نغمه‌های آیینی کهن در حال نابودی است/ موفق به ضبط ۱۰ درصد آنها شده‌ایم

• نویسنده موضوع -Atlas
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 106
  • کاربران تگ شده هیچ

-Atlas

سرپرست تالار عمومی + مدیر تالار عکس
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,133
پسندها
26,705
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
نغمه‌های آیینی کهن در حال نابودی است/ موفق به ضبط ۱۰ درصد آنها شده‌ایم
تهران- ایرنا- مدرس و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران گفت: در جریان ضبط «نواحی اشک۲» به نغمات شامل اذان‌ها، تلاوت‌ها و مناجات‌های متفاوت برخوردیم که متاسفانه نغمات در حال نابودی است و ما فقط موفق به ضبط حدود ۱۰ درصد آنها شدیم.

به گزارش ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، آیین رونمایی از آلبوم «نواحی اشک ۲» با حضور جمعی از مسئولان و هنرمندان روز سه‌شنبه (۲۲ شهریور) در فرهنگسرای ارسباران برگزار شد.
هدایت موسیقی آیینی به سمت پاپ شایسته نیست
آرمان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : -Atlas

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,133
پسندها
26,705
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
توضیح روند پژوهش در تولید «نواحی اشک۲»
متین رضوانی‌پور
مدرس و پژوهشگر موسیقی نواحی ایران که در پروژه موسیقی «نواحی اشک۲» به‌ عنوان پژوهشگر و خواننده حضور داشته در بخش دیگری از این مراسم ضمن ارائه توضیحاتی درباره این پروژه موسیقایی اظهارداشت: پژوهش‌های این کار را از سال ۱۳۸۳ آغاز کردم و تلاش کردم در تمام مراکز و برخی از روستای استان‌ها حضور داشته باشیم.
وی گفت: در این چارچوب چندین هزار نوحه ضبط کردم که نغمات متفاوتی هم دارند. در بعضی مناطق نوحه‌خوان‌های پیشکسوت نغماتی بی‌نظیر می‌خواندند که اگر ضبط نمی‌شد این نغمات از دست می‌رفت. البته من با نیت نوحه کارها را شروع کردم اما در اواسط کار با گوشه‌ها و نغمات متفاوتی روبه‌رو شدم که دربرگیرنده اذان‌های متفاوت، تلاوت‌های متفاوت و...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,133
پسندها
26,705
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
این اتفاق بسیار ناگواری است و امیدوارم با تولید آثاری همچون «نواحی اشک» گام‌های خوبی در راه اعتلای آثار موسیقی در حوزه ایام سوگواری محرم و صفر برداشته شود.
نوحا رحیمی شاعر و یکی دیگر از هنرمندان حوزه موسیقی نیز در این آیین اظهارداشت: بسیار خوشحال هستم که در تولید آثار محرمی حضور دارم و امیدوارم چنین کارهایی مرتب تکرار شوند. چرا که این روزها اتفاق بدی در حوزه موسیقی محرم افتاده و افرادی که تسلط کافی روی خوانش آثار مذهبی ندارند دست به تولید کارهایی می‌زنند که اصلاً زیبنده فضای موجود نیست. در این راه لازم است چنین کارهایی معرفی بهتری شوند تا خوانندگان مطرح‌تر نیز در این راه حضور پیدا کنند.
آلبوم «نواحی اشک ۲» شامل ۱۰ قطعه؛ «شده فصل عزا»، «این دل تنگم عقده‌ها دارد»، «‌ای سپرده در...

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,133
پسندها
26,705
امتیازها