خانواده زندگی با خانواده همسر | چند ترفند برای برقراری صلح

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
1615661418390.png

در گذشته زندگی کردن با خانواده همسر مشکل بزرگی نبود و اکثر خانواده‌ها و زوج‌های جوان با این موضوع موافقت می‌کردند. خانه‌های حیاط دار قدیمی را یادتان هست؟ اما با گذشت زمان و تغییر نگرش جوانان در طی نسل‌ها، این موضوع تبدیل به مشکل چالش‌برانگیزی شده است. حالا دیگر بیشتر زوج‌ها ترجیح می‌دهند در آپارتمانی جدا زندگی خود را به صورت مستقل شروع کنند ولی ممکن است به دلایلی، مجبور به زندگی با خانواده همسر شوند. این مشکل ریشه در باورهای غلط زوجین و خانواده‌ها از یکدیگر دارد. با وجود این باورهای اشتباه، مشکلات کوچک بسیار بزرگ تلقی می‌شوند و زندگی کردن سخت می‌گردد. در ادامه مقاله به بررسی راه‌های درست و غلط برخورد با خانواده همسر می‌پردازیم.

زندگی با...

لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] EUROS

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع

زندگی با خانواده همسر | فامیل شوهر را خوب بشناسید

سعی کنید از آداب و رسوم و فرهنگ خانواده همسرتان شناخت پیدا کنید. در بسیاری از مواقع مشکلات به دلیل اختلافات فرهنگی بسیار کوچک به وجود می‌آیند. با شناخت فرهنگ حاکم بر خانواده می‌توانید خودتان را با آن‌ها هماهنگ کنید و از بروز بسیاری از مشکلات پیشگیری کنید. ممکن است در این حالت میزان وابستگی به خانواده بعد از ازدواج افزایش یابد. این مسأله را بطور صمیمانه با روانشناس خانواده مطرح کنید و راهی برای ایجاد تعادل بیابید.

حفظ احترام واجب است

مهمترین چیزی که خانواده و بزرگترها انتظار دارند حفظ احترام است. اگر خانواده همسرتان چیزی از شما می‌خواهند که مایل به انجام آن نیستید لزومی ندارد آن را...

امضا : RiRa-M
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] EUROS

HAKIMEH.MZ

مدیر بازنشسته ادبیات
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
8/4/21
ارسالی‌ها
3,503
پسندها
27,923
امتیازها
58,173
مدال‌ها
27
سطح
29

داستان های مشابه زیادی درباره روابط با والدین همسرمان می شنویم. مثلاً خانمی تعریف می کند: «مادرشوهرم هفته ای یک بار به خانه ما می آید تا با پسرم وقت بگذراند و تمام روز به من می گوید که کارهایم اشتباه است؛ اینکه زیاد به پسرم غذا می دهم، او هنوز آماده راه رفتن نیست، بیرون هوا خیلی سرد است، بیرون هوا خیلی گرم است، بیرون خیلی باد می آید، پاهایش سرد است، پاهایش داغ است. ظاهراً من احمقم و او دکتر متخصص است. من و شوهرم تابحال چندین بار سر او با هم دعوا کرده ایم.»

خانم دیگری می گوید: «اغلب اوقات والدین همسرم را در منزل آنها یا در رستوران می بینیم و پول غذای آنها را هم ما می دهیم (حتی با آنکه بخاطر بی پولی من در خانه می نشینم و بیرون نمی رویم – هیچ وقت حتی تعارف نمی کنند که یک بار هم آنها حساب...

امضا : HAKIMEH.MZ
  • Haha
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M
عقب
بالا