• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش: ۱۰ مورد مهمی که هنگام عکاسی پرتره باید در نظر بگیرید –

• نویسنده موضوع ¦[☆ Atrin ☆]¦›
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 246
  • کاربران تگ شده هیچ

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
آموزش: ۱۰ مورد مهمی که هنگام عکاسی پرتره باید در نظر بگیرید –

کارهای زیادی برای گرفتن یک عکس پرتره باید انجام شود – کار ساده ای نیست. شما باید مسائل فنی مانند نوردهی و فوکوس، و همچنین موارد غیر فنی مانند ترکیب بندی و کار با یک سوژه زنده را در نظر بگیرید. اگر تازه کار عکاسی پرتره را آغاز کرده باشید، ممکن است برایتان دلهره آور باشد، بنابراین در این آموزش عکاسی پرتره کار هایی که باید انجام دهید و نکته هایی که باید در نظر بگیرید را به ۱۰ قسمت مختلف تقسیم کرده ایم تا گام به گام پیش بروید و راحت تر یاد بگیرید. در این قسمت آموزش به پنج مورد اول...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : ¦[☆ Atrin ☆]¦›

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۱
الگوی نورپردازی
این مورد درباره نحوه تابش نور بر صورت سوژه است. این که شما چطور نور را تنظیم کنید، حس و حال پرتره نهایی و این که سوژه تخت می شود یا نه را تعیین خواهد کرد. دستیار نورپردازی شما بخش مهمی از کار برای به دست آوردن نورپردازی درست است. چهار نوع الگوی اصلی و دو سبک وجود دارد، که عبارتند از:

– نورپردازی اسپلیت یا دو نیم کننده (Split lighting)

– نورپردازی لوپ یا حلقوی (Loop lighting)

– نورپردازی رامبراند (Rembrandt lighting)

– نورپردازی پروانه ای (Butterfly lighting)

– نورپردازی کوتاه (Short lighting)

– نورپردازی گسترده (Broad lighting)

portrait-photography-02.jpg

سمت چپ – نورپردازی اسپلیت. سمت...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۳
کیفیت نور
یک جنبه دیگر نورپردازی که باید در مورد آن تصمیم بگیرید این است که از نور سخت استفاده خواهید کرد یا نور نرم.
نور سخت توسط یک منبع نور کوچک ایجاد شده و دارای کنتراست بالایی است، بافت سوژه را تقویت می کند، به آن درام و حالت نمایشی می بخشد، و سایه های سخت با لبه های کاملا مشخص دارد. نمونه هایی از منابع نور سخت عبارتند از:
– خورشید (با وجود این که بزرگ است، اما بسیار دور است، بنابراین اندازه نسبی آن کوچک می باشد)
– یک لامپ نور مستقیم
– فلاش داخلی کوچک روی دوربینتان (شامل اسپیدلایت بدون تعدیل کننده)
این دو پرتره با استفاده از نور سخت گرفته شده اند. به نظر شما استفاده از این نوع نورپردازی برای کدام سوژه بهتر بوده؟...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۴
انتخاب لنز
لنزی که انتخاب می کنید نه تنها ظاهر سوژه، بلکه پس زمینه را نیز تغییر می دهد.

استفاده از یک لنز واید اعوجاج ایجاد کرده و باعث می شود صورت سوژه غیرعادی و به نوعی کشیده به نظر برسد. همچنین به شما اجازه می دهد تا نمای گسترده تری از پس زمینه را در پشت او ببینید.

portrait-photography-09.jpg

می بینید چطور شکل صورت و ویژگی های او در اینجا با لنز ۱۷mm (که بر روی دوربین فول فریم استفاده شده است) دچاز اعوجاج شده اند؟ این چیزی است که اکثر افراد آن را نمی خواهند.

با این حال، ممکن است مواردی وجود داشته باشد که در آن چنین ظاهری را بخواهید، مانند یک پرتره طنز، بچه ها، یا یک پرتره سبک تحریریه ای از یک...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۵
پس زمینه
یک چیزی که بسیاری از دانشجویان من فراموش می کنند که کنترل کرده و در نظر بگیرند، پس زمینه است. شما به راحتی ممکن است آنقدر بر روی تمام مسائل دیگر و کار با سوژه خود تمرکز کنید که فراموش کنید حتی به پس زمینه نگاهی بیاندازید.

دو چیزی که باید در مورد پس زمینه مطمئن باشید این است که: به پرتره مرتبط باشد، و حواس بیننده را از سوژه پرت نکند. چهار چیز وجود دارد که می توانند این کار را بکنند، اگر ظاهر شدند باید در پس زمینه آنها را تحت نظر داشته و موقعیت دوربین یا ترکیب بندی خود را تنظیم کنید:

– کنتراست (تضاد بین قسمت های روشن و تاریک)

– رنگ های روشن (تُن رنگ های گرم مانند قرمز و زرد حواس پرت کننده تر هستند)

– وضوح

– قسمت های روشن

هر یک از این موارد اگر در...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۶
نوردهی و نورسنجی
برای پرتره ای که در آن سوژه حرکت نمی کند، من تقریبا همیشه از تنظیمات دوربین زیر استفاده می کنم:

– مُد عکاسی دستی (M)

– مُد درایو تک شات (Single shot drive mode): وقتی من دکمه را فشار می دهم، فقط یک عکس می گیرد.

– فوکوس تک نقطه ای (Single point focus): نه چند نقطه ای یا ناحیه ای.

– مُد فوکوس تک شات (One-shot یا AF-S): برای فوکوس و قفل کردن، نه پیوسته یا continuous.

– پیش تنظیمات تراز سفیدی سایه (از آنجا که من معمولا در سایه کار می کنم، اگر شما در نور روشن خورشید هستید آفتابی را انتخاب کنید – اما گزینه ای را انتخاب کنید که مطابق با شرایط روشنایی شما باشد و دیگر آن را رها کنید، هر چیزی به جز تراز سفیدی خودکار یا AWB!)

– عکاسی با فرمت RAW...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۷
وضوح یا شارپنس – به دست آوردن سوژه در فوکوس
من قبلا در بالا به تنظیماتی که برای فوکوس استفاده می کنم اشاره کردم. تکنیک فوکوس دکمه پشتی نیز چیزی است که به شدت توصیه می کنم. این قابلیت به من اجازه می دهد تا فوکوس را بر روی سوژه قفل کنم، دقیقا بر روی چشمش اگر به اندازه کافی به او نزدیک باشم، و سپس عکس پرتره ام را مجددا ترکیب بندی کرده و عکس بگیرم. نیازی به فوکوس مجدد نیست، مگر این که من یا سوژه جابجا شویم، و فاصله بین ما تغییر کند.

در ادامه چند نکته دیگر در مورد فوکوس ارائه خواهم داد. واضح است که اگر شما از یک هدف در حال حرکت، مانند بچه ها در حال بازی کردن عکس می گیرید، باید تنظیمات فوکوس متفاوتی را انتخاب کنید. فوکوس پیوسته (Servo یا AF-C) و حالت عکاسی پشت سر هم...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۹
نمای صورت و موقعیت دوربین
این که صورت سوژه را چطور قرار دهید عامل دیگری است که میزان جذابیت پرتره و حالت آن را تعیین می کند. بعضی از افراد در نمای تمام رخ (مستقیما رو به دوربین) واقعا عالی به نظر می رسند، در حالی که برخی دیگر بهتر است کمی به یک طرف بچرخند، تا صورتشان کمی باریک شود.

نمای نیم رخ چیزی است که افراد نمی توانند در آینه ببینند، بنابراین خیلی از آنها تا به حال نیم رخ خود را ندیده اند، و هیچ ایده ای در مورد این که از کنار چطور به نظر می رسند ندارند. شما تنها با امتحان کردن آن می بینید و متوجه می شوید که آیا نیم رخ برای آنها جذاب است یا نه.

کلید انتخاب زاویه مناسب برای صورت سوژه این است که او را مشاهده کنید. آیا او وقتی با شما صحبت می کند کمی می چرخد؟...

¦[☆ Atrin ☆]¦›

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
15/11/18
ارسالی‌ها
11,938
پسندها
10,896
امتیازها
67,173
مدال‌ها
23
سطح
23

• نویسنده موضوع
۱۰
حالت
portrait-photography-4.jpg

با وجود این که من زیاد اسپانیایی بلد نیستم، اما توانستم با این دختر کوچولو صحبت کنم و این واکنش و حالت را به دست آوردم. او عکسی از سونوگرافی عمه اش و پسر عمه جدیدش را در دست نگه داشته بود که واقعا در مورد آن هیجان زده بود. من فقط از او خواستم پسرعمه اش را به من نشان دهد و او این کار را کرد.

بسیار خب، این آخرین نکته ای است که باید برای گرفتن پرتره های عالی، در نظر بگیرید. شما می توانید هر چهار نکته بالا و نکات قسمت اول مقاله را انجام دهید، اما اگر سوژه حالت بدی داشته باشد، عکس را دوست نخواهد داشت. یک نکته بسیار مهم برای به دست آوردن بهترین حالت ها در پرتره های شما وجود...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا