معرفی انیمه دفترچه مرگ Death note اثر بهتری می شد اگر…

• نویسنده موضوع Dark night
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 9
  • بازدیدها 267
  • کاربران تگ شده هیچ

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام به علاقمندان انیمه دفترچه مرگ Death note و دنبال کنندگان همیشگی وارونه. با مرور عواملی که میتونستن انیمه دث نوت رو بهتر کنن، در خدمت شما هستیم تا یکم داغ دلتون رو تازه کنیم!

یه نکته ای رو از همین اول گوشزد کنم تا خدای نکرده در آینده سوء تفاهم به وجود نیاد. دفترچه مرگ، انیمه ای بود که خیلیا برای شروع کردن به دیدن انیمه های سریالی- از جمله خودم- به سراغش رفتن. برای همین طبیعیه که خاطرات مهمی ازش داشته باشیم و اگه کسی ازش بدگویی کرد، ناراحت بشیم. خب این دوستان توجه داشته باشن؛ این مطلب بدگویی از انیمه دث نوت نیست. فقط قراره به نکاتی پرداخته بشه که اگه سازنده ها رعایتش میکردن، میتونستیم خیلی خاطرات بهتری از انیمه دفترچه مرگ Death note داشته باشیم!

در ادامه این مطلب، همراه ما باشید تا...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Dark night

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

وارد نکردن آمانه میسا به داستان​

انیمه دفترچه مرگ Death note

هرچقدر هم که عاشق سرتاپای انیمه دفترچه مرگ Death note باشیم، مطمئنا میسا- میسا برامون سوهان اعصابه! شخصیتی با پردازش ناقص، که آدم نمیدونه دلش براش بسوزه یا ازش متنفر باشه!

میسا- میسا، یاندره ایه که برای اکثر طرفداران دث نوت نفرت انگیزه. اما خب دلیل اینکه گفتم بهتر بود اصلا میسا رو وارد ماجرا نمیکردن، این نبود که ازش خوشم نمیاد. بلاخره تنفر از یه شخصیت، یه چیز سلیقه ایه؛ اصلا ممکنه یه نفر عاشق همین میسا باشه! (هرچند میسا یکی از منفورترین کاراکترهای انیمه ایه!)

دلیل گفتن این نکته، این بود که حضور میسا، تا...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

شخصیت پردازی بهتری داشت​

IMG_20210211_175236_382-1024x634.jpg

شخصیت پردازی ناقص یا ضعیف، در اکثر کاراکترهای انیمه دفترچه مرگ Death note دیده میشه. خیلی از شخصیت های دفترچه مرگ، به جای اینکه بتونن قابل درک و همدلی باشن، فقط به عنوان مهره های بی روح شطرنج در داستان حضور دارن. اونا، در یه اپیزود معرفی میشن، در اپیزود بعدی، یه کار کلیدی رو انجام میدن و بعد از انجام نقش خودشون در داستان، میمیرن. به همین سادگی.

خب میشه گفت همه داستان های مرگ و زندگی، از شخصیت های فرعی چنین استفاده ای میکنن. اما، دث نوت، برعکس درخشان ترین داستان های مرگ و زندگی، دچار یه کمبود بزرگه: پردازش به همه شخصیت ها. حتی فرعی ترین شخصیت ها هم،...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

شخصیت ها اینقدر تکرار همدیگر نبودند!​

این مورد، در ادامه مورد قبلی مطرح شده. و کسایی که انیمه دفترچه مرگ Death note رو دیدن، احتمالا خیلی خوب میدونن منظورم چیه.

اجازه بدین منظورم رو با یه مثال بیان کنم: شما به کیومی تاکادا فکر کنید. اون، تکرار میساست. تنها ویژگی منحصر به فردش، اینه که به خاطر عدالت طلبی عاشق لایته. ولی میسا، به دلیل اینکه کیرا قاتل والدینش رو کشته، عاشقشه.

خب واقعا چرا؟ دو شخصیت زن اصلی دث نوت، که هر دوی اونها به طرز عجیبی کپی همدیگه و غیرمنطقی هستن، باعث میشن فضای انیمه خیلی… غیرقابل تحمل بشه.

سوال اینجاست که این ایده آل...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

اینقدر عجله نداشت!​

شما یاد نائومی میسورا که میفتین، حتی با اینکه فقط یه قسمت بهش اختصاص داشت، یه تصویر به یادماندنی در ذهنتون نقش میبینده. وقایعی مثل اینکه لایت تقریبا کل قسمت هفتم در تلاش بود تا نائومی رو گول بزنه، و در آخر، نگاه شگفت زده نائومی و قدم های آهسته اون به سمت طناب دار، همگی عالی بودن. وقتی راجع به پردازش خوب به اتفاقات و جزئیات داستان صحبت میکنم، منظورم چنین لحظاتیه!

ما در اوایل دث نوت، با چنین لحظات نفسگیری رو به رو بودیم. اما، در آخر، انگار سازندگان عجله داشتن تا زودتر پروژه رو تموم کنن! برای همین، قسمت های پایانی، هرگز به...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
برای روشن تر شدن این قضیه، دوتا مثال میزنم: مرگ ال و قسمت پایانی.

مرگ ال​

ال، یکی از محبوب ترین و جالب ترین شخصیت های انیمه ایه. جالبه بدونید که موفق به کسب جایگاه دومین شخصیت محبوب انیمه ای تاریخ در مای انیمه لیست شده. اما چرا ال اینقدر محبوبه؟

یکی از دلایل محبوبیت ال، اینه که اون، تکراری نیست. مردم، به خصوص جوان ترها، دیگه حوصله کارآگاه هایی رو که کت بلند و شیک میپوشن، یه دستیار دارن که معمولا قدش از خودشون کوتاه تره، همیشه رسمی رفتار و صحبت میکنن، و کاملا منظم و طبق برنامه...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

پیچیدگی ال​

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B1%DB%B1-%DB%B0%DB%B6-%DB%B1%DB%B4-%DB%B4%DB%B5-%DB%B4%DB%B5-768x450-1.png

علاوه بر برخی اخلاقیات ال، که باعث میشن در نگاه اول، به جای یه مرد بالغ، یه بچه بزرگسال به نظر بیاد، اون پیچیدگی هایی هم داره. در واقع، ال، یکی از پیچیده ترین شخصیت های دث نوته. در یه یتیم خونه خاص بزرگ شده، و احتمالا تقریبا کل عمرش رو با حل کردن پرونده ها گذرونده، با وجود اینکه شهرتش ثابت شده ست ولی همکارانش در FBI جدی نگرفتنش یا بهش اعتماد نکردن، دوستی به جز لایت نداره، با یه مدل پرحرف (کی گفته دارم درباره میسا حرف میزنم؟) بحث میکنه، و در تنهایی، زندگیش رو میگذرونه؛ زندگی ای که اهدافی...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

قسمت 25 دث نوت، قسمتی بود که مقداری از پیچیدگی های شخصیت ال برای ما روشن شد.​

IMG_20210212_161702_392-1024x556.jpg

داستان، خیلی از مفاهیمی که به بیننده انتقال میداد رو، در قسمت 25 بیان کرد. اما… بعد از اون چطور؟ به معنای واقعی کلمه، همه تاثیرگذاری قسمت 25 پرید! ادامه داستان دث نوت، داستان فوق العاده ای داره. اما این داستان فوق العاده، قربانی پردازشی ضعیف، و استفاده نادرست از شخصیت هایی مثل کیومی تاکادا شد. واقعا تعجب میکنم؛ دث نوت در 25 قسمت اول، البته اگه میسا رو فراموش کنیم، موفق شده بود که خوب عمل کنه. اما بعد از اون، به خاطر عجله ای که سازنده ها داشتن، مرگ ال، صرفا به عنوان شوکی به نظر رسید که میخواستن...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
ترجیح میدم به جای اینکه راجع به پردازش ناقص و… صحبت کنم که مطمئنا تا الان صد دفعه توی متن به این موضوع اشاره کردم، راجع به این صحبت کنم که چرا از پایان داستان دث نوت، با عناوینی مثل خوب یا قربانی یاد میکنم.

و دوباره دنیا به نقطه آغاز برمیگردد…​

Screenshot_%DB%B2%DB%B0%DB%B2%DB%B0-%DB%B1%DB%B1-%DB%B0%DB%B6-%DB%B1%DB%B4-%DB%B5%DB%B5-%DB%B0%DB%B1-768x450-1.png

یادمه موقع خوندن کتاب 1984، نکته ای که به شدت توجهم رو به خودش جلب کرد، اشاره به این موضوع بود که حتی اگه به نظر برسه یه جنگ، یا شورش، قراره سرنوشت دنیا رو عوض کنه، بعد از اون، همه چی به حالت عادی برمیگرده و وقایعی که قبلا اتفاق افتادن، باز هم...

Dark night

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
13/9/21
ارسالی‌ها
2,450
پسندها
18,518
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

دو فصل میشد!​

IMG_20210212_161659_287-1024x606.jpg

دث نوت، دو نیمه داره: نیمه اول که شامل قسمت 1 تا 26 هستش و نیمه دوم که شامل قسمت 27 تا 37. البته اگه بخوایم با توجه به حضور ال بخش بندی کنیم، منطقی تره که نیمه اول تا قسمت 25 باشه.

آغاز قسمت 26، کاملا برای شروع یه فصل جدید، مناسب بود. اگه دث نوت دو فصل میشد، ما میتونستیم پردازشی بهتر و بیشتر به جزئیات رو شاهد باشیم. فکرش رو بکنید؛ حذف ال از ماجرا، باعث پسرفت دث نوت شد؛ اونم در حالی که میتونست باعث پیشرفتش بشه!

لایت تونست ال رو به قتل برسونه، اما آخر سر از جانشینانش شکست خورد. این یعنی جانشینان ال، باید خیلی خفن باشن! اما دث نوت، اونا رو برای ما، اونقدرا هم...

آخرین ویرایش
عقب
بالا