تکواندو بیگی: مهاجرت تصمیم سختی بود/می‌خواستم مدال المپیک را نصف کنم

ZahraCore

مدیر تالار ورزش + طراح انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
بیگی: مهاجرت تصمیم سختی بود/می‌خواستم مدال المپیک را نصف کنم

ملی‌پوش ایرانی تیم ملی آذربایجان پس از خداحافظی از دنیای قهرمانی گفت که مهاجرتش از ایران تصمیم خیلی سختی بوده است.​

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، میلاد بیگی تکواندوکار ایرانی تیم ملی آذربایجان به‌صورت رسمی و در سن 33 سالگی و پس از کسب مدال‌های برنز المپیک 2016 ریو، دو طلای جهان، یک طلا، یک نقره و یک برنز اروپا از دنیای قهرمانی خداحافظی کرد.

امضا : ZahraCore
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] NIKO

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
وقت خداحافظی رسیده بود
میلاد بیگی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم، درباره خداحافظی‌اش از دنیای قهرمانی اظهار داشت: هر آمدنی، رفتنی دارد و در کنار آن فارغ از مشکلاتی که وجود داشت، دیگر ادامه کار با توجه به مصدومیت‌هایی که داشتم سخت شده بود. من 33 ساله هستم و نمی‌خواهم بگویم به خاطر شرایط سنی خداحافظی کردم، اما این موضوع نیز در کنار انگیزه‌ها و آسیب‌دیدگی‌ها تأثیرگذار بود. برای ادامه فعالیت یکسری شرایط نیز نیاز است و اطرافیان هم باید کمک کنند که این همکاری‌ها نشد و وقت آن بود تا خداحافظی کنم.

خداحافظی از دنیای قهرمانی خیلی سخت است
قهرمان پیشین تکواندوی جهان راجع به اینکه دلیل حضور کمرنگ او در مسابقات سالیان اخیر مصدومیت بوده است، گفت: مصدومیت تنها دلیل این موضوع...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] NIKO

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
حسرت مدال طلای المپیک برایم باقی نماند
دارنده مدال برنز المپیک ریو در پاسخ به این سؤال که حسرت مدالی را در دوران قهرمانی‌اش ندارد، گفت: طبیعی این است که بگویم حسرت مدال طلای المپیک را دارم، اما حسرت این مدال را نیز ندارم. خیلی بین مدال طلای المپیک با مدال برنز فرق است، اما وقتی هدف‌مان رشد در ورزش باشد، باید این رشد و به کمال رسیدن اتفاق بیفتد. نمی‌گویم به کمال کامل رسیدم، ولی این مسیر خیلی برای بزرگ شدن از لحاظ روحی و معنوی به من کمک کرد و حسرت مدال طلای المپیک برایم باقی نماند.

وی ادامه داد: خدا را شکر در این مسیر با دوستان، مربیان و انسان‌های خیلی خوب و بزرگی آشنا شدم که به من کمک کردند تا قانع شوم که این ورزش به غیر از بُعد حرفه‌ای و قهرمانی‌ بُعدهای دیگری نیز دارد و دوست...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] NIKO

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
آن زمان فکر می‌کردم نمی‌گذارند به حقم برسم
دارنده دو مدال طلای جهان راجع به اینکه دلیل مهاجرت او بیشتر مسائل مادی بود یا انگیزه ورزشی، گفت: فقط تصمیمم ورزشی بود. در آن مقطع فکر می‌کردم نمی‌گذارند به حقم برسند. در آن مقطع احساس می‌کردم که به من میدان داده نمی‌شود و این ذهنیت را داشتم. کسی نیز روشنم نمی‌کرد که شاید شرایط درست شود و این را به نمی‌گفت شاید اتفاقات دیگری بیفتد. خیلی هم جوان بودم و واقعاً آن زمان طرز فکر و نگرش من به زندگی چیز دیگری بود و در حال حاضر چیز دیگری است. هر سال آدم رشد می‌کند و تصمیم‌گیری‌ها سخت‌تر می‌شود، اما آن مقطع جوان بودم و خیلی بی‌پروا برای هر کاری تصمیم می‌گرفتم.

نمی‌شد خدابخشی قهرمان جهان را کنار گذاشت و از بیگی جوان استفاده کرد
«در آن مقطع...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] NIKO

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
در مهاجرتم هیچ کسی مقصر نیست
وی در واکنش به اینکه برخی اعتقاد داشتند فدراسیون گذشته تکواندو و بیژن مقانلو سرمربی وقت تیم ملی باید او را حفظ می‌کردند، اظهار داشت: در مهاجرتم هیچ‌کس مقصر نیست و نمی‌توانم بگویم استاد مقانلو باعث این تصمیم بود. من همه را دوست دارم و گفتم که ایران پتانسیل زیادی دارد و شاید آن مقطع صلاح بود که بیگی در تیم ملی نباشد.

جوانان فکر نکنند همه چیز به مهاجرت خلاصه می‌شود
وی در پاسخ به این پرسش که او نیز همانند بسیاری از قهرمانی که مهاجرت کردند این موضوع را بسیار سخت می‌داند، گفت: خیلی بی‌پروا می‌گویم در بین ورزشکارانی که مهاجرت کردند یک میلاد بیگی بود که توانست موفق شود و پول و جوایز نفیسی بگیرد. آن مقطع تکواندو آذربایجان نیاز به نتیجه‌گیری داشت و رئیس...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] NIKO

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
دوست داشتم مدال المپیکم را نصف کنم
بیگی در پاسخ به این سؤال که چه حس و حالی را بعد از مبارزه و پیروزی مقابل مهدی خدابخشی هموطنش در المپیک 2016 ریو تجربه کرده است، گفت: واقعاً خیلی برای من سخت بود. حتی بعد از بازی با مهدی خدابخشی خیلی ناراحت شدم و بعد از بازی فهمیدم چه اتفاقی افتاده است. خیلی دوست داشتم مدال المپیکم را نصف کنم و نصف آن برای مهدی و نصف دیگرش برای من باشد. خیلی حس و حال عجیبی بود و حتی توصیف آن سخت است.

وی افزود: از نفرات اولی بودم که مهاجرت کرده بودم و خیلی چوب آن را خوردم و خیلی حرف‌ها و رفتارهای بد دیدم و ترکش‌های زیادی دریافت کردم، اما در حال حاضر شرایط برای ورزشکارانی که مهاجرت کردند بهتر شده است و با قضیه مهاجرت راحت کنار می‌آیند. وقتی زمینه ورزش حرفه‌ای مهیا...

ZahraCore

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
تاریخ ثبت‌نام
11/7/20
ارسالی‌ها
3,388
پسندها
13,472
امتیازها
42,973
مدال‌ها
22
سطح
20

• نویسنده موضوع
  • مدیر
مهماندوست زحمات زیادی برای من کشید
وی در مورد اینکه همراه با مهماندوست به دستاوردهای بزرگی دست یافت، اما در مقطعی از او ناراحت بود. آیا این موضوع برطرف شده است، اظهار کرد: در ورزش حرفه‌ای احتمال سوءتفاهم وجود دارد و قطعاً ایشان را دوست دارم و همیشه برای‌شان آرزوی موفقیت در تمامی زمینه‌ها را دارم. نمی‌توانم به بدی از مهماندوست یاد کنم و باید بگویم خیلی برای من زحمت کشید. امیدوارم شاگرد خوبی برای مهماندوست باشم تا ایشان نیز یک روز بگوید که میلاد بیگی شاگرد خوب من بوده است.

امیدوارم همه تکواندوکاران ایران دست پر از پاریس بازگردند
بیگی راجع به اینکه تکواندو ایران را پیگری می‌کند، تصریح کرد: کم و بیش پیگیر هستم. در حال حاضر نیز محمدحسین یزدانی از بچه‌های باشگاه خودمان در تیم...