زندگینامه بیوگرافی غلام رضا تختی

• نویسنده موضوع YASAMAN.RAZIYAN
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 225
  • کاربران تگ شده هیچ

YASAMAN.RAZIYAN

مدیر بازنشسته بیوگرافی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/6/20
ارسالی‌ها
3,349
پسندها
13,525
امتیازها
45,473
مدال‌ها
26
سطح
20

• نویسنده موضوع
غلامرضا تختی در روز ۵ شهریور ۱۳۰۹ در خانواده‌ای متوسط در محلهٔ خانی‌آباد در تهران به دنیا آمد. «رجب خان» (پدر تختی) غیر از وی دو پسر و دو دختر دیگر نیز داشت که همهٔ آنها از غلامرضا بزرگ‌تر بودند. «حاج قلی»، پدر بزرگ غلامرضا، فروشندهٔ خواربار و بنشن بود.
نخستین واقعه‌ای که در کودکی غلامرضا روی داد و ضربه‌ای بزرگ و فراموش نشدنی بر روح او وارد کرد، آن بود که مرحوم پدرش برای تأمین معاش خانواده ناچارشد خانهٔ مسکونی خود را گرو بگذارد. شادروان تختی به لحاظ مشکلات خانوادگی فقط ۹ سال در دبستان و دبیرستان منوچهری خانی‌آباد درس خواند شادروان تختی در مصاحبه ای با اشاره به فقر و مشقت زمان نوجوانی اش می گوید" با آن که علاقه فراوانی به ورزش داشتم، مجبور بودم که در جستجوی کاری برآیم. زندگی ، نان و آب ،...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : YASAMAN.RAZIYAN

YASAMAN.RAZIYAN

مدیر بازنشسته بیوگرافی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/6/20
ارسالی‌ها
3,349
پسندها
13,525
امتیازها
45,473
مدال‌ها
26
سطح
20

• نویسنده موضوع
جهان پهلوان تختی به هنگام عزیمت به آخرین سفر خود، در میان خیل عظیم مردمی که برای بدرقه او و همراهانش آمده بودند در گفت و گو با خبرنگار" کیهان ورزشی" گفت: هیچ چیز نمی تواند مرا خوشحال کند، پول، مدال طلا، عشق و حتی عشق.

نسبت به این مردمی که به فرودگاه آمده اند، احساس شرمندگی می کنم. راستی چقدر محبت بدهکارم؟ من چرا باید کشتی بگیرم؟ چرا باید همراه تیم مسافرت کنم، تا سبب این همه مراجعت باشم؟ اگر پاسخ به این پرسش را می دانستم من هم می توانستم ادعا کنم چون دیگران هستم... وقتی کسی نداند چه عاملی سبب خوشحالی اش خواهد شد، یقینا نخواهد توانست بگوید چرا کشتی می گیرد و چرا همراه تیم مسافرت می کند "

تختی که بی امید به مصاف تازه نفسی ها و جوانان جویای نام رفته بود، متاسفانه با بدترین قرعه ممکن نیز...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : YASAMAN.RAZIYAN
عقب
بالا