نویسندگان، مهندسان روح بشریت هستند.

کشتی گفتگو با «کارشناسی»که فینالیست‌های کشتی را درست پیش‌بینی کرد

زهرا؛

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
سطح
21

ارسالی‌ها
4,140
پسندها
14,279
امتیازها
48,173
مدال‌ها
22
  • نویسنده موضوع
  • مدیر
گفتگو با «کارشناسی»که فینالیست‌های کشتی را درست پیش‌بینی کرد

علی اشکانی کارشناس کشتی کشورمان که پیش از این به تسنیم گفته بود تیم ملی فرنگی سه طلای المپیک خواهد گرفت، از تحقق ۹۰ درصدی پیش‌بینی‌اش گفت.​

علی اشکانی در گفت‌وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم درخصوص اینکه پیش‌بینی او پیش از المپیک در مورد تیم ملی کشتی فرنگی به واقعیت تبدیل شد و تیم رنگرز سه فینالیست؛ 2 طلا، یک نقره و یک برنز از المپیک 2024 پاریس به دست آورد، اظهار داشت: نه تنها من، که یک ایران با این اتفاق خوشحال می‌شدند. در روز اول مسابقات که مهدی محسن‌نژاد و امین میرزازاده به فومیتای ژاپنی و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : زهرا؛

زهرا؛

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
سطح
21

ارسالی‌ها
4,140
پسندها
14,279
امتیازها
48,173
مدال‌ها
22
  • نویسنده موضوع
  • مدیر
وی ادامه داد: زمانی من 21 ساله بودم، شبیه به سعید اسماعیلی؛ اما مربیان ما درک امروز را در مورد مسائل روانشناختی نداشتند که دائم به گوش ما بخوانند می‌توانی. بردن و قهرمان شدن دور از دسترس و صرفاً برای بقیه نیست. گرجستان که عنوان‌دار جهان بود را بردم و پس از آن مجارستان که مدال جهانی و المپیک در کارنامه داشت. دور سوم در حالی که از حریف کره‌ای 3-یک جلو بودم باختم و درنهایت پنجم المپیک شدم.

اشکانی یادآور شد: اگر فقط یک مربی به من می‌گفت می‌توانی و همان انرژی‌ای که همیشه سعی کردم به کشتی‌گیران بدهم را می‌داد، می‌بردم و صاحب نشان المپیک می‌شدم اما باور بردن و قهرمان شدن را به ما نمی‌‌دادند. آن زمان کشتی فرنگی فرنگی سه سهمیه در 10 وزن می‌گرفت و شرایط الان را نداشتیم. اینها از یاد آدم نمی‌رود...

زهرا؛

پرسنل مدیریت
مدیر تالار ورزش
سطح
21

ارسالی‌ها
4,140
پسندها
14,279
امتیازها
48,173
مدال‌ها
22
  • نویسنده موضوع
  • مدیر
اشکانی گفت: همیشه در کشتی دغدغه‌ام این بوده که بچه‌ها تاکتیک مبارزه داشته باشند،‌ در حالی که همه دنبال فن هستند. این تاکتیک خیلی در المپیک به چشم آمد. هم بچه‎‌ها تیم بودند و هم تاکتیک داشتند. اینکه چه زمانی حمله کنند،‌ چه زمانی دفاع،‌ حتی چه زمانی بخندند و ... من به وجود همه دوستان و در رأس آنها حسن رنگرز افتخار کردم که تیم به سمت تاکتیک پیش رفت. هر کسی سرمربی و مربی تیم ملی بوده،‌ باید به این موضوع افتخار کند. الان دیگر زمانی نیست مثل المپیک 2016 که سرمربی قهر کند و برود و ما بدون سردار و مدال بمانیم.

این کارشناس کشتی عنوان کرد: همه آرزو می‌کنند این تیم را داشته باشند که هم روی آن خوب کار شده و هم فنی است. یک جایی من در فضای مجازی نحوه تمرینات تیم را دیدم و آن فیلم نگرانم کرد چون من و...

عقب
بالا