• موارد قبل از ارسال عکس:

1- با توجه به چندین تذکر از کارگروه مصادیق مجرمانه (فیلترینگ) به عکس ها لطفا قبل ازارسال عکس دقت کنید که عکس ارسالی از نظر پوشش، مناسب باشد و برای سایت ایجاد مشکل ننماید. (بازبودن بالا تنه، پایین تنه، سرشانه ها)

2- در صورت مشاهده عکس های مورد دار بلافاصله گزارش را زده تا تیم یک رمان بررسی لازم را انجام دهند.

3- در صورت مشاهده عکس های مورد دار زیاد از یک کاربر، کاربر فوق مسدود و تمام پست های این شخص پاک خواهد شد.

4-دقت فرمایید که تعداد عکس های ارسالی در هر پست باید بین 3 تا 5 عکس باشد و تعداد ارسالی در هر تاپیک کمتر از 4 پست نباشد.

5-از ارسال هر گونه تاپیک تکراری و اسپم خودداری بفرمایید.

آموزشی تکنیک‌های عکاسی از مناظر شهری

• نویسنده موضوع Kim.Zahra
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 225
  • کاربران تگ شده هیچ

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
تکنیک‌های عکاسی از مناظر شهری
تکنیک‌های عکاسی از مناظر شهری
وقتی نام عکاسی منظره برده می‌شود، ناخودآگاه به طبیعت فکر می‌کنیم. با این حال عکاسی شهری نیز به دلیل گستردگی مناظر شهر می‌تواند بسیار جذاب باشد.

هنگامی که نام منظره را می‌شنوید، ذهن شما یک گستره وسیع طبیعی همراه با درختان و تپه‌ها را مجسم خواهد کرد. من اعتقاد دارم که این یک غریزه در میان عکاسان است. به همین دلیل است که وقتی به دنبال عکس‌هایی از منظره می‌گردید، ابتدا به مناظر طبیعی برمی‌خورید. با این حال ژانر عکاسی از منظره بسیار وسیع و گسترده است و به طبیعت محدود نمی‌شود.

به عنوان کسی که تا سن ۱۸ سالگی تنها در شهر زندگی کرده بود، تنها مناظر شهری را می‌شناختم. به جای درختان عظیم و کوه‌های بلند، تنها آسمان...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Kim.Zahra

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
بدون تفکر عکس بگیرید!

سرفصل هایی که در این مقاله مورد بررسی قرار می دهیم:بدون تفکر عکس بگیرید!ریتم شهر را پیدا کنیدشب زمان مناسبی استپاهای خود را بکارید!

این یکی از نمونه عکس‌های بدون تفکر من است! تعداد زیادی از این عکس‌ها در گالری خود دارم اما باز هم هر بار از همین سبک استفاده می‌کنم.

هر عکاسی می‌داند که عکس گرفتن بدون تفکر یعنی چه. بعضی وقت‌ها صحنه‌هایی به وجود می‌آید که نباید برای ثبت آنها تعلل کرد. احتمالا گالری عکس‌های شما نیز پر از عکس‌هایی است که بدون تفکر و برنامه‌ریزی گرفته‌اید. این نوع عکاسی می‌تواند سادگی و صمیمیت در یک موضوع را به خوبی نشان دهد و صحنه را طبیعی جلوه دهد. این نوع عکس‌ها عموما از محبوبیت بسیار بالایی برخوردارند.

ثبت یک رویداد شگفت‌انگیز برای هر عکاسی جذاب...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
Matiash_UrbanLandscapes_04-low-res-750x500.jpg
برخی از خلاقانه‌ترین عکس‌هایم را از پل بروکلین گرفتم، زمانی که به دنبال کشف ترکیب‌بندی جدید بودم.

اما دلیل آن این است که عکس را بدون تفکر گرفتم، با اینکه ممکن بود روش‌های خلاقانه‌تری نیز وجود داشته باشد. همه ما می‌خواهیم از زیبایی موضوعات مختلف عکس بگیریم. مهم این است که از چه راهی برای ثبت این زیبایی استفاده کنیم.

هنگامی که شما یک موضوع شگفت‌انگیز را می‌بینید، به دنبال راهی برای ثبت آن می‌گردید. شاید استفاده از یک لنز دیگر یا فاصله گرفتن از سوژه، همان راه حل باشد. شاید هم بخواهید کمی جلو رفته و مستقیما عکس را بگیرید. اما کلید اصلی این است که خودتان را از همه‌ی این موارد دور کنید تا زمان را از دست ندهید و به دنبال سوژه‌های پنهان باشید. شاید عکس‌های...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
Matiash_UrbanLandscapes_09-low-res-750x500.jpg
ریتم شهر را پیدا کنید

من یکی از طرفداران پر و پا قرص عکس‌های پنینگ هستم. آنها معمولا به سختی ثبت می‌شوند اما ارزش بسیار بالایی دارند.

هر شهری، به خصوص شهر‌های بزرگ دارای یک ریتم خاص هستند. برای مثال جنب و جوش و عجله. این در واقع تعریف ویژگی‌های شهر و مردم آن است. از نظر عکاسی این کار به نفس کشیدن شهر نیز معروف است. من متوجه شدم که از دو راه می‌شود این حرکت و ضربان را در شهر نشان داد؛ یکی ثبت سوژه‌های در حال حرکت و دیگری ثبت سوژه‌های ثابت همراه با حرکت عکاس.

وقتی از سوژه‌ای در حال حرکت عکسی ثبت کنیم که سوژه ثابت به نظر برسد اما بک‌گراند حرکت داشته باشد، به عکاسی پنینگ اشاره داریم. در واقع یعنی در جهت موافق حرکت سوژه و برابر با سرعت آن حرکت کنیم تا...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
طور معمول من سرعت شاتر خود را روی ۱/۱۵ یا ۱/۳۰ قرار می‌دهم و اگر نور آفتاب خیلی زیاد باشد از یک فیلتر ND استفاده می‌کنم. همچنین تنظیم فوکوس و نوردهی روی حالت دستی نیز به شما کمک می‌کند تا در حال ثبت عکس، فوکوس از دست نرود یا نوردهی مطابق میلتان باشد.

راه‌های زیادی برای ثابت شدن دوربین وجود دارد، با این حال هنوز هم ترجیح می‌دهم به یک دیوار تکیه داده و عکس بگیرم.

مهمترین نکته در عکاسی پنینگ ، صبر و تمرین زیاد است. احتمال دارد در ابتدا عکس‌های بسیاری را خراب کنید و یا اصلا از آنها راضی نباشید؛ اما با تمرین زیاد و یافتن سوژه مناسب می‌توانید عکس‌های بی‌نظیری ثبت کنید. من به سوژه‌هایی که با سرعت زیاد در حال حرکت هستند، مثل دوچرخه سواران یا اتومبیل‌ها علاقه دارم و مطمئنم عکس‌های پنینگ از آنها...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
Matiash_UrbanLandscapes_16-low-res-750x500.jpg
شب زمان مناسبی است

برخی از نقاط شهر در طول روز جذاب بنظر نمی‌رسند ولی شب‌ها کاملا متفاوت و جذاب هستند. معمولا جاهایی که می‌روم را ثبت و یادداشت می‌کنم تا در شب هم ببینم چه تغییراتی دارند.

فاصله غروب تا شب، یکی از زمان‌های مورد علاقه من برای کشف چیزهای جدید در شهر است. معمولا بیشتر شهرها در این زمان حال و هوای متفاوتی پیدا می‌کنند. به جای ایجاد تضاد نور و سایه، خیابان‌های شهر با تعداد زیادی نور مصنوعی روشن می‌شوند. نورهای هالوژن، چراغ‌های سفید، زرد، قرمز و رنگ‌های مختلف که منابع نور خلاقانه بیشماری برای عکاسی شهری هستند.

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
برای عکاسی ازمناظر شهری در طول شب یا غروب بهتر است یک سه‌پایه محکم و مطمئن با خود همراه داشته باشید. به دلیل محدود بودن نور ممکن است نیاز باشد سرعت شاتر را کم کنید تا عکس شارپ و روشنی داشته باشید. با کم کردن سرعت شاتر مشکل لرزش دست بوجود می‌آید. یک سه‌پایه مطمئن به شما در حذف لرزش‌های دست و ثبت عکس‌هایی خلاقانه از نور‌های سطح شهر کمک می‌کند. همچنین می‌توانید از تکنیک‌های بازی با نور نیز استفاده کنید. مثلا ثبت نور ماشین‌های در حال حرکت در طول جاده.

Matiash_UrbanLandscapes_19-low-res-750x500.jpg

پاهای خود را بکارید

پیدا کردن یک مکان و زاویه‌ی مناسب در خوب بودن عکس شما تاثیر زیادی دارد.

من به شدت معتقدم که اگر می‌خواهید یک منطقه از شهر را بشناسید، باید یک گوشه را برای خود پیدا کرده و پاهای خود را...

آخرین ویرایش

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
اما با این کار شما فقط صبر نمی‌کنید. بلکه زندگی در آن منطقه را مشاهده می‌کنید. سعی کنید به تمام لحظات و اتفاقات کوچک و بزرگ توجه کنید. خود را آموزش دهید تا اتفاقات بعدی را پیش‌بینی کنید و همیشه دوربین خود را برای شکار عکس آماده نگه دارید. هر چه زمان بیشتری در یک منطقه بایستید، از نظر مردم آنجا پنهان تر خواهید شد و راحت تر شما را در نظر نمی‌گیرند. من به تازگی از این روش در یکی از محله‌های چینی اسفاده کرده‌ام.

من این محله را اتفاقی انتخاب نکردم. با دیدن عکس‌های عکاسان دیگر و تجربیات خودم تصمیم گرفتم از غروب در یک محله چینی عکاسی کنم. محله ای که انتخاب کردم دارای المان‌های زیادی برای معرفی فرهنگ چینی بود و همه چیز را دارا بود. از ساکنین آن منطقه گرفته تا رنگ‌های درخشان و کالاهای درون...

Kim.Zahra

کاربر سایت
کاربر حرفه‌ای
تاریخ ثبت‌نام
29/11/20
ارسالی‌ها
1,468
پسندها
6,518
امتیازها
27,173
مدال‌ها
14
سطح
13

• نویسنده موضوع
همچنین یک لیست از ایده‌هایی که به ذهنم می‌رسید آماده کردم. بعد از ثبت دو عکس متوجه شدم که خودم را رو به جلو خم می‌کنم. در عکس اول از یک مغازه و در عکس دوم از یک پنجره عکاسی می‌کردم. اما نکته مثبت این بود که از قبل زوایای مد نظرم را پیدا کرده بودم و نیازی به صرف زمان برای پیدا کردن یک محل مناسب برای عکاسی نبود.

زمان در عکاسی شهری و خیابانی یک عنصر بسیار مهم است. زیرا هر چه به تنهایی در یک مکان زمانی را سپری کنید، آن را بهتر خواهید شناخت. من به خودم فرصت دادم به عنوان یک ناظر آن منطقه را بهتر بشناسم و این باعث شد بتوانم از لحظات نابی عکس بگیرم. گرچه تعدادی از عکس‌ها خوب نبود، اما از اغلب عکس‌هایم راضی بودم.

من فقط به یک دیوار تکیه دادم و منتظر شدم. احتمالا حتی افرادی که مرا دیدند و به من...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا