نمایشنامه مده‌آ

• نویسنده موضوع Friba~
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 204
  • کاربران تگ شده هیچ

Friba~

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
2,781
پسندها
42,483
امتیازها
66,873
مدال‌ها
26
سطح
38

• نویسنده موضوع

معرفی کتاب مده‌آ​

اوریپید در کتاب مده‌آ، از مشهورترین نمایشنامه‌های جهان، یکی از داستان‌های اساطیری را به نمایش می‌گذارد و قصۀ عشق وهمناک یک زن و مرد را روایت می‌کند که سرانجام شومی به دنبال دارد.
دربارۀ کتاب مده‌آ:
جیسون مأموریت می‌یابد که بعد از دریافت پشم زرین، راهی سرزمین کلخیس شود، او در آنجا با زنی روبه‌رو می‌شود که خیلی زود هر دو به یکدیگر علاقه‌مند می‌شوند. این زن که مده‌آ نام دارد برای وصال به عشق خود، به پدر و برادرش خ**یا*نت می‌کند و همراه جیسون به سرزمین او می‌رود. اما اهالی آنجا مده‌آ را که جادوگری حرفه‌ای است نمی‌پذیرند و از سوی دیگر جیسون برای رسیدن به تاج و تخت باید با یک زن دیگر ازدواج کند، همین مسئله انتقامی سخت را به دنبال دارد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Friba~

مدیر بازنشسته
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
4/9/18
ارسالی‌ها
2,781
پسندها
42,483
امتیازها
66,873
مدال‌ها
26
سطح
38

• نویسنده موضوع
در بخشی از کتاب مده‌آ می‌خوانیم:

از هر سو باران بلا می‌بارد. اما هرگز گمان مبر که همه‌چیز از کف رفته است. برای آن تازه‌عروس و تازه‌داماد و آن کس که دست آن‌ها را در دست هم گذاشته، چیزهایی در آستین دارم. آیا گمان می‌کنید که من اگر پای نقشه‌هایم در میان نبود در برابر این شاه کُرنش می‌کردم؟ اگر نبود این، نه با او سخنی می‌گفتم، نه به او دست می‌زدم. آن نادان گرچه با راندن من از این سرزمین نقشه‌هایم را نقش بر آب کرده، به من مهلت داده تا این یک روز در اینجا بمانم و من در این یک روز سه دشمن خویش، آن پدر و دختر و شویَم را هلاک خواهم ساخت.

یاران من، من چندین راه می‌دانم تا اسباب مرگ آنان فراهم سازم، اما نمی‌دانم نخست کدام را بیازمایم. در خوابگاه عروس آتش اندازم یا آهسته به بسترشان راه یابم...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا