تست روانشناسی تست روانشناسی: تست اعتماد به نفس | چقدر اعتماد به نفس دارید؟

• نویسنده موضوع EUROS
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 134
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

EUROS

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
12/8/17
ارسالی‌ها
3,697
پسندها
32,185
امتیازها
71,673
مدال‌ها
33
سطح
33

• نویسنده موضوع
تست اعتماد به نفس چیست و چه کمکی به ما می‌کند؟ تست‌های اعتماد به نفس ابزارهای روان شناختی هستند که می‌توانند میزان اطمینان شما به توانایی‌هایتان را بسنجند و کمک کنند تا درک دقیق‌تری از آسیب‌پذیری روانی خود داشته باشید. انجام این تست‌ها به دو صورت خانگی و تخصصی امکان‌پذیر است که تست‌های خانگی مقدمه‌ای برای انجام تست‌های تخصصی هستند. در واقع در صورتی که شما با انجام تست خانگی احساس کردید که با اعتماد به نفس پایین دست و پنجه نرم می‌کنید، لازم است که برای بررسی بیشتر به متخصص مراجعه نمایید. در ادامه سؤالاتی را در اختیارتان گذاشته‌ایم که می‌توانید به کمک آن‌ها چشم‌اندازی کلی از اعتماد به نفس خود به دست بیاورید.

انجام تست اعتماد به نفس در خانه

ارزیابی توانایی‌ها و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : EUROS

EUROS

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
12/8/17
ارسالی‌ها
3,697
پسندها
32,185
امتیازها
71,673
مدال‌ها
33
سطح
33

• نویسنده موضوع

نحوه انجام تست اعتماد به نفس

ما در ادامه به عباراتی اشاره کرده ایم که لازم است آن ها را با دقت بخوانید و یکی از پاسخ‌های بله یا خیر را انتخاب نمایید. در صورتی پاسخ مثبت را انتخاب کنید که جمله مربوطه با وضعیت کنونی شما مطابقت داشته باشد.

1- بیشتر اوقات در رویاهایم به سر می‌برم.

1_ بله

0_ خیر

2- اکثرا آرزو می‌کنم ای کاش فرد دیگری بودم.

1_ بله

0_ خیر

3- برایم سخت است که در مقابل دیگران صحبت کنم.

1_ بله

0_ خیر

4- آرزو می‌کنم کاش جوان تر بودم.

1_ بله

0_ خیر

5- در زندگی من چیزهای زیادی وجود دارد که اگر می‌توانستم تغییرشان می‌دادم.

1_ بله

0_ خیر

6- همیشه به کسی احتیاج دارم که بگوید چه کار کنم.

بله

خیر

7- انجام هر کار تازه...

EUROS

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
12/8/17
ارسالی‌ها
3,697
پسندها
32,185
امتیازها
71,673
مدال‌ها
33
سطح
33

• نویسنده موضوع

نحوه نمره دهی به سوالات

برای نمره دادن به این تست لازم است که از سوال ۱ تا ۱۶ به پاسخ های بله ۱ نمره و به پاسخ های خیر هیچ نمره ای ندهید. بالعکس از سوال ۱۷ تا آخر به گزینه بله نمره نداده و ۱ نمره برای پاسخ خیر در نظر بگیرید. بر این اساس ۳ گروه نمره به دست می آید که ما در ادامه به تفسیر هریک از آن ها اشاره کرده ایم.

نمره پایین تر از ۷

اگر نمره شما پایین تر از ۷ در این تست شده، باید گفت اعتماد به نفس بسیار بالایی دارید. البته این سطح بیش از حد اعتماد به نفس هم می‌تواند آسیب زا باشد و منجر به مشکلاتی نظیر خودمحوری و ناتوانی در درک دیگران شود. پس باید در این باره بیشتر مراقب باشید. گاه اعتماد به نفس شما موجب آزار دیگران می‌شود...

EUROS

کاربر خبره
کاربر خبره
تاریخ ثبت‌نام
12/8/17
ارسالی‌ها
3,697
پسندها
32,185
امتیازها
71,673
مدال‌ها
33
سطح
33

• نویسنده موضوع

سخن آخر

توجه داشته باشید که این سوالات نوعی ارزیابی کلی هستند و به طور قطع وضعیت روانشناختی شما را نشان نمی‌دهند. در این شرایط لازم است از یک روانشناس برای دریافت ارزیابی‌های دقیق‌تر و حرفه‌ای‌تر کمک بگیرید. ما در مرکز مشاوره روانشناسی حامی هنر زندگی این امکان را برای شما فراهم کرده‌ایم تا بتوانید به صورت تلفنی به بررسی بیشتر میزان اعتماد به نفس در خود بپردازید.

سؤالات متداول درباره تست اعتماد به نفس

- آیا اعتماد به نفس پایین نشان دهنده افسردگی است؟

اعتماد به نفس پایین تنها یکی از نشانه‌های افسردگی است اما لزوماً هرکس اعتماد به نفس پایینی دارد افسرده نیست بلکه این وضعیت می‌تواند از شرایط دیگری نظیر...

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.
عقب
بالا