طب سنتی این “خواص ماهی” را بدانید تا سالم بمانید

• نویسنده موضوع FATYMArr
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 181
  • کاربران تگ شده هیچ

FATYMArr

مدیر تالار دبیرستان و دانشگاه + عکاس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار دبیرستان
تاریخ ثبت‌نام
30/6/20
ارسالی‌ها
6,967
پسندها
21,236
امتیازها
69,773
مدال‌ها
37
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • مدیر
هدف از این همه دقت در تغذیه و مراقبت از بدن چیست ؟ واضح است که سلامتی ، زیبایی و افزایش طول عمر ، نکاتی که تمام آن ها را می توانید در میان “خواص ماهی” و فواید روغن آن بیابید.
تمام خواص ماهی و فواید روغن ماهی برای سلامتی بدن
ماهی دارای ارزش تغذیه ای بسیار بالایی است و مواد مغذی مفید و ضروری در خود دارد. نوع چربی موجود در ماهی سبب شده که این ماده غذایی در بین سایر مواد غذایی اهمیت بیشتری داشته باشد. ماهی حاوی پروتئین با کیفیت بالا، ید، ویتامین های مختلف، مواد معدنی، چربی و کلسترول کم است. ماهی و آبزیان بهترین منبع اسیدهای چرب امگا-3 هستند و اثرات بسیار مهمی در سلامت انسان به عهده دارد و از بسیاری از بیماریها پیشگیری می کند.

فواید و خواص خوردن ماهی برای تمام اعضای بدن:
متخصصان تغذیه...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] MOBARAKEH

FATYMArr

مدیر تالار دبیرستان و دانشگاه + عکاس انجمن
پرسنل مدیریت
مدیر تالار دبیرستان
تاریخ ثبت‌نام
30/6/20
ارسالی‌ها
6,967
پسندها
21,236
امتیازها
69,773
مدال‌ها
37
سطح
29

• نویسنده موضوع
  • مدیر
ماهی های پرمصرف در ایران:
میزان امگا3 موجود در انواع دریایی و پرورشی ماهی ها چندان تفاوتی با هم ندارد. برخی ماهی ها دارای امگا3 کمتری هستند و تولید آنها به شکل پرورشی باعث پایین تر آمدن این مقدار از امگا3 در بدنشان هم می شود. مثلا ماهی تیلاپیای پرورشی بر پایه ذرت است و امگا3 کمی دارد. این ماهی ها در ایران بیشتر مصرف می شوند :

ماهی ازون برون
ازون برون تنها ماهی فیله ای شمال است که برای کباب کردن بی نظیر است . از تخم های موجود در شکم ازون برون ماده، خاویار به دست می آید. خاویار یکی از گرانترین مواد غذایی موجود در جهان است.

کپور
این ماهی پر مصرف در ایران حاوی چربی، مواد معدنی، ویتامین و پروتئین ها بوده که برای سلامتی بسیار ضروری می باشد. گوشت ماهی کپور بوی قوی تری نسبت به انواع دیگر دارد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] MOBARAKEH

nakhand2

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
13/10/22
ارسالی‌ها
1
پسندها
0
امتیازها
0
سطح
0

ممنونم از مطالب مفیدی که نوشتی فاطمه جان. من الان کانادا زندگی میکنم و به خاطر درد زانوهام مدام ماهی مصرف میکنم. فوق العاده موثر بوده تا الان.
اگه می خواید با پخت ماهی قزل آلا به طور کامل آشنا بشید پیشنهاد می کنم مقاله ای که لینک کردم رو بخونید.
تو این صفحه هم خواص ماهی کامل توضیح داده شده برای اونایی که علاقه مند هستن:
11 Evidence-Based Health Benefits of Eating Fish

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا