آموزشی عوامل اصلی عدم جذابیت رمان‌ها

• نویسنده موضوع ~Deku
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 79
  • کاربران تگ شده هیچ

~Deku

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,769
پسندها
20,376
امتیازها
43,073
مدال‌ها
20
سطح
29

• نویسنده موضوع
این مطلب رو ممکنه مدیرها پاک کنن، ولی خوبیش اینه که از مقاله‌های اینترنتی کپی نکردمش، این مقاله مخصوص این انجمن و کاربران یک‌رمانه. گمونم اشکالی هم نداشته باشه که خودمونی حرف بزنم...این مقاله رو قراره خیلی بیشتر از رمان خودم تبلیغ کنم، چون خیلی مهمه! خب پست اول توضیح اینه که راجع به چی دارم حرف می‌زنم، و تو پست های بعدی این تاپیک به معرفی عوامل می‌پردازیم.

شده یه کتاب چاپی خارجی دستتون بگیرید، و از خوندنش ده برابر بیشتر از کل رمان‌های انجمن لذت ببرید؟ مطمئنم که شده. توی این انجمن همه ما نویسنده‌ها به هدف نوشتن اومدیم. اگر هدفمون خوندن بود، سایت یک رمان که رمان‌های کامل‌شده رو می‌ذاره مطمئناً به صرفه تره. اما همچنان با این وجود، کاربرای انجمن سعی در...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ~Deku

~Deku

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,769
پسندها
20,376
امتیازها
43,073
مدال‌ها
20
سطح
29

• نویسنده موضوع
دلیل اول: تکرار مکررات
شاید تعجب کنین ولی بیشتر دارم با رئال‌نویس ها حرف میزنم، با این که خودم جزوشون نیستم
اکثریت نویسنده‌های اینجا، خلاقیت به خرج نمی‌دن. شما یه اثر اجتماعی بخونی، به احتمال نود درصد با این سوژه‌ها روبرو هستی: ازدواج_طلاق. و بعد خلاصه‌شون رو که می‌خونی...«داستان راجب دختر ساده ایه به نام فلان، که به عقد فلان مردی در میاد که...»، و این میشه کلیشه! چیزی که راجبش حرف می‌زنم ریز کلیشه‌های جزئی نیست، چون اونا اجتناب‌ناپذیر هستن. داستان هست که ایده نو نداره و نویسنده داره هرچیزی که نمونه‌ش رو قبلا دیده، به شیوه خودش بازنویسی می‌کنه. هیچ چیز جدیدی در مورد این داستان‌ها وجود نداره!
خب غر زدن رو بذارم کنار، یه سوال کلیدی رو می‌خوام جواب بدم...

~Deku

کاربر فعال عکس
کاربر فعال بخش
تاریخ ثبت‌نام
8/10/18
ارسالی‌ها
1,769
پسندها
20,376
امتیازها
43,073
مدال‌ها
20
سطح
29

• نویسنده موضوع
دلیل دوم: قلم داغون
انصافاً براتون پیش اومده دیگه، شما رمان یه نویسنده مشهور خارجی رو دارین می‌خونین و تک تک جملاتشون براتون یه جذابیت خاصی می‌تونه داشته باشه. مثلاً استورم‌لایت از برندون سندرسون رو اگه خونده باشین دقیقاً می‌دونین چه حسیه...این که نیاز نداشته باشین اثر داستانش اونقدرا هم جالب باشه، همین که اون کلمات رو بخونید براتون لذت‌بخش میشه. اون قلم یه احساس کشش و روون بودنی به وجود میاره که هرکسی قادر به داشتنش نیست، و اون کتابی مثل نغمه یخ و آتش یا استورم لایت که توی دستتونه هم کار نویسنده‌های مشهور تاریخه نه نویسنده‌های دوهزاری.
اما حالا نقطه تفاوت قلم اون نویسنده‌ها، و ما نویسنده‌های تازه‌کار اینجا چیه؟ جوابش ساده‌ست، روایت.
نویسنده‌هایی که قلمشون قشنگه، از تکنیک...

عقب
بالا