تسلیت سنگربانان عاشق

• نویسنده موضوع زهرا ادیب
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 105
  • بازدیدها 2,598
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
قبلا اسمی از برادر سعید وکیلی برده بودم. ماجرائی را که بر سر این برادر آورده شده است نقل می‌کنم.‌‌ همان طور که در بالا هم گفتم تنها برای ثبت در تاریخ و اعلام آن به تمام دنیاست که این صحبت‌هار ا می‌گویم. شاید که بشنوند و من باب دلخوشی تنها همین یک عمل را محکوم کنند. از مقاوم‌ترین افراد، سعید وکیلی، سرگرد محمد علی قربانی، سرگروهبان جدی و دو خلبان هوا نیروز بودند که اغلب اوقات این‌ها زیر شکنجه بودند. سعید 75 روز زیر شکنجه بود، ابتدا به هر دو پایش نعل کوبیده و به همین ترتیب برای آوردن چوب و سنگ به بیگاری می‌بردند. پس از دادگاهی شدن محکوم به شکنجه مرگ شد بلکه اعتراف کند. اولین کاری که کردند هر دو دستش را از بازو بریدند و چون وضع جسمانی خوبی نداشت برای معالجه و درمان به بهداری برده شد و پس از...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
همانطور که گفتم این بهداری بردن و معالجه کردن‌هایشان به خاطر این بود که مدت بیشتری بتوانند شکنجه کنند والا حیوانات وحشی را با ترحم هیچ سنخیتی نیست. پس از آن معالجه سطحی، با دستگاه‌های برقی تمام صورتش را سوزاندند، سوزاندن پوست تنها مقدمه شکنجه بود به این معنی که مدتی می‌گذرد تا پوست‌های نو جانشین سوخته‌ شده و آن وقت‌‌ همان پوست‌های تازه را می‌کندند که درد و سوزندگی‌اش بسیار بیش از قبل است و خونریزی شروع می‌شود و تازه آن وقت نوبت آب نمک است که با‌‌ همان جراحات داخل دیگ آب نمک می‌اندازند که وصفش گذشت. تمام این مراحل را سعید وکیلی با استقامتی وصف‌ناپذیر تحمل کرد و ل**ب به سخن نگشود.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
او از ایمانی بسیار بالا برخوردار بود و مرتب قرآن را زمزمه می‌کرد. استقامت این جوان آن بی‌رحم‌ها را بیشتر جری می‌کرد. انگار مسابقه‌ای بود بین تمام مردانگی، با تمامی نامردی‌ها و شقاوت‌ها، هر چند که سعید را با سنگدلی هر چه تمام‌تر به شهادت رساندند اما در این مسابقه تنها سعید بود که تاج افتخار پیروزی را بر سر گذاشته و بر بال ملائک به ملاء اعلی پیوست.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
تن‌ها به آخرین قسمت از زندگی سعید وکیلی می‌پردازم که اگر سراسر زندگی‌اش هم درسی نباشد‌‌ همان اواخر دنیایی از ایثار و گذشت، مروت، و مردانگی، استقامت و شجاعت را به تمام ما آموخت و نمودی از عشق و ایمان را جلوه‌گر ساخت. او که دیگر نه دستی، نه پائی، نه چشمی و نه جوارحی سالم داشت با قلبی سوخته به درگاه خدا نالید که خدایا مپسند اینچنین در حضور شیاطین افتاده و نالان باشم دوست دارم افتادگی‌ام تنها برای تو باشد و بس...

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
خداوند دعایش را اجابت نمود. سعید را به دادگاه دیگری بردند و محکوم به اعدام گردید. زخم‌هایش را باز کردند و پس از آنکه با نمک مرهم گذاشتند داخل دیگ آب جوش که زیرش آتش بود انداختند و‌‌ همان جا مشهدش شد و با لبی ذاکر به دیدار معشوق شتافت. اما این گرگان که حتی از جسد بی‌جانش نیز وحشت داشتند دیگر اعضایش را مثله نمودند و جگرش را به خورد ما که هم سلولیش بودیم دادند و مقداری را هم خودشان خوردند و بدنش را... الله اکبر... لااله الا الله... اینکار تنها برای او نبود رسمی شده بود برای هر کس زیر شکنجه جان می‌سپرد البته ناگفته نماند مقداری را هم برای امام جمعه ارومیه فرستادند. درود به روان پاک تمامی شهیدان بالاخص شهید سعید وکیلی.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
قبل از آزادی ما، دو تن از خلبانان هوانیروز در آن حوالی که ما بودیم مشغول گشت زنی بودند. افراد کومله با لباس مبدل به آن‌ها علامت می‌دادند و آن‌ها نیز بر زمین می‌نشینند افراد کومله یکی از خلبان‌ها را دستگیر می‌کند و خلبان دیگر که طی درگیری زخمی هم می‌شود به پایگاه برگشته و گزارش ما وقع را می‌دهد. بعد از چندین روز هواپیماهای شناسائی منطقه را شناسایی می‌کنند و برادران رزمنده طی یک عملیات آن منطقه را آزاد می‌کنند و در نتیجه ما نیز آزاد شدیم. آن موقعی که عملیات صورت می‌گرفت و افراد کومله فراری و متواری می‌شدند من بیهوش بودم و در هواپیما بود که به هوش آمدم و فهمیدم آزاد شده‌ام. به علت جراحات بسیار سنگینی که داشتم امکان معالجه‌ام در تهران نبود بعد از 24 ساعت به وسیله بنیاد شهید به آلمان فرستاده...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
موقعی که آزاد به خانه برگشتم کسی را دور و برم نداشتم چون پدرم در زمان شهید نواب صفوی توسط ایادی استعمار شهید شده بود و مادرم‌‌ همان موقع که شنیده بود بدست کومله اسیر شده‌ام سکته می‌کند و تا به بیمارستان می‌رسد به رحمت ایزدی می‌پیوندد. در این مدت که اسیر بودم برادرم که خلبان بود به شهادت می‌رسد که جنازه‌اش هم پیدا نشد. شوهر خواهرم همراه با دو تا از بچه‌هایش به شهادت رسیدند. و یکی دیگر از فرزندانش هم به دست مزدوران صدامی اسیر شده بود. تنها من مانده‌بودم و یکی دو نفر دیگر از افراد خانواده.

زهرا ادیب

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/4/20
ارسالی‌ها
1,315
پسندها
10,089
امتیازها
31,873
مدال‌ها
2
سطح
0

• نویسنده موضوع
همانطور که گفتم این بهداری بردن و معالجه کردن‌هایشان به خاطر این بود که مدت بیشتری بتوانند شکنجه کنند والا حیوانات وحشی را با ترحم هیچ سنخیتی نیست. پس از آن معالجه سطحی، با دستگاه‌های برقی تمام صورتش را سوزاندند، سوزاندن پوست تنها مقدمه شکنجه بود به این معنی که مدتی می‌گذرد تا پوست‌های نو جانشین سوخته‌ شده و آن وقت‌‌ همان پوست‌های تازه را می‌کندند که درد و سوزندگی‌اش بسیار بیش از قبل است و خونریزی شروع می‌شود و تازه آن وقت نوبت آب نمک است که با‌‌ همان جراحات داخل دیگ آب نمک می‌اندازند که وصفش گذشت. تمام این مراحل را سعید وکیلی با استقامتی وصف‌ناپذیر تحمل کرد و ل**ب به سخن نگشود.
یا حضرت عباس...

• Sad
واکنش‌ها[ی پسندها] BARAN_B

BARAN_B

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
7/7/20
ارسالی‌ها
1,459
پسندها
8,693
امتیازها
28,673
مدال‌ها
20
سطح
16

• محروم
میدونم طولانیه
ولی دلم نیومد کوتاه کنم

زهرا ادیب

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
15/4/20
ارسالی‌ها
1,315
پسندها
10,089
امتیازها
31,873
مدال‌ها
2
سطح
0

• نویسنده موضوع
  • Sad
واکنش‌ها[ی پسندها] BARAN_B
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا