مشاوره ۲۵ ترفند کاربردی برای مدیریت زمان که کیفیت زندگی‌تان را بالا می‌برد

• نویسنده موضوع LACRIMOSA
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 192
  • کاربران تگ شده هیچ

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
مدیریت زمان در صبح‌هنگام
مدیریت زمان، صبح

۱. تعیین دقیق زمان شروع کار
«آنی تولین» (Annie Tevelin) گریمور و مؤسس شرکت SkinOwl است. به‌نظر او، وقتی صبح‌ها در یک زمان خاص از خواب بلند شوید، به بازدهی شما بسیار کمک می‌کند. او می‌گوید: «با به‌کارگرفتن این روش، می‌توانم روال خوب و مؤثری در کارهایم ایجاد کنم: صبحانه‌ام را آماده می‌کنم، سگم را می‌گردانم، سر زمان خاصی پشت رایانه‌ام می‌نشینم، آماده انجام دادن کارهای روزانه‌ام می‌شوم و آنها را به‌موقع به پایان می‌رسانم. این روش باعث شده است کارهای روزمره‌ام را با کمترین استرس و تحمل شرایط پیش‌بینی‌نشده، انجام دهم.

زمان تقریبی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : LACRIMOSA

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۶. تنظیم پاسخ خودکار ایمیل در برخی ساعت‌های خاص
تولین با قرار دادن ایمیل روی حالت پاسخ‌گویی خودکار توانسته است از وقت خود به‌خوبی استفاده کند. او می‌گوید: «با این روش به دیگران نشان می‌دهید که ایمیل آنها را مثلا فقط ۱۰ صبح یا ۴ بعدازظهر پاسخ می‌دهید. بدین ترتیب می‌توانید توقعات دیگران را مدیریت و مرزهای خودتان را مشخص کنید؛ درضمن، مدام مجبور نیستید وسط کارتان به ایمیل‌های دیگران پاسخ دهید و حواس‌تان پرت نمی‌شود.»

زمان تقریبی صرفه‌جویی‌شده در هفته: ۱ ساعت

۷. دسته‌بندی وظایف
چندوظیفگی همیشه آسان (یا ممکن) نیست؛ اما «سوزی کوئیلو» (Susie Coelho) چهرهٔ تلویزیونی و مؤسس/ مدیر خلاقیت شرکت House of Sussex می‌گوید: «زمان و جایی که بتوانید چندوظیفه‌ای...

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۱۱. خرید اینترنتی کالاهای موردنیاز
اگر شاغل هستید و می‌خواهید زمان بیشتری روی کارتان متمرکز شوید، بهتر است کالاهای اساسی و ضروری منزل‌تان مانند خرید از خواروبارفروشی یا میوه و غیره را به‌صورت اینترنتی انجام دهید یا از فروشگاه محلی‌تان بخواهید کالاهای موردنیازتان را در قبال پرداخت هزینه‌ای برای‌تان ارسال کنند.

آنی تولین می‌گوید: «من فهرست کالاهایی را که نیاز دارم، در یکی از سایت‌های فروشگاهی ثبت کرده‌ام و هر دوشنبه صبح، آن کالاها به آدرس منزلم ارسال می‌شوند. این روش در صرفه‌جویی زمان و حتی پول به من کمک می‌کند؛ زیرا هر وقت خودم در فروشگاه خرید می‌کنم، احتمال اینکه یک کالای غیرضروری هم بخرم، بسیار زیاد است. با این روش نه‌تنها مجبور نیستم دائم برای خرید وقت بگذارم،...

LACRIMOSA

کاربر حرفه‌ای
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
24/10/19
ارسالی‌ها
1,783
پسندها
17,112
امتیازها
46,373
مدال‌ها
7
سطح
0

• نویسنده موضوع
۱۶. پهن کردن روفرشی زیر صندلی نوزاد یا کودک
به‌نظر میکر، اگر در خانه نوزاد یا کودک دارید، بهتر است یک روفرشی زیر صندلی غذاخوریِ او یا جای نشستنش پهن کنید. حوله یا پارچه‌ای کهنه هم کارساز است. بدین ترتیب، هنگام صرف غذا یا میان‌وعده،خرده‌های خوراکی‌ها یا ته‌مانده‌های غذا روی روفرشی می‌ریزد و زمان تمیز کردن کاهش می‌یابد.

او می‌گوید: «بعد از هر وعده غذایی، چهار گوشۀ این پارچه را بگیرید و آن را یا در باغچۀ خانه بتکانید (یا با استفاده از روش‌های موجود در اینترنت از آنها کمپوست تهیه کنید) و یا محتویاتش را دور بریزید. پارچه را هم هر هفته ۱ یا ۲ بار بشویید.»

علاوه بر این، اگر کودک (یا حتی بزرگ‌سال) بی‌نظم دارید، از این ترفند می‌توانید استفاده کنید.

برای این کار می‌توانید...

عقب
بالا