انگیزشی راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 84
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
هم دنیا پس از هر اشتباهی برای‌مان تلخ‌تر و تاریک‌تر می‌شود. حالا دیگر خودمان را به راحتی نمی‌بخشیم و حسابی حواسمان را جمع می‌کنیم تا دوباره خطایی از ما سرنزند.
راه‌های پذیرش اشتباه؛ چگونه اشتباهتمان را بپذیریم؟

نپذیرفتن اشتباهات می‌تواند به روابط و روند رشد شخصی ما آسیب برساند. ناهنجاری شناختی یک سیستم دفاعی ناخودآگاه است که باعث می‌شود برای حفظ غرور خود از پذیرش اشتباهاتمان خودداری کنیم. غرور اگر به‌اندازه و به‌جا باشد مشکلی ایجاد نمی‌کند و می‌تواند در شرایط سخت به ما کمک کند و ما را به جلو حرکت دهد.

غرور بجا سطوحی از خودباوری را نشان می‌دهد که همه ما در زندگی شخصی و حرفه‌ای خود به آن نیاز داریم، اما...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
چگونه غرور بی‌جا می‌تواند دنیای شما را تحت تاثیر قرار دهد؟
گفتن این جمله که من کار اشتباهی انجام داده‌ام و بابت انجام آن متاسفم ممکن است برای خیلی‌ها کار بسیار سختی باشد. با این حال پافشاری روی انکار عمل اشتباه نیز می‌تواند باعث دوستان، همکاران، اعضای خانواده و اطرافیان‌مان را ناراحت کند. با این کار ما باعث دور کردن افراد اطرافمان می‌شویم و خودمان را از آن‌ها جدا می‌کنیم؛ علاوه بر این نپذیرفتن اشتباهات رشد شخصیتی ما را نیز سرکوب می‌کند.

دکتر کاپلن در این باره می‌گوید: از آنجایی که پافشاری در نپذیرفتن اشتباهات از یک غرور کاذب نشئت می‌گیرد، افرادی که دوستشان داریم را از ما دور می‌کند و در عین حال باعث می‌شود که با ما مانند یک فرد خودخواه رفتار شود و این حس را به دیگران منتقل می‌کند...

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,148
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
۵ روش برای بهتر پذیرفتن اشتباهات

بر ذات انسانی تکیه کنیم

بپذیریم که ما انسانیم و انسان هم جایز الخطا است. دکتر کاپلن توصیه می‌کند زمانی که احساس کردید در مقابل پذیرش اشتباهاتتان مقاومت می‌کنید این گفته را به خاطر بیاورید و با خود تکرار کنید که: من قبول می‌کنم که اشتباه کرده‌ام چرا که انسانم و همه ما اشتباه می‌کنیم و با وجود این باز هم اطرافیان من را دوست خواهند داشت.

خودمان را بهتر بشناسیم
دکتر حافظ می‌گوید فهرستی از عیب‌هایتان تهیه کنید و سوالات مهمی درباره خودتان از خود بپرسید. این سوالات عبارتند از: چرا من از انتقادپذیری می‌ترسم؟ آیا به اندازه کافی صبور هستم؟ آیا مشکلات عصبی دارم؟ آیا بیش از اندازه حساس یا حسودم؟ آیا انسان سست بنیه‌ای هستم؟ خودخواهم؟ چه نقشی در...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا