مقاله رویای شفاف؛ تکنیک ها، کاربرد و خطرات رویای شفاف

• نویسنده موضوع FATEMEH HOSSEINI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 105
  • کاربران تگ شده هیچ

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
رویای شفاف؛ تکنیک ها، کاربرد و خطرات رویای شفاف

در مورد رویای شفاف چه می دانید؟ شاید پیش خودتان فکر کنید آیا من هم رویای شفاف داشته ام؟ اصلا رویای شفاف چیست؟ آیا تا به حال اتفاق افتاده که در حال خواب دیدن بودهاید و ناگهان متوجه شدید که در خواب هستید؟ آیا تا کنون موفق به کنترل بر داستان رویای خود شده اید؟ اگر پاسخ شما به این سوال (بله) است شما رویای شفاف را تجربه کردهاید. در این مقاله از بخش روانشناسی دکتر سلام می خواهیم به بررسی رویای شفاف و یا خواب روشن بپردازیم. با ما همراه باشید.

رویای شفاف چیست؟

به تازگی رویای شفاف توسط فیلم هایی مانند Inception معروف شده است. ویژگی فیلم این است که افراد حرفه ای رویابین نه تنها قادر به کنترل شکل و محتوای رویاهای...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FATEMEH HOSSEINI

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
رویای شفاف زمانی رخ می دهد و شبیه چیست؟

مانند بسیاری از رویاها، رویای شفاف معمولا در طول مرحله ای از خواب معروف به حرکت سریع چشم (REM) رخ می دهد. برای بعضی از مردم، خود به خودی اتفاق می افتد. با این حال، بعضی خود را برای بهتر شدن در داشتن رویای شفاف آماده می کنند.

به عنوان مثال یکی از کسانی که خواب شفاف را تجربه کرده است به خبرگزاری پزشکی امروز گفت:

خواب شفاف من هنگامی رخ می دهد که در حال بیدار شدن هستم و یا گاهی اوقات اگر به طور مختصر بیدار شوم و مجدد به خواب بروم اتفاق میافتد. امروزه من می توانم این کار را در زمانی که بین خواب و بیداری هستم انجام دهم.

درجه ای که فرد می تواند رویای خود را در صورتی که شفاف باشد تحت تأثیر قرار دهد، به میزان قابل توجهی متفاوت است. برخی از افراد...

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
تکنیک هایی برای داشتن رویای شفاف

تکنیک های بسیاری برای افرادی که می خواهند تلاش کنند و به رویای شفاف برسند و یا کسانی که می خواهند تجربیات رویای شفاف بینی خود را کامل کنند، وجود دارد.

یک مطالعه انجام شده توسط دکتر Aspy و همکارانش در سال گذشته، اثربخشی سه روش معمول را مورد آزمایش قرار داد.

اولین روش به عنوان “تست واقعیت” شناخته می شود. این ممکن است شامل تایید اینکه آیا شما هم در زندگی واقعی و هم در طول یک رویا خواب میبینید یا خیر، باشد.

به عنوان مثال، در طول روز، فرد ممکن است بخواهد از خود بپرسد، من در حال حاضر در حال خواب دیدن هستم؟ و در همین حین سعی می کند که دست خود را از دیوار محکم عبور دهد.

این روش متکی به مفهوم است. در زندگی واقعی دیوار جامد و غیر قابل نفوذ باقی می ماند،...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا