کارگاه گفت‌وگو اتاق پرسش و پاسخ در مورد رمان‌نویسی | انجمن یک رمان

• نویسنده موضوع Afsaneh.Norouzy
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 264
  • بازدیدها 9,577
  • Tagged users هیچ

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
3,985
پسندها
92,768
امتیازها
71,673
مدال‌ها
49
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام
من یک رمان علمی تخیلی شروع کردم و زاویه‌ی دیدش سوم شخصه بعد این اولین تجربم با این زاویه‌ی دیده قبلا فقط اول شخص نوشتم حالا مشکل اینجاست که حس می کنم همه چیز و دارم خیلی مستقیم میگم چه شخصیت‌پردازی‌ها چه توصیفات همه چیز زیاد هم رمان سوم شخص نخوندم برای همین نمی دونم الان طبیعیه این مستقیم گفتن‌ها و به خاطر زاویه‌ی دید هست یا مشکل از قلم منه چون اولین باری هست که زاویه‌ی دیدم رو از اول شخص به سوم شخص تغییر دادم یا حتی اصلا این سبک قلمم هست. بعد نمی دونمم چطوری درستش کنم یعنی هرکاری می کنم تهش همونقدر مستقیمه به نظرم
سلام عزیزم
صرفه نظر از بیان حالات، برای توصیف یک شخصیت دو مدل تشریح داریم
یک مدل مستقیم هست که تاثیر آنیِ مفیدی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Sahar_66

رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
25/7/21
ارسالی‌ها
135
پسندها
403
امتیازها
2,033
مدال‌ها
4
سلام امکانش هست که آخر پست رمانم آیدی ایسنتا خودم یا رمانم رو تگ کنم؟

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
3,985
پسندها
92,768
امتیازها
71,673
مدال‌ها
49
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام امکانش هست که آخر پست رمانم آیدی ایسنتا خودم یا رمانم رو تگ کنم؟
سلام
آدرس اینستاتون رو تو امضاتون بزنید
تو پست‌ها نمیشه

FATIMAMIRZAVAND

تازه وارد
تاریخ ثبت‌نام
30/7/21
ارسالی‌ها
8
پسندها
21
امتیازها
33
سلام.. من اشکالم اینکه وسط رمان یه ایده دیگ میهد تو ذهنم و میشینم اونو شروع میکنم... این خیلییی داره اذیتم میکنه... شما چیبی پینشهاد نمیکنین برای جلوگیریش؟

DELNAZ_N (TARANEH)

پرسنل مدیریت
مدیر آزمایشی
تاریخ ثبت‌نام
25/3/21
ارسالی‌ها
1,346
پسندها
7,677
امتیازها
24,673
مدال‌ها
13
سلام
برای گرفت تگ "مطلوب" یه رمان باید چه ویژگی‌هایی رو در بر بگیره تا این تگ بهش تعلق بگیره؟

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
3,985
پسندها
92,768
امتیازها
71,673
مدال‌ها
49
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام.. من اشکالم اینکه وسط رمان یه ایده دیگ میهد تو ذهنم و میشینم اونو شروع میکنم... این خیلییی داره اذیتم میکنه... شما چیبی پینشهاد نمیکنین برای جلوگیریش؟
شما در همه حالات می تونید ایده های جدیدی که به ذهنتون میرسه رو یک جا یادداشت کنید و بعد از تموم کردن رمانی که در حال حاضر مشغول نوشتنش هستید برید سراغ اون ایده‌ها و اونها رو پیاده سازی کنید

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
3,985
پسندها
92,768
امتیازها
71,673
مدال‌ها
49
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام
برای گرفت تگ "مطلوب" یه رمان باید چه ویژگی‌هایی رو در بر بگیره تا این تگ بهش تعلق بگیره؟
تیم تگ دهی معیارهای مشخص و واحد داره که منتقدین تگ بر اساس اون رمان ها رو میخونن و بهش نمره می‌دن اگر بتونید نقد رمان‌هایی که تگ مطلوب گرفتن رو توی مخزن بخونید میتونید متوجه بشید که این رمان‌ها چه ویژگی‌هایی داشتند که تونستن تگ مطلوب رو بگیرند

✦Sayuri✦

تازه وارد
تاریخ ثبت‌نام
30/7/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
11
امتیازها
33
سلام^^
روزتون بخیر*-*
چندتا سوال داشتم.
برای شروع باید رمان تکمیل شده باشه؟ منظورم اینه که ما باید رمان رو تموم کرده باشیم که بعد در انجمن شروع به کار کنیم؟

و اینکه اصلاً نسخه‌ی اولیه‌ رو باید کجا و چطوری بزاریم که منتظر تایید شدنش باشیم؟ یعنی مثلاً باید پی‌دی‌اف باشه؟

تو برنامه‌ی ورد تایپ شده باشه یا برنامه‌های دیگه اشکال نداره؟

Afsaneh.Norouzy

پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
4/6/19
ارسالی‌ها
3,985
پسندها
92,768
امتیازها
71,673
مدال‌ها
49
  • نویسنده موضوع
  • مدیرکل
سلام^^
روزتون بخیر*-*
چندتا سوال داشتم.
برای شروع باید رمان تکمیل شده باشه؟ منظورم اینه که ما باید رمان رو تموم کرده باشیم که بعد در انجمن شروع به کار کنیم؟

و اینکه اصلاً نسخه‌ی اولیه‌ رو باید کجا و چطوری بزاریم که منتظر تایید شدنش باشیم؟ یعنی مثلاً باید پی‌دی‌اف باشه؟

تو برنامه‌ی ورد تایپ شده باشه یا برنامه‌های دیگه اشکال نداره؟
سلام عزیزم
در در مورد سوال اول باید بگم هیچ لزومی نداره رمان شما کامل شده باشه و بعد اون رو در انجمن شروع کنید.
شما میتونید همزمان با شروع رمان تون اون رو در انجمن استارت بزنید و پارت گذاریتون رو هر روز انجام بدید

در مورد سوال دومتون لینکی که براتون میفرستم رو با دقت مطالعه کنید و طبق آموزش های همون...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

✦Sayuri✦

تازه وارد
تاریخ ثبت‌نام
30/7/21
ارسالی‌ها
5
پسندها
11
امتیازها
33
سلام عزیزم
در در مورد سوال اول باید بگم هیچ لزومی نداره رمان شما کامل شده باشه و بعد اون رو در انجمن شروع کنید.
شما میتونید همزمان با شروع رمان تون اون رو در انجمن استارت بزنید و پارت گذاریتون رو هر روز انجام بدید

در مورد سوال دومتون لینکی که براتون میفرستم رو با دقت مطالعه کنید و طبق آموزش های همون لینک رمان رو در انجمن قرار بدید
خیلی ممنونم

بالا