توضیح رییس دیوان عالی کشور درباره اظهاراتش در مورد "زنان وکیل"

• نویسنده موضوع _S_N_
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 194
  • کاربران تگ شده هیچ

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
به نقل از روابط عمومی دیوان عالی کشور؛ حجت‌الاسلام و المسلمین مرتضوی مقدم در دیدار با رئیس کانون وکلا امور مشاوران و خانواده قوه قضاییه و تعدادی از وکلا گفت: از ابتدای خدمت قضایی خود در قوه قضاییه از این جهت که در مراجع قضایی وکیل می‌تواند مدافع موکل خود از یک سو و کمک‌کننده به قاضی از سوی دیگر باشد، مدافع وکیل بودم.

وی با اشاره به اهمیت فعالیت وکلا در جریان رسیدگی به پرونده‌های قضایی گفت: چکیده تمام مطالب پرونده را می‌توان در لایحه دید و بنده بارها این مطلب را همچنین اهمیت فعالیت وکلا را در استان‌های محل خدمت خود به همکاران قضایی اعلام کردم.

مرتضوی مقدم به فعالیت وکلای زن هم اشاره و تصریح کرد: وکلای شایسته، وظیفه‌شناس و حق‌گرا در بین زنان وکیل و چه در بین مردان وکیل قابل انکار نیست؛...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : _S_N_

_S_N_

مدیر بازنشسته تالار حقوق
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
19/5/18
ارسالی‌ها
7,560
پسندها
32,721
امتیازها
96,874
مدال‌ها
37
سطح
34

• نویسنده موضوع
رییس دیوان عالی کشور افزود: یک مصداقی در آن جلسه گفته شد، از این فرصت پیش آمده امروز استفاده کرده و به همه جامعه وکلا در این سنگر عرض می‌کنم که همیشه ایده و هدف شما احقاق حق باشد.

وی با اشاره به ضرورت احقاق حق خطاب به وکلا یادآور شد: اینطور باشد که حقیقت را کشف کنید، حق الوکاله در پرونده‌ها مطرح است اما آنچه که مهم است حق و احقاق آن است.

مرتضوی مقدم بر ضرورت همکاری و همیاری دو‌جانبه بین قضات و وکلا اشاره و تصریح کرد: از همکاران قضایی تقاضا کردم محیط امنی برای وکیل فراهم کنند تا برای بیان حقیقت وحشتی نداشته باشد؛ محیط دادگاه برای وکیل باید یک محیط امن باشد.

وی ادامه داد: رعایت نزاکت در رابطه با قضات و وکلا باید دو طرفه باشد و این موضوع هم از جانب وکیل و هم از جانب قضات رعایت شود.

رییس...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : _S_N_