روزی که سیامند رحمان وارد گینس شد(عکس)

NAST.G_M

مدیر ورزش+منتقد انجمن
عضو کادر مدیریت
مدیر تالار
عضویت
9/17/19
ارسال ها
6,135
امتیاز واکنش
34,805
امتیاز
84,373
سن
14
محل سکونت
دهدشت


سالروز رکورد تاریخ هرکول ایرانی در ریو

4 سال قبل در چنین روزی سیامند رحمان فقید توانست در پارالمپیک ریو رکورد تاریخی 310 کیلوگرم را به نام خودش ثبت کند.

به گزارش "ورزش سه"، اگر هرکول خوش خنده ورزش ایران اینقدر ناگهانی از دنیا نمی رفت و کرونا هم اجازه می داد که المپیک و پارالمپیک در موعد مقرر برگزار شوند، در چنین روزهایی بازهم احتمالا شاهد ثبت یک رکورد فوق العاده از سیامند رحمان روی تخته وزنه برداری توکیو بودیم.

چهار سال پیش و در چنین روزی، سیامند رحمان، در جریان رقابت های وزنه برداری پارالمپیک ریو ۲۰۱۶، موفق به ثبت رکوردی تاریخی شد؛ رکوردی که به گفته کارشناسان این رشته احتمالا به این زودی ها کسی نزدیک آن هم نخواهد شد.

سیامند رحمان که یک بار و در جریان اولین حضور خود در پارالمپیک در سال 2012، برای شکستن رکورد تلاش کرده بود، در ریو نه تنها برای اولین بار در تاریخ رکورد بالای 300 کیلوگرم را به نام خود ثبت کرد، بلکه در نهایت رکوردش را به 310 کیلوگرم رساند.

هرکول دوست داشتنی وزنه برداری ایران در رقابت های دسته فوق سنگین بدون رقیب بود، 24 شهریور سال 95 در اولین حرکت خود وزنه ۲۷۰ کیلوگرمی را با موفقیت بالای سر برد و در حرکت دوم با مهار وزنه ۳۰۰ کیلوگرمی، ضمن شکستن رکورد دنیا مدال طلای خود را قطعی کرد. این رکورد هم برای سیامند کافی نبود و او در حرکت سوم هم وزنه ۳۰۵ را با موفقیت بالای سر برد.سیامند اما انگیزه های بیشتری هم داشت و در حرکت چهارم وزنه ۳۱۰ کیلوگرمی را انتخاب کرد و با مهار آن رکوردی بی نظیر و دست نیافتنی را در کتاب گینس به ثبت رساند.

قوی ترین مرد دارای معلولیت جهان با ثبت این رکورد، عنوان اولین ورزشکار جهان که موفق به مهار وزنه ای بیش از ۳۰۰ کیلوگرم شده را نیز به خود اختصاص داد و نام خود را برای همیشه در تاریخ ورزش جهان جاودانه کرد.
سیامند رحمان در 11 اسفندماه سال 98 به صورت ناگهانی جان خود را از دست داد تا ورزش ایران خیلی زود از داشتن چنین الماسی محروم شود.


 
بالا