نقد و بررسی نقد رمان بومِ سرخ|mehrabi83 کاربر انجمن یک رمان

mehrabi83

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
27/11/17
ارسالی‌ها
1,198
پسندها
67,276
امتیازها
80,673
مدال‌ها
27
سطح
43

• نویسنده موضوع
"بسم رب"​
نام اثر : بومِ سرخ
نویسنده: mehrabi83
ژانر: معمایی، جنایی، درام
زاویه دید: ‌اول شخص
خلاصه:
سِویل بعد از اعدام خواهر هنرمندش، میان تردیدهایش می‌ماند. او نمی‌داند خواهرش قاتل بوده و محکوم به قتل نامزدش، یا بی‌گناه، بالای دار رفته. آخرین نقاشیِ سِودا، مسیرِ تاریکی از جنایتی که مقتول آن گم شده، پیش روی سِویل می‌گشاید.
لینک:

پ.ن:
تمامی نظرات و انتقادات برای من باارزش و قابل تامل هستند، لطفا با نظرات باارزشتون به بهبود کار من کمک کنید.=)

آخرین ویرایش
امضا : mehrabi83

Farzaneh.Rezvani

کاربر فعال
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
701
پسندها
11,107
امتیازها
28,473
مدال‌ها
22
سطح
19

با عرض سلام خدمت نویسنده ی عزیز ، ورود شما به تاپیک نقد که نشانی از نقد پذیری و علاقه مندی شما به پیشرفت قلمتان است را تبریک می گوییم .
لطفا قبل از شروع فعالیت در تاپیک نقد ، قوانین بخش را مطالعه فرمایید .

قوانین نقد

توجه فرمایید که این چنین پیام ها اسپم محسوب میشوند و لازم است در صورت مشاهده ، پیام مربوطه را به
کادر مدیریت بخش نقد ، گزارش دهید :
[COLOR=rgb(255, 77...​
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Farzaneh.Rezvani

eastern_girl

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
19/9/19
ارسالی‌ها
24
پسندها
122
امتیازها
490
مدال‌ها
2
سطح
1

سلام خسته نباشید، اول از همه اسم رمانتون به ژانرتون نمیاد. رمان معمایی اول از همه اسمش باید خواننده رو کنجکاو کند و راغب به خوندن. پس سعی کن یه کم رمز و راز به اسم رمان تزريق کنی. من با خوندن آخرین نقاشی رمان عاشقانه یا اجتماعی به ذهنم رسید. می تونستی مثلا بگی راز آخرین نقاشی.
تعليق داستانت هم زیاد خوب نبود. تو رمان جنایی و معمایی باید خواننده رو کنجکاو کنی وادار به حدس زدن کنی. نه این که خواننده از قبل حدس بزند نقاشی با خون کشیده شده. من از همون جایی که گفتی نقاشيش عجیب بود و بيشتر رنگش قرمز بود متوجه شدم که با خون کشیده شد، این که نشونه دادی خیلی خوب بود ولی داستانت باید پيچش بیشتری داشته باشه و خواننده چند حدس مختلف بزنه و با پيچش مواجه شه. داستان نباید قابل پیش بینی باشه.
شما از...

EUROS

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
12/8/17
ارسالی‌ها
3,697
پسندها
32,186
امتیازها
71,673
مدال‌ها
33
سطح
33

به نام خدا

عنوان: اسم رمان از دو کلمه‌ی آخرین و نقاشی تشکیل شده و در نگاه اول ذهن رو به سمت ادمی میبره که اخرین نقاشی خودش رو کشیده و بعد مرده. این ترکیب هر چند در نگاه اول ادم رو کنجکاو می‌کنه ولی برای اینکه اسم یک رمان معمایی باش به اندازه کافی کنجکاو کننده و معمایی نیست و اونقدری که باید و شاید ذهن رو به چالش نمیکشه. البته از نظر ارتباط اسم رمان با محتوی به نظرم درست عمل کردی و اسم و متن باهم هماهنگی دارن.

خلاصه: خلاصه‌ای کوتاه و ساده که توی چند جمله کوتاه کل داستان رو توضیح داده و میشه گفت که از این لحاظ خلاصه خوبی ولی خلاصه کمی جذابیت کم داره و به نظر من میتونه کمی...

امضا : EUROS