کودک رفتار جراتمندانه چگونه بر پرخاشگری تاثیر می گذارد؟

• نویسنده موضوع سناریو غمگین
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 131
  • کاربران تگ شده هیچ

سناریو غمگین

کاربر سایت
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/1/22
ارسالی‌ها
651
پسندها
2,216
امتیازها
13,073
مدال‌ها
12
سطح
9

• نویسنده موضوع
در رفتار جراتمندانه:

رفتار مبتنی بر دفاع از خود است و نه گذشتن از حق خود.
احساسات و عقاید خود را به دیگران میگوییم
از دیگران میخواهیم رفتارهای نامناسبشان با ما را متوقف کنند
خودمان مسئول احساساتمان هستیم و احساسات خود را گردن دیگران نمیاندازیم (مثلا به جای اینکه به کودک آموزش دهیم که “تو مرا عصبانی کردی” میگوییم “من از این رفتار عصبانی شدم”)
خواسته و احساس خود را تا زمان رسیدن به نتیجه مطلوب تکرار میکنیم. مثلا به کودک خود آموزش میدهیم به جای دعوا، هر چندبار که لازم است به دوستش بگوید قبل از استفاده از مدادرنگیهایش از او اجازه بگیرد.
انتظارات خود از دیگران را بیان میکنیم؛ افراد جراتمند میدانند که دیگران نمیتوانند ذهنخوانی کنند و صحبت مستقیم و رو در رو به جای رفتارهای منفعلانه و ایما و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Agust D

سناریو غمگین

کاربر سایت
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
19/1/22
ارسالی‌ها
651
پسندها
2,216
امتیازها
13,073
مدال‌ها
12
سطح
9

• نویسنده موضوع
به کودکانمان بیاموزیم که به خود احترام بگذارند و طبعا ما نیز به آنها احترام بگذاریم.
احترام به خود یعنی شناخت نیازها، نقاط ضعف و قوتها و پذیرش آنها. یعنی من با تمام این ویژگیها فرد ارزشمند و قابل احترامی هستم.

به کودکانمان کمک کنیم نیازهای خود به عنوان یک فرد را بشناسند و در حد مشروع آنها را برآورده کنند.
کامیابی بدون تعرض به حقوق دیگران حق بدیهی هرکسی است. علاوه بر این که به کودک می آموزیم نیازهایش را به رسمیت بشناسید، ما نیز متقابلا باید نیازهای آنها را به رسمیت بشناسیم.

به کودکانمان اجازه دهیم در بیان احساسات، افکار و عقایدشان از ضمیر “من” و “ما” استفاده کنند.
مثلا “من این غذا را دوست ندارم” یا “من از این رفتار شما ناراحت شدم”. این باعث میشود که کودک بتواند به عنوان موجودی فاعل (در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

عقب
بالا