نقد همراه نقد همراه رمان دور باش |فرزان/توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع Farzaneh.Rezvani
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 6
  • بازدیدها 302
  • کاربران تگ شده هیچ

Farzaneh.Rezvani

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
701
پسندها
11,108
امتیازها
28,473
مدال‌ها
22
سطح
19

• نویسنده موضوع
279534

با سلام خدمت نویسنده عزیز!
"نقد بی کینه دیگران بر کار ما پاداشی است که ارزش آن را باید دانست"
رمان «دور باش» بر اساس تعداد پست‌های صلاح دیده شده توسط مدیر مربوط، توسط شورای انجمن یک رمان، بر اساس اصول و پیشنهاداتی برای درخشیدن شما نویسنده عزیز نقد گردیده است.
لطفا دو روز صبر کنید تا تعداد پست مشخصی از رمان شما نقد همراه شود.
پس از مطالعه نقدها، موظفید رمان خود را ویرایش کنید.
اگر سوالی در زمینه رمان‌نویسی و چگونگی تغییر رمانتان داشتید می‌توانید در همین تاپیک از منتقد همراه خود سوالاتتان را شرح دهید.
همچنین قبل از هر ویرایش اساسی از جمله تغییر موضوع...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Farzaneh.Rezvani

NAST

مدیر ارشد
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
17/9/19
ارسالی‌ها
8,060
پسندها
55,926
امتیازها
96,873
مدال‌ها
53
سطح
39

• مدیرکل
خاله اما با عجله خواست از روی صندلی بلند شود که کمرش دوباره تیر کشید. اخمی کرد و زیر ل**ب ناسزایی گفت. سپس چشمانش را باز کرد : سپس چشمانش را باز کرد: برای استفاده از علائم نگارشی در متن بعد از نوشتن جمله بدونه هیچ فاصله‌ای علامت رو می‌زاری و بعد یه فاصله کامل ایجاد می‌کنی
-خودم میرم.،تو نمیخوادنمی‌خواد بری. از علامت نقطه توی پایان...

امضا : NAST

Dokhtar bahar

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
10/8/20
ارسالی‌ها
52
پسندها
773
امتیازها
3,623
مدال‌ها
7
سطح
7

بر خلاف انتظارش، به سمت تاب حرکت می کرد. با اینکه هر روز این مسیر را می رفت قبل از کلمه اما یا ولی از؛ استفاده میشه؛ اما امروز فرق داشت.توصیف مکان ضعیفه می‌تونستن از آرایه‌های ادبی برای جذابیت هر چه بیشتر متن استفاده کنن؛ مثلا: با اینکه هر روز از این مسیر سرسبز که درختان سر به فلک کشیده جلوه زیبایی به آن داده بود می‌گذشت؛ اما امروز فرق می‌کرد. حس آدم های خلافکاری را داشت که نگرانند کسی آنها را ببیند. به نظرش امروز،نیاز به کاما نیست همه او را زیر نظر دارند. ، چون جمله بعد به این جمله مربوطه از کاما استفاده میشه مثل دزدها...

امضا : Dokhtar bahar

Dokhtar bahar

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
10/8/20
ارسالی‌ها
52
پسندها
773
امتیازها
3,623
مدال‌ها
7
سطح
7

بالاخره بعد از یک هفته،به کاما نیاز نیست مهمان ها عمارت را ترک کردند.و بابک هم به مدرسه شبانه روزی اش رفت. سارا از اینکه نسبت به اوحس دلتنگی داشت از خودش عصبانی بود. (جملات کوتاه زیاد خواندنش برای خواننده جذاب نیست برای همین توصیه می‌شود که از جملات خیلی کوتاه استفاده نشود.) چند باری هم مچ خودش خود را موقع فکر کردن به بابک گرفت گرفته بود، او تمام تلاشش را می کردمی‌کرد تا فکر و ذهنش را فقط معطوف درسهایش کند .؛ وقتی عمو حاجی گفت که آقا تصمیم دارد برای عید با پسرش به...

Dokhtar bahar

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
10/8/20
ارسالی‌ها
52
پسندها
773
امتیازها
3,623
مدال‌ها
7
سطح
7

ظهر شده بود و خاله با سلیقه،به کاما نیازی نیست سینی بزرگی از کباب شامی، دوغ، سبزی و نان آماده کرده بود و می خواست می‌خواست به سمت عمارت ببرد.،سارا داخل ایوان،به کاما نیازی نیست (استفاده درست و به جا از علائم نگارشی به هر چه بهتر فهمیدنِ خواننده کمک می‌کند و استفاده نابجا از آن باعث سردرگمی خواننده می‌شود مثلا مثال بارزِ بخشش، لازم نیست اعدامش کنید و بخشش لازم نیست، اعدامش کنید.)درس خواندن بود. خاله نیم‌نگاهی به او انداخت.متن جایگزین: خاله نیم نگاهی به سارا که در ایوان مشغول درس خواندن بود انداخت و گفت:
- سارا، میتونی...

آخرین ویرایش

فرزان

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
25/3/20
ارسالی‌ها
1,021
پسندها
13,199
امتیازها
33,373
مدال‌ها
18
سطح
19

ممنون ازتون. حق با شماست داخل توصیف مکان ضعیف هستم .
همین طور اطلاع چندانی از علایم نگارشی ندارم.
اگه درباره منطق و روند داستان هم نقد می کردید خوشحال می شدم
خسته نباشید:)

Dokhtar bahar

کاربر سایت
رفیق جدید انجمن
تاریخ ثبت‌نام
10/8/20
ارسالی‌ها
52
پسندها
773
امتیازها
3,623
مدال‌ها
7
سطح
7

ممنون ازتون. حق با شماست داخل توصیف مکان ضعیف هستم .
همین طور اطلاع چندانی از علایم نگارشی ندارم.
اگه درباره منطق و روند داستان هم نقد می کردید خوشحال می شدم
خسته نباشید:)
سلام، می‌تونید برای توصیف مکان بیشتر از تشبیه و بزرگنمایی استفاده کنید تا جذابیت لازم بدست بیاد.
با توضیح هایی که دادم فکر کنم باید یه مقدار از کاربرد علائم نگارشی رو متوجه شده باشید. باز اگر سوالی بود می‌تونید بپرسید.
روند داستان بد نبود، اگه جمله‌ها رو یه مقدار ویرایش کنید و خیلی کوتاه نباشند بهتر هم میشه؛ اما ایده رمان رو سعی کنید به سمت کلیشه نباشه.
اگه منظورتون از منطق همون باور پذیری و قابل لمس بودن رمان باشه باید بگم که من سه پارت از رمان شما نقد کردم و اطلاع...

عقب
بالا