کودک ترس از تاریکی در كودكان از علت تا روش درمان

• نویسنده موضوع FATEMEH HOSSEINI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 110
  • کاربران تگ شده هیچ

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,084
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
ترس از تاریکی در كودكان از علت تا روش درمان

اغلب قریب به اتفاق کودکان از تاریکی می ترسند؛ ترس از تاریکی ریشه های مختلفی دارد و علل متفاوتی را شامل می شود؛ در برخی کودکان ترس از تاریکی در سن معینی از بین می رود و لی در سایر کودکان کدت زمان بیشتری لازم است تا این ترس از بین برود. در این مطلب به بررسی علل ترس از تاریکی و روش های برطرف کردن آن خواهیم پرداخت. با ما همراه باشید.

کودکی که در مرحله رشد تصورات خیالی است به راحتی می تواند از هر چیزی در تاریکی برای خود هیولایی بسازد و از آن هیولای خیالی خود بترسد. گاهی ترس از تاریکی صرفا معمول این نکته است که کودک نمی تواند در تاریکی چه باید بکند. گاهی نیز عادت ترس کودک از تاریکی آن است که نمی تواند مادر، پدر و یا شخص...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FATEMEH HOSSEINI

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,084
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
چگونه می توان با ترس از تاریکی مقابله کرد؟

پاسخ برای سنین 4-2

تو می‌توانی چراغ‌خواب اتاقت را روشن بگذاری یا من چراغ بیرون را روشن می‌گذارم. نگران نباش، هیچ‌کس نمی‌تواند آسیبی به تو برساند، مامان و بابا اینجا هستند. برای اینکه مطمئن شوی من نزدیک تو هستم تا مدتی از بیرون اتاق با تو صحبت می‌کنم. حالا بگو «شب‌بخیر مامان و بابا»، تا ما هم به تو شب‌بخیر بگوییم.

پاسخ برای سنین 6-4
در این سن به دلیل اینکه عقل و منطق کودک نسبت به سن پائین تر کامل تر است از صحبت کردن و حرف زدن می توان برای توجیح کردن کودک استفاده کرد. به عنوان مثال شما می توانید به کودک خود بگوئید اشخاصی مانند جادوگر و یا هیولا به هیچ وجه واقعی نیستند و فقط در دنیای تخیل او زنده هستند. اما حتی در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FATEMEH HOSSEINI
عقب
بالا