متفرقه سرفه‌ مزمن و طولانی

• نویسنده موضوع -Atlas
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 4
  • بازدیدها 52
  • کاربران تگ شده هیچ

-Atlas

سرپرست تالار عمومی + مدیر تالار عکس
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,734
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر

تشخیص سرفه مزمن و طولانی شده

همان طور که گفته شد، سرفه مزمن خود یک بیماری نیست بلکه نشان دهنده یک یا چند عامل زیر است. جهت تشخیص علت سرفه های طول کشیده، اولین قدم تهیه عکس از ریه است. در ۵۰ درصد موارد، با عکس ریه، علت سرفه ها مشخص می شود.

مصرف سیگار

سیگار یکی از عواملی است که می تواند موجب سرفه های طول کشیده، مزمن و خلط دار شود.

رفلاکس

برگشت اسید معده به مری، (رفلاکس) یکی از عواملی است که می تواند موجب سرفه های مزمن شود. مشخصه اصلی در این سرفه ها، صاف کردن صدا توسط شخص است.

چند نشانه ساده برای تشخیص رفلاکس معده وجود دارد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : -Atlas

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,734
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سینوزیت
یکی از عوامل سرفه های طول کشیده، سینوزیت است. این مشکل با سی تی اسکن سینوس ها مشخص می شود. در سی تی اسکن مشخص می شود که یک طرف کاملا شفاف و طرف دیگر عفونت دارد و یا سطح مایع هوا دیده می شود. در سینوزیت، شخص موقع خم شدن احساس درد در سر می کند.

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,734
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
آسم
یکی دیگر از بیماری هایی که می تواند موجب سرفه های طولانی و مزمن شود، بیماری آسم است. در آسم همراه با سرفه های طولانی، حساسیت به بو، نفس تنگی و خس خس سینه هم وجود دارد. آسم و رفلاکس هر دو موجب درد قفسه سینه می شود. این درد قفسه سینه همیشه همراه شخص است. این درد با تحرک، بیشتر شده و با استراحت بهبود پیدا می کند.

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,734
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
درمان سرفه های مزمن
همان طور که گفته شد، سرفه طولانی نشان دهنده یک بیماری دیگر است و برای درمان آن باید بیماری ایجاد کننده سرفه درمان شود نه خود سرفه. بنابراین بسته به اینکه علت آن رفلاکس معده، آسم یا سینوزیت باشد، باید این بیماری ها درمان شود تا سرفه مزمن هم از بین برود. به شخصی که دچار سرفه های مزمن و طولانی است دارویی جهت درمان سرفه داده نمی شود تا مطمئن شویم که بیماری عامل به وجود آورنده سرفه خوب شده باشد.

-Atlas

پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
8,143
پسندها
26,734
امتیازها
83,374
مدال‌ها
44
سطح
30

• نویسنده موضوع
  • مدیر
سوالات پزشکی سرفه های طولانی
آقای دکتر من سفر حج رفتم و بعد از برگشت سرمای شدیدی خوردم، این سرماخوردگی انگار در بدنم مانده و سرفه هایم خوب نمی شود. لطفا راهنمایی کنید.
به صورت پزشکی چنین چیزی نداریم که بیماری ویروسی، در بدن باقی بماند. در بیماری ویروسی ماندگاری وجود ندارد. جهت رسیدگی به این بیماری حتما به پزشک مراجعه کنید.

آقای دکتر، من تقریبا یک سال است که سرفه های مزمن دارم، پدرم هم همین طور بودند. آیا این سرفه ها ارثی است؟
هیچ سرفه ای نباید بیش از ۴ هفته طول بکشد و همه سرفه ها قابل درمان هستند. اینکه سرفه درمان نشده است، نشان می دهد که هنوز بیماری ایجاد کننده این سرفه ها پیدا نشده است. حتما برای درمان به یک فوق تخصص ریه مراجعه کنید.

آقای دکتر من چند وقتی هست که سرفه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا