نوجوانان با دختر نوجوان شلخته‌ام چطور رفتار کنم؟

• نویسنده موضوع Emmett
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 90
  • کاربران تگ شده هیچ

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
سلام ، وقت بخیر ،
من یه مادر 38 ساله هستم ، و‌یک دختر 12ساله دارم . مشکلم اینه که نمی دونم باید دیگه چطور با دخترم برخورد کنم . دخترم هر چی که میگذره بی نظم تر میشه ، هم توی کارهاش و هم توی درساش، البته توی فعالیت های هنری و ... کلاس خیلی فعاله ، ولی موقع خواندن درس تفره میره، همش براش برنامه ریزی می کنم ، میگم‌خداقل هر درست رو 20 دقیقه هم که شده بخون ، بعد برو سراغ بازی یا کاردستی و یا ...
اتاقش هم اکثرا ریخت و پاشه، عادت ندارم چیزی رو که استفاده کرد سر جاش بزاره، همش میگه باشه چشم‌، ولی خبری نیست که نیست ، من هم باهاش مهربونم هستم ولی خوب بعضی وقتها که تذمرهام زیاد میشه و نتیجه درس و یا کارهاشون میبینم عصبانی میشم یا داد میزنم سرش و یا یه تشر ، امروزم خیلی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Emmett

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
مشاور (فاطمه سادات زاهدی)
با سلام و وقت بخیر خدمت شما مادر دغدغه مند و همراه

خوشحالم از اینکه در این مسیر کنار شما هستم

تجربیاتی که در رابطه با دختر 12 ساله فرمودید، درد مشترک بسیاری از والدین نوجوان دار است و شما در این مسأله تنها نیستید، اما نکته ای که من همیشه خدمت همه ی والدین عرض می کنم این است که یادتان باشد "نوجوانی بیماری است که بیماری نیست " ، به آن به عنوان یک مرحله گذر نگاه کنید و نگران این نباشید که با همین سبک عادت می کند و آینده اش چه خواهد شد ! اما در این میان بی توجهی کامل هم نباید باشد، چرا که فرزندان در این دوره که یکی از حساس ترین دوره های زندگی شان است درحال کارورزی برای زندگی مستقل در آینده هستند، اما اینکه چطور فرزندمان را برای دوره ی...

Emmett

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
9/3/21
ارسالی‌ها
1,085
پسندها
3,711
امتیازها
19,173
مدال‌ها
12
سطح
12

• نویسنده موضوع
اگر به خاطر استفاده بیش از حد از فضای مجازی و تلفن همراه است که سراغی از درس و مدرسه نمی‌گیرد لازم است محدودیت هایی مبنی بر زمان استفاده و نوع نرم افزارهایی که استفاده می کند ایجاد نمایید و از مدرسه بخواهید در این زمینه به او تذکرات لازم را بدهند و شما نیز اجازه دهید دختر گلتان با پیامدهای عدم انجام تکالیف روبه رو شود، و لازم هم نیست همه ی خواسته هایی را که دارد براورده سازید چرا که با اینکه منابع مختلف می گویند 80 درصد از خواسته های بچه ها منطقی است و باید ارضا شود، اما باز هم تبصره ای در این میان گذاشته اند که بر فرض مثال از هر 5 خواسته ی بچه، دو خواسته باید انجام شود، دو خواسته باید رد شود و یک خواسته نیز باید برای آن زمان در نظر گرفته شود و بعد از طریق شیوه بده بستان (برای مثال من به...