مواردی مردم اغلب در مورد غلبه بر ناراحتی هنگام صحبت کردن در جمع یا ابراز عقیده در یک مکالمه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,151
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
پنج راهنما برای غلبه بر کمرویی:

1- روند کمرویی را در خود بشناسید

برای غلبه بر کمرویی لازم است روند خجالت را درک کنید. مراقب باشید تا عوامل، زمینه‌ و نشانه‌های کمرویی را طی روز در خود بشناسید. در صورت لزوم، دفترچه‌ای به همراه داشته باشید تا یافته های خود را یادداشت کنید. هدف این است که موقعیت هایی را که در آنها خجالت می کشید، دقیقاً شناسایی کنید.

مهم است سعی کنید آنچه را که می خواهید از آن پنهان شوید، بشناسید و اینکه چه بخشی از خودتان بیشتر به آن مرتبط است. همچنین، به مکالمات درونی تان -خودانتقادی - بسیار توجه کنید. چه کلمات یا پیام هایی به ذهن‌تان خطور می کنند؟ این اطلاعات برای شروع غلبه بر مشکل کمرویی بسیار به شما کمک خواهد کرد.

2- گذشته را مرور کنید
سعی کنید در مورد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M
عقب
بالا