روش شستن صحیح مو و نکاتی که برای حفظ سلامت موها باید بدانید

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
وقتی وارد فروشگاه می‌شوید، انواع برند شامپو و نرم‌کننده مو در قفسه‌ها دیده می‌شوند. باید کدام‌یک را انتخاب کنید؟ مهم است که بدانید برای موهای شما چه گزینه‌هایی وجود دارد. اگر شامپو و نرم‌کننده مطلوب‌تان را خریداری کنید، هم ظاهر موهای‌تان زیباتر می‌شود و هم احساس بهتری پیدا می‌کنید. بخش مهمی از جذابیت ظاهری هر فرد در گرو داشتن موهایی زیبا و سالم است. پس، در کنار یادگرفتن روش‌های صحیح شستن مو، با خرید شامپو و نرم‌کننده مناسب می‌توانید در جذاب‌بودن چند پله صعود کنید. در ادامه با روش‌های صحیح شستن مو و استفاده از نرم‌کننده آشنا خواهید شد. ضمن اینکه به شما درباره اشتباهات‌تان در شستن مو و رسیدگی به آن هم خواهیم گفت.
 

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
شستن صحیح مو؛ خیس‌کردن و آب‌کشی مو با آب گرم
شستن صحیح مو

در شستن صحیح مو، قبل از اینکه از شامپو استفاده کنید، باید موهای‌تان را کاملا با آب گرم خیس کنید. استفاده از آب گرم در این مرحله بسیار مهم است چون به بازشدن پوستک‌ها یا کوتیکول‌های مو کمک می‌کند. زمانی که موهای‌تان با آب گرم خیس شد، هرگونه آلودگی و مواد اضافی روی موهای‌تان هم به‌تدریج از بین می‌رود. ضمن اینکه، آب گرم باعث می‌شود مو و پوست سر بهتر و راحت‌تر چربی نرم‌کننده را جذب کنند. پس:

قبل از مصرف شامپو اجازه دهید موهای‌تان با آب گرم کاملا خیس شود؛
از فیلتری استفاده کنید که مواد معدنی خشن و آسیب‌رسان به مو را از آب می‌گیرد و آن را تصفیه می‌کند.
در این صورت، موهای‌تان تمیزتر و نرم‌تر خواهد شد.
 

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
برای موبلندها؛ استفاده از نرم‌کننده، قبل از مصرف شامپو
شاید این توصیه که باید قبل از مصرف شامپو و شستن صحیح مو از نرم‌کننده استفاده کنید برای‌تان جدید باشد، اما اگر موهای‌تان بلند است و طول‌شان تا پایین شانه‌هاست، برای تقویت موها به نرم‌کننده بیشتری نیاز دارید. اگر موهای بلندی دارید، به اندازه یک سکه متوسط نرم‌کننده کف دست بریزید و پایین موهای‌تان را با آن به‌آرامی ماساژ دهید. این کار باعث درخشندگی موها می‌شود و از دوشاخه‌شدن پایین مو یا ایجاد موخوره جلوگیری می‌کند.
 

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
شیوه شامپوکردن؛ ماساژ آرام ریشه موها با شامپو
اگر موهای‌تان کوتاه است یا طول متوسطی دارد، باید به اندازه یک سکه متوسط در کف دست‌تان شامپو بریزید. اگر هم موهای‌تان بلند است و طول آنها از شانه‌ها عبور می‌کند، باید مقدار شامپو را دوبرابر کنید. دست‌ها را به‌هم بمالید تا شامپو بین کف دست‌های‌تان پخش شود و بعد به‌آرامی آنها را به‌سمت ریشه موها ببرید و ریشه موها را ماساژ دهید. نباید شامپو را به موها بمالید بلکه باید ریشه موها را به‌آرامی و بادقت با شامپوی موجود در کف دست‌ها ماساژ دهید. حواس‌تان باشد که پشت سر و گردن را هم با شامپو ماساژ دهید.
 

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
توصیه مهم؛ در قسمت پایین موهای بلند از شامپو استفاده نکنید
اگر موهای بلندی دارید، باید برای شستن صحیح مو از مالیدن شامپو به قسمت پایین موها بپرهیزید و، در عوض، ریشه موها را بیشتر با شامپو ماساژ دهید. علت این است که در قسمت ریشه‌ها مقدار چربی بیشتری وجود دارد. در پایین موها به مقدار شامپوی اندکی نیاز است. اصلا می‌توانید برای این بخش از مو از شامپو هم استفاده نکنید، چون قدیمی‌ترین و خشک‌ترین بخش موهاست.
 

.ArTeMiS.

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
عضویت
1/2/20
ارسال ها
41
امتیاز
103
اگر به‌واسطه مصرف مواد شیمیایی مختلف، مانند رنگ مو، موهای‌تان خشک و زبر شده است، یک بار در هفته از شامپوهای پیوریفایینگ (purifying) استفاده کنید. این شامپوها ازنظر پاک‌کنندگی قوی‌تر هستند.
 
بالا