• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی آموزش عکاسی از هواپیما

MAEIN

مدیر تالار نقد + ناظر آزمایشی
پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
018067-vroeg-II1.jpg

عکاسی هوایی قطعا چالش برانگیزتر و خلاقانه‌تر از آن چیزی است که در نگاه اول می‌بینید. اما این، یکی از بهترین و ساده‌ترین ژانرهای عکاسیست که من انجام می‌دهم. اساسا عکاسی از هواپیما به عهده دو دسته از عکاسان است. یکی افرادی که دسترسی به فرودگاه‌ها و خطوط هوایی دارند و یکی آن‌هایی که بدون این دسترسی‌ها هستند. این برای همه ما اینگونه است که از پشت یک حصار یا تکه‌ای شیشه فرودگاه کثیف که پشت آن ماشین‌های پرواز هستند، سرک می‌کشیم و سعی داریم از آن‌ها عکس بگیریم.

۱. چرا عکاسی از هواپیما؟

قطعا، مانند هر تخصص دیگری در عکاسی، بهترین تصاویر از موضوعاتی حاصل می‌شوند که واقعا عاشقش باشید. هواپیما نماد حرکت، قدرت، استقامت، آزادی، مهندسی، و البته ماجراجویی...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
گوگل مپ، یک منبع ارزشمند برای شناسایی جاده‌ها و زمین‌های اطراف فرودگاه است. حتی وب سایت‌هایی وجود دارند که پیش از این نقاط اصلی را نقشه‌برداری کرده و شامل اطلاعاتی مربوط به پارکینگ، نزدیک‌ترین سرویس بهداشتی، فست فود و بسیاری اطلاعات مفید دیگر هستند. آن‌ها همچنین می‌توانند در مورد انتخاب لنز ایده‌آل برای استفاده در نقاط مختلف فرودگاه، به شما مشاوره دهند.

۳. چه چیزی یک عکس خوب از هواپیما را می‌سازد؟

در یک کلمه، احساسات!
Photographing-Airplanes-4-960x372.jpg

هواپیماها مثل مردم، در همه شکل، اندازه و رنگ وجود دارند و می‌توانید به روش‌های مختلفی از آن‌ها عکس بگیرید. همچنین می‌توانید از پرواز و فرود هواپیماها، تاکسی‌ها، ابرها و هر چیز دیگری که در فرودگاه قابل مشاهده است عکاسی کنید. کارمندان...

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
منظور این است که تصویرتان می‌تواند بر روی بازتاب هواپیماهای آمریکایی بدون سرنشین قدیمی، مسیرهای فشرده هوایی در هوای مه‌آلود، دود یک موتور توربو جت و یا ماجرایی عاشقانه به صورت یک تصویر سیلوئت یا همان ضد نور از هواپیما در حال ترک فرودگاه از مقابل غروب آفتاب تمرکز کند.

Photographing-Airplanes-7-960x659.jpg

حتی می‌توانید با مدیریت عناصر مختلف در تصویر، عکسی نسبتا انتزاعی را ثبت کنید. همانند هر عکس خوب دیگری، همه چیز به نحوه استفاده شما از اشیا، شکل‌ها، بافت‌ها، خطوط، الگوها، فضای منفی و ترکیب‌بندی کلی بستگی دارد.

Photographing-Airplanes-8-960x640.jpg

در نهایت بسیاری از عکس‌هایی که ثبت کردید از لحظه‌ی پرواز یا فرود هواپیماها خواهد بود. زیرا این اتفاق بسیار زیاد در اینجا تکرار می‌شود!
...

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
4. چه تجهیزاتی نیاز است؟

در حالت ایده‌آل، شما به یک دوربین نیاز خواهید داشت به همراه یک لنز معمولی، ترجیها پرایم، و یک لنز تله فوتو برای عکاسی از هواپیما در فواصل دور. من معمولا از یک لنز 500-200 برای عکاسی از پشت حصار فرودگاه استفاده می‌کنم. اما همیشه یک لنز 80-16 و یک لنز 200-55 نیز با خود دارم. لنز واید برای عکاسی از محیط فرودگاه یا از یک منظره گسترده مفید خواهد بود.

داشتن یک بدنه دوربین حرفه‌ای با سرعت بالا با لنزهای گران قیمت و با کیفیت بسیار عالیست. اما می‌توانید تنها با یک بدنه مبتدی و لنزهای کیت نیز، تصاویر عالی به دست آورید. این به خلاقیت و هوش شما بستگی دارد.

Photographing-Airplanes-10-960x685.jpg

5. چگونه می‌توانم از لحظه تیک‌آف...

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
6. چگونه پس‌زمینه‌ای تر و تمیز داشته باشیم؟

سعی کنید برنامه‌ریزی و پیش‌بینی کنید! از ساختمان‌ها، سیم‌ها و هر چیزی که باعث می‌شود تصویر شما خراب شود اجتناب کنید. حرکت هواپیماها را بررسی کنید و ببینید که در چه زمانی از موانع می‌گذرد و بک‌گراند خوبی بدست می‌آورد. درست در همان زمان دکمه شاتر را فشار دهید. دوباره نتایج خود را بررسی کنید. حتی قبل از گرفتن عکس‌های بعدی. سعی کنید اشکالات عکس را شناخته و آن‌ها را اصلاح کنید.

موانع بزرگ، مانند ساختمان‌های زشت، تنها می‌تواند با حرکت دادن موقعیتشما از بین برود. اگر برنامه پرواز دارید، مطابق برنامه‌ریزی خود پیش رفته و چند عکس در اطراف آن محل بگیرید. سپس آن‌ها را به صورت دلخواه ویرایش کنید.
[ATTACH type="full"...

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
8. اگر هواپیمای مورد علاقه‌ام به زودی به آنجا می‌رسد، چه کاری باید انجام دهم؟

من از یک اپلیکیشن به نام FlightRadar۲۴ استفاده می‌کنم که بهتر از سرویس پرواز اینترنتی است. چرا که به نظر می‌رسد دقیقاً زمان واقعی رسیدن هواپیما را نشان می‌دهد. هنگامی که باند مد نظر خود را انتخاب کنید، می‌بینید چه هواپیماهایی برای فرود در باند فرودگاه صف کشیده‌اند. یا کدام یک در فاصله‌ای دور چرخ می‌زنند و چه چیزی از فراز آسمان در حال نزدیک شدن است. همچنین می‌توانید ورود و خروج هواپیما را کنترل کرده و برنامه حمام رفتن خود را براساس آن برنامه‌ریزی کنید!

من همیشه از آن استفاده می‌کنم و درست قبل یا بعد از عکاسی از یک هواپیما، یک عکس از FlightRadar۲۴ برای ذخیره مشخصات می‌گیرم. با این کار، بعداً می‌توانم شماره...

MAEIN

پرسنل مدیریت
مدیر تالار نقد
تاریخ ثبت‌نام
18/4/21
ارسالی‌ها
1,681
پسندها
4,102
امتیازها
21,173
مدال‌ها
15
سطح
13

• نویسنده موضوع
  • مدیر
هیچوقت چندین عکس را به یک ترتیب منتشر نکنید. مثلا در مورد فرود آمدن هواپیما. مگر این که اتفاقی هیجان‌انگیز و جدید در حال رخ دادن باشد. وقتی تصاویر مشابهی را منتشر کنید، در واقع قدرت همه آن‌ها را تضعیف می‌کنید. یکی را انتخاب کنید و روی آن بایستد. این یکی از دشوارترین درس‌هایی است که می‌توان در هر نوع عکاسی یاد گرفت.

با یک دوربین با توان 7 یا 9 فریم بر ثانیه. ممکن است بعد از چند ساعت، به سرعت ۵۰۰ تا ۱۰۰۰ تصویر را از بین ببرم. در پایان اگر با نور و تمرکز و خوش‌شانسی همراه باشم، ممکن است یک یا دو عکس قابل قبول ثبت کنم که فکر می‌کنم ارزش نشان دادن به دیگران را داشته باشد. دلسرد نشوید و همیشه سعی کنید پیشرفت کنید. هر وقت که میل داشته باشید!

10. چگونه به هواپیما نزدیک‌تر شویم؟

فرودگاه‌های...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا