• لازم به ذکر هست کلیه مطالب قرار داده شده در تالار ( اخبار و حقوق) و چه در مواردی که در تالار (دانلود نرم افزار های کامپیوتر) از دیگر منابع بوده و کاربران یک رمان جهت راحتی دیگر افراد موجود در انجمن اقدام به قرار دادن اخبار و نرم افزار نموده اند و اگر شما صاحب امتیاز این نرم افزار هستید کافی هست با ما تماس بگیرید

متفرقه گفت‌وگو با هدی شهابی، رتبه ۴ آزمون کارشناسی ارشد ۱۴۰۱ رشته حقوق جزا و جرم‌شناسی

• نویسنده موضوع AVA_SEY
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 164
  • کاربران تگ شده هیچ

AVA_SEY

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/3/20
ارسالی‌ها
1,787
پسندها
16,052
امتیازها
40,573
مدال‌ها
26
سطح
24

• نویسنده موضوع
هدی شهابی متولد سال ۱۳۶۴ در مشهد و فارغ‌التحصیل دانشگاه علمی کاربردی قوه قضاییه خراسان رضوی است که در آزمون کارشناسی ارشد سال ۱۴۰۱ رتبه ۴ را در گرایش حقوق جزا و جرم‌شناسی و رتبه ۱ را در گرایش حقوق کیفری اطفال و نوجوانان کسب کرده است.

او همچنین رتبه ۵ آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه سال ۱۴۰۰ در استان خراسان رضوی را به دست آورده است.

با او درباره نحوه کسب آمادگی برای این آزمونها گفت‌وگویی داشتیم که مشروح آن را در ادامه می‌خوانید.

پیشینه تحصیلی و شغلی​

رشته اول بنده کارشناسی مهندسی صنایع گرایش تحلیل سیستم ها بود و مدرک کارشناسی ارشد مدیریت بازرگانی MBA را از پردیس دانشگاه فردوسی اخذ کرده‌ام و ده سال سابقه کار مرتبط در این زمینه دارم.

رشته دوم و مورد علاقه ام رشته حقوق...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : AVA_SEY

AVA_SEY

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/3/20
ارسالی‌ها
1,787
پسندها
16,052
امتیازها
40,573
مدال‌ها
26
سطح
24

• نویسنده موضوع

زمان آغاز مطالعه آزمونی​

برای آزمون وکالت ۱۴۰۰ از آذر سال ۱۳۹۹ با رزوی سه ساعت شروع کردم و هر روز سه درس تا در نهایت به روزی شش درس و ساعات مطالعه مفید ۶:۳۰ تا ۷:۳۰ ساعت رسید و مهر ماه ۱۴۰۰ آزمون برگزار شد. البته حدود ۴۵ روز به خاطر ابتلا به کرونا کلا نتوانستم هیچ مطالعه‌ای داشته باشم.

برای آزمون کارشناسی ارشد چون تجربه کسب کرده بودم و تازه آزمون وکالت را گذرانده بودم از آخرین روز امتحانات دوره کارشناسی در بهمن ۱۴۰۰ به صورت جدی و برنامه ریزی شده شروع کردم تا روز ۲۹ اردیبهشت اما این بار بر حسب تجربه زمان مشخص نمی‌کردم وکیفیت برایم مهم بود یعنی هر روز در برنامه ام تمام پنج درس منبع آزمون بود و تا خواندن درس‌ها تمام نمی‌شد نمی‌خوابیدم و به هر ترتیب باید برنامه آن روز...

AVA_SEY

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/3/20
ارسالی‌ها
1,787
پسندها
16,052
امتیازها
40,573
مدال‌ها
26
سطح
24

• نویسنده موضوع

منابع آزمون مرکز وکلای قوه قضاییه​

حقوق مدنی: کتاب قانون مدنی در نظم حقوقی کنونی دکتر کاتوزیانو تست هم دو جلدی آقای شهبازی؛

حقوق جزا و آیین دادرسی کیفری: کتاب شرح آزمونی آقای غفوری و تست ایشان؛

حقوق تجارت: کتاب دو جلدی آقای رشیدی نسب و تست نیلوفر حسینی؛

آیین دادرسی مدنی: کتاب آقای عمروانی و تست ایشان؛

قانون اساسی: جزوه آقای ملاکریمی که نظریات شورای نگهبان را هم داشت؛

حقوق ثبت: کتاب قانون‌یار ثبت.

متون فقه تنها درسی بود که خیی برای من سخت بود، فایل های تصویری استاد شب‌خیز تهیه کردم و در کلاس مجازی ایشان شرکت کردم که بسیار هم اثر بخش بود.

منابع آزمون کارشناسی ارشد جزا و جزم شناسی​

برای حقوق جزای عمومی و اختصاصی مجددا کتاب شرح آزمونی و تست آقای...

AVA_SEY

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
9/3/20
ارسالی‌ها
1,787
پسندها
16,052
امتیازها
40,573
مدال‌ها
26
سطح
24

• نویسنده موضوع

دانشگاه مد نظر برای ادامه تحصیل​

در حال حاضر با توجه به اعلام نتایج نهایی آزمون کارشناسی ارشد، در دانشگاه تهران پذیرفته شده‌ام.

تجربه پاسخگویی به سوالات مورد شک​

تجربه من در مورد آزمون وکالت این بود که من تمام سوالات شک دار بین دو گزینه را هم جواب دادم و این خیلی روی تراز و رتبه من اثرگذار بود و فکر می‌کنم اگر این کار نمی‌کردم چه بسا رتبه خیلی بهتری کسب می‌کردم.

ولی در آزمون کارشناسی ارشد به جز درس متون حقوقی ک واقعا چک کردنش بعد از آزمون سخت بود، وقتی پاسخنامه سازمان سنجش را با پاسخ‌های خودم چک کردم از ۷۵ سوال باقی مانده فقط ۳ غلط در چهار درس جرای عمومی، اختصاصی، دادرسی کیفری و متون فقه داشتم که به شدت در تراز و رتبه ام تاثیر گذار بود. در این...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا