بیوگرافی ღ تاپیک همگانی بیوگرافی‌های کوتاهِ شاعران و نویسندگان ایرانی ღ

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,952
پسندها
55,670
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
‍ #معرفی_شاعر

‍ علی اصغر اقتداری متولد 1335 یکی از روستاهای سبزوار است ، شهری که در آن شاعر بودن عجیب نیست بلکه شاعر نبودن آدم را متعجب می سازد.او دارای مدرک کارشناسی ادبیات و دبیر بازنشسته ی آموزش و پرورش است.از اقتداری سخن گفتن کار آسانی نیست ،قریب به سه دهه است که او را می شناسم درباره او فقط می توانم یک چیز بگویم و آن اینکه " اقتداری یک شاعر است و دیگر هیچ" . من از او سخنی که رنگ شعر نداشته باشد را نشنیدم. هرگاه به جمعی وارد می شدم که اقتداری نیز در آن حضور داشت از او شعری جدید می شنیدم و همیشه از ما که شاگردانی بیش در مکتب او نبودیم با گویش شیرین سبزواری می پرسید که شعر جدید چه دارید؟ اقتداری از سال 1349 (سال تولد من) کار شاعری را را آغاز نموده است و دارای دو مجموعه ی منتشر شده "...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : NASTrr

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,952
پسندها
55,670
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
‍ #معرفی_شاعر

سهیلا مولاوردی در 28 مهرماه 1346 در خانواده ی هنردوست و هنرپرور در تهران چشم به جهان گشود. او دانش آموخته ی رشته ی زبان آلمانی و موسیقی است و کارشناس ادبی سازمان آفرینش های ادبی شهرداری تهران می باشد .فعالیت های ادبی او از نوجوانی و با داستان نویسی آغاز شده است . بیش از پانزده سال می شود که به لطف لسان الغیب حافظ شیرازی ، شعر کلاسیک می گوید. مولاوردی از ترانه سرایان موفقی ست که کار خود را به طور جدی در این زمینه از سال 1390 آغاز نموده و تعدادی از ترانه های ایشان توسط خواننده های مختلف اجرا شده . وی از فعالین انجمن های ادبی تهران و کرج است .

پنج مجموعه با عناوین :
1- دنیای من ...دیوار ( مجموعه ی ترانه ، انتشارات آی نور 1392)
2-شاید تو ، شاید عشق (مجموعه ی شعر سپید کوتاه ،...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] FakhTeh

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,952
پسندها
55,670
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
‍ #معرفی_شاعر

‍ فتاح پادیاب فومنی متولد 1330 فومن . نام اش در شناسنامه علی است و مادر او را فتاح صدا می زند و بالاخره همه اورا به همین نام می شناسند.
او تحصیلات خود را در رشته ادبیات فارسی تا مقطع کارشناسی ارشد ادامه داده است.
اولین شعرش را در سال های دبیرستان ،در مجله "صبح امروز "به چاپ رساند .یک روز پاییزی که آفتاب زردی طالع بود وقتی نام اش را در کنار شاعران معروف مانند ابوالحسن ورزی دید ،از خوشحالی پر در آورده بود... اما بسیاری از شعرهایش را درمجله جوانان چاپ می شد زیر نظر جناب علیرضا طبایی ارجمند که نقش یک معلم را ایفا می کرد.
فتاح پادیاب در مجلات دیگر مانند فردوسی هم شعرهایش به چاپ می رسید که از معتبرترین نشریات ادبی آن زمان بود همچنین در مجلات وروزنامه های آن زمان آثارش را هراز...

• Like

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,952
پسندها
55,670
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
‍ #معرفی_شاعر

حمداله احمدی /
متولد اول مهرماه ۱۳۴۳
روستای دوکوهک ازتوابع شهرستان رامهرمزاستان خوزستان
ازسال۱۳۶۳به استخدام آموزش وپرورش در رشته ابتدایی درآمدم
شعر را ازسن۳۷سالگی وازسال۱۳۸۰ تحت تاثیرغزل های استادشهریار،صدای حمیرابرنامه گلها و ویالون پرویزیاحقی شروع کردم
ازسال۸۶تا۹۱درهمایشهای شعری شرکت کردم چندین مقام اول تاسومی استانی وکشوری کسب کردم
درچندهمایش استانی ومنطقه ای داورهمایش شعرکلاسیک بودم
۴سال مسئول انجمن شعروداستان رامهرمزبودم
دبیرچندین همایش استانی وکشوری بودم
دوکتاب به نام های
دژ مرداب درسال۸۹
چمدان روبه در
درسال۹۴به چاپ رسید.

• Like

NASTrr

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
7,952
پسندها
55,670
امتیازها
92,373
مدال‌ها
52
سطح
39

• مدیرکل
‍ #معرفی_شاعر

ﺣﺴﻦ ﺍﺳﺪﻱ ‏« ﺷﺒﺪﻳﺰ ‏» ﺩﺭ سال ۱۳۳۶ ﺩﺭ ﺷﻬﺮﺳﺘﺎﻥ ﺳﺮﺍﺏ ﺁﺫﺭﺑﺎﻳﺠﺎﻥﺷﺮﻗﻲ ﭘﺎ ﺑﻪ ﻋﺮﺻﻪﻱ ﺯﻧﺪﮔﻲ ﻧﻬﺎﺩ ﻭ ﺑﻌﺪ ﺍﺯ ﺍﺗﻤﺎﻡ ﺗﺤﺼﻴﻼﺕ ﺩﻭﺭﻩﻱ ﺍﺑﺘﺪﺍﻳﻲ ﻭ ﻣﺘﻮﺳﻄﻪ، ﻭﺍﺭﺩ ﺩﺍﻧﺸﮕﺎﻩ ﺗﺒﺮﻳﺰ ﻭ ﺩﺭ ﺭﺷﺘﻪﻱ ﺑﻴﻮﻟﻮﮊﻱ(ﺯﻳﺴﺖﺷﻨﺎﺳﻲ‏) ﺑﺎ ﻣﺪﺭﻙ ﻟﻴﺴﺎﻧﺲ ﻓﺎﺭﻍﺍﻟﺘﺤﺼﻴﻞ ﺷﺪ.
ﭘﺲ ﺍﺯ ﺳﻪ ﺳﺎﻝ ﺗﺪﺭﻳﺲ ﺩﺭ ﺩﺑﻴﺮﺳﺘﺎﻧﻬﺎﻱ ﺳﺮﺍﺏ ﺑﻪ ﺗﻬﺮﺍﻥ ﻣﻨﺘﻘﻞ ﺷﺪ ﻭ ﻓﻌﺎﻟﻴﺖ ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺗﻲ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﻛﻪ ﺍﺯ ﺩﻭﺭﻩﻱ ﺩﺑﻴﺮﺳﺘﺎﻥ ﺁﻏﺎﺯ ﻛﺮﺩﻩﺑﻮﺩ ﻭﺳﻌﺖ ﺑﺨﺸﻴﺪ ﻭ ﺑﺎ ﺍﻛﺜﺮ ﻣﻄﺒﻮﻋﺎﺕ ﻭ ﻧﺸﺮﻳﺎﺕ ﻛﺸﻮﺭ ﻫﻤﻜﺎﺭﻱ ﺗﻨﮕﺎﺗﻨﮕﻲ ﺭﺍ ﺁﻏﺎﺯ ﻛﺮﺩ .
ﺍﻳﺸﺎﻥ ﺍﺯ ﻛﻼﺱ ﭼﻬﺎﺭﻡ ﺍﺑﺘﺪﺍﻳﻲ ﺳﺮﻭﺩﻥ ﺷﻌﺮ ﺭﺍ ﺁﻏﺎز ﻛﺮﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺭﺍﻫﻨﻤﺎﻳﻲ ﺍﺳﺘﺎﺩﺍﻥ ﺩﻟﺴﻮﺯ، ﻣﻄﺎﻟﻌﻪ ﻭ ﻣﻤﺎﺭﺳﺖ ﺭﺍ ﺳﺮﻟﻮﺣﻪﻱ ﻫﻨﺮ ﺧﻮﺩ ﻗﺮﺍﺭﺩﺍﺩ ﻭ ﺑﺎ ﺩﻗﺎﻳﻖ ﻭ ﻇﺮﺍﻳف ﺷﻌﺮﻫﺎﻱ ﻣﺘﻘﺪﻣﺎﻥ ﺁﺷﻨﺎ ﺷﺪ ﻭ ﺑﻪ ﻣﻄﺎﻟﻌﻪﻱ ﺁﺛﺎﺭ ﻣﻌﺎﺻﺮﺍﻥ ﺭﻭﻱ ﺁﻭﺭﺩ ﻭ ﺍﺯ ﺳﺎﻝ ۱۳۵۳ ﻛﻪ ﺩﺍﻧﺶﺁﻣﻮﺯﻱ ﺑﻴﺶ ﻧﺒﻮﺩ ﺷﻌﺮﻫﺎﻱ ﺧﻮﺩ ﺭﺍ ﺩﺭ ﺍﻛﺜﺮ ﻧﺸﺮﻳﺎﺕ ﻛﺸﻮﺭ ﺑﻪ ﭼﺎﭖ...

• Like

iamlinda

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
14/11/19
ارسالی‌ها
60
پسندها
674
امتیازها
3,648
سطح
0

علی اسفندیاری در پاییز سال ۱۲۷۴ در یوش مانزندران دیده به جهان گشود . پدرش – ابراهیم خان اعظام السلطنه – مردی شجاع و آتشی مزاج بود و با کشاورزی و گله داری روزگار میگذرانید. نیما یوشیج دوران کودکی خود را در دامان طبیعت و در میان شبانان گذراند.خواندن و نوشتن را در زادگاه خویش نزد آخوند دهکده آموخت ، دوازده سال داشت که با خانواده به تهران آمد و پس از گذراندن دوره دبستان برای فرا گرفتن زبان فرانسه به مدرسه سن لوئی رفت در مدرسه خوب کار نمیکرد و تنهانمر های نقاشی و ورزش به دادش می رسید . هنر او خوب پریدن و فرار از مدرسه بود اما بعد ها در مدرسه تشویق و مراقبت یکی از معلمانش به نام نظام وفا که خود شاعری نامدار بود او را به راه شعر و شاعری...

• Like

iamlinda

رفیق جدید انجمن
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
14/11/19
ارسالی‌ها
60
پسندها
674
امتیازها
3,648
سطح
0

نورالدّین عبد الرّحمن بن احمد بن محمد معروف به ، ملقب به خاتم الشعرا شاعر، موسیقی‌دان، ادیب و صوفی نام‌دار ایرانی ۲۴ آبان ۷۹۳ – ۲۳ شعبان ۸۱۷ هجری – بزرگترین استاد سخن بعد از عهد حافظ و به نظر بسیاری از پژوهشگران خاتم شعرای بزگ پارسی گوی است
تخلص او در شعر جامی است وی این تخلص را از دوجهت برگزید ، نخست به خاطر اینکه زادگاهش جام بود و دیگر آنکه رشحات قلمش از جرعه شیخ احمد جام معروف به ژنده پیل سرچشمه می گرفت
پدر بزگ جامی ، شمس الدین محمد دشتی از...

• Like
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 0, کاربر: 0, مهمان: 0)

عقب
بالا