کاظم نظری: تئاتر خصوصی بازوی اجرایی تئاتر کشور است

• نویسنده موضوع Hope
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 47
  • کاربران تگ شده هیچ

Hope

ناظر ارشد رمان + منتقد ترجمه
پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,821
پسندها
20,349
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت

کاظم نظری: تئاتر خصوصی بازوی اجرایی تئاتر کشور است​

کاظم نظری، مدیرکل هنرهای نمایشی که در مراسم تقدیر از منتخبین نمایش‌های عمارت نوفل‌لوشاتو در سال ۱۴۰۱ و آیین نکوداشت میکاییل شهرستانی حاضر شده بود گفت تئاتر خصوصی بازوی اجرایی تئاتر کشور است و ما با پنج سالن دولتی جوابگوی تئاتری‌ها نیستیم، قطعا برنامه ما حمایت از بخش خصوصی است.
به گزارش ایران تئاتر به نقل از روابط عمومی عمارت نوفل‌لوشاتو، مراسم تقدیر از منتخبین نمایش‌های عمارت نوفل‌لوشاتو در سال ۱۴۰۱ و آیین نکوداشت میکاییل شهرستانی، بازیگر و کارگردان پیشکسوت، شامگاه شنبه سوم تیرماه با حضور کاطم نظری (مدیرکل هنرهای نمایشی)، اسرافیل فرج‌اللهی (مدیرعامل انجمن هنرهای نمایشی ایران) و جمعی از هنرمندان با اجرای فرزاد حسنی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Hope

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,821
پسندها
20,349
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
تلاش کردیم افزایش بودجه داشته باشیم و از مجلس ردیف بودجه بگیریم تا از استادان و کهنه‌کاران عرصه تئاتر حمایت کنیم

در ادامه فرزاد حسنی به اهمیت توجه به تماشاخانه‌های خصوصی و تعطیلی تماشاخانه شانو اشاره کرد و درباره لزوم در اختیار گذاشتن ساختمان و موسسات به پیشکسوتان مؤثر، سخن گفت.
مدیرکل هنرهای نمایشی نیز با اشاره به پیگیری‌ها و برنامه‌ریزی‌ها در وزارت ارشاد، گفت که به‌زودی دراین‌باره اطلاع‌رسانی خواهد شد.

برخی سالن‌ها به کلیت تئاتر کمک نکرده و به این هنر آسیب هم زدند
در بخش بعدی این مراسم شاهین چگینی، رئیس انجمن صنفی تماشاخانه‌های خصوصی با تقدیر از تلاش‌ها و زحمات داوود نامور، گفت: «نامور از معدود مدیرانی است که در کنار بخش تجاری اعتبار هنری را حفظ کرد. برخی سالن‌ها به...

Hope

پرسنل مدیریت
ناظر ارشد رمان
تاریخ ثبت‌نام
22/11/21
ارسالی‌ها
3,821
پسندها
20,349
امتیازها
53,173
مدال‌ها
44
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • پرسنل مدیریت
استعداد میکاییل شهرستانی فقط تکنیک بیان نیست. آنچه من دیدم مجموعه ارزش‌های عاطفی بود که به‌عنوان یک انسان تجربه کرده بود

او در بخش پایانی صحبت‌های خود گفت: «مهم‌ترین ثروت ما به‌یاد‌مانده‌هاست؛ عواطف، آیین‌ها، فرهنگ شفاهی و اسطوره‌ای که بسیار تعیین‌کننده است. در تئاتر هم به‌یاد‌‌مانده‌ها از به‌جامانده‌ها مهم‌تر است. به احترام این به‌یاد‌مانده‌ها، به احترام میکاییل کلاه از سر برمی‌دارم.»

یاد گرفتم سخت‌کوش باشم
سپس میکاییل شهرستانی در مراسم بزرگداشتش در عمارت نوفل‌لوشاتو گفت: «از محمد رحمانیان ممنونم که درام را به من شناساند و دکتر قطب‌الدین صادقی که حکم معلم ثانی من را (بعد از استاد سمندریان گه معلم اول و پدر معنوی‌ام بود) دارد. نسل من خیلی عادت به نکوداشت و تشویق ندارد...

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا