مازندران مازندران | روستای مازیچال

• نویسنده موضوع وانیا؛
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 16
  • کاربران تگ شده هیچ

وانیا؛

سرپرست تالار عمومی + کاربر قابل احترام
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
12,312
پسندها
32,686
امتیازها
96,874
مدال‌ها
66
سطح
40

• نویسنده موضوع
  • مدیر

دهکده مازیچال را می‌توان زیباترین جای شمال دانست که ازقضا خالق یکی از خنده‌دارترین، شیرین‌ترین و فراموش‌نشدنی‌ترین خاطره‌های کودکی من هم است. یادم می‌آید در اولین سفرم به کلاردشت، بعد از اجاره اقامتگاه که مهمان یکی از خانواده‌های مهربان مازندران بودیم، به توصیه آن‌ها به روستای مازیچال رفتیم.

وقتی به روستا رسیدیم ماشین را پارک کردیم و به دل جنگل زدیم. طبیعت بی‌نظیر و هوا خنک بود. همه این‌ها باعث شد متوجه نشویم که تا چه ارتفاعی در دل جنگل پیش روی کردیم. در آن ارتفاع فقط صدای صحبت کردن و حرکت ما بود که سکوت را می‌شکست. وقتی خسته شدیم تصمیم گرفتیم روی یک سنگ استراحت کنیم که ناگهان من صدایی شنیدم. صدایی شبیه صدای خرس که هرلحظه هم نزدیک‌تر می‌شد. این صدا به‌قدری ترسناک بود که احساس...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : وانیا؛

وانیا؛

سرپرست تالار عمومی + کاربر قابل احترام
پرسنل مدیریت
سرپرست تالار
تاریخ ثبت‌نام
26/1/22
ارسالی‌ها
12,312
پسندها
32,686
امتیازها
96,874
مدال‌ها
66
سطح
40

• نویسنده موضوع
  • مدیر
خلاصه این‌ها را گفتم که بگویم مازیچال همین‌قدر فریبا است. دلبری‌هایش حدومرز ندارد. هوای ییلاقی که در بهار و تابستان خنک است و پاییز و زمستان سردی دارد، طبیعت چشم‌نواز، جنگل‌های دست‌نخورده یا به‌اصطلاح «پاکوب» نشده و غیره، تنها گوشه‌ای از وجنات این دهکده رؤیایی است. به‌تازگی هم ابتدای مسیر آسفالت شده و یک پل معلق هم به جاذبه‌های آن اضافه شده است. توصیه می‌کنم حتماً از این روستا به‌عنوان زیباترین جای شمال در مازندران و کلاردشت دیدن کنید.

آدرس: استان مازندران، کلاردشت
منبع: اتاقک

امضا : وانیا؛
عقب
بالا