روانشناسی اجتماعی نحوه صحبت کردن‌مان چه شکلی جذاب‌تر می‌شود؟

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 95
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
گفته قدیمی «کلماتی که سخن می گویید خانه ای می شود که در آن زندگی می کنید» کاملاً واقعیت دارد. جهان آینه ای است که شما را به خودتان بر می گرداند.
1627145320932.png
تا به حال شده که پیش خود بگویید:
«این شرایط (یا شخص) غیر قابل تحمله.»
«من توی این کار کاملاً شکست خورده هستم.» یا «من توی این کار بی عرضه هستم.»
«هیچ وقت نمی تونم این مسئله رو حل کنم.»
«سعی می کنم، ولی...»
«مثل یه کابوس می مونه.»

اگر به هر کدام از این سؤالات پاسخ مثبت دادید، پس احتمالاً در موفقیت خود ناخودآگاه با نحوه صحبت کردنتان مانع ایجاد کردید. تحقیقات روانشناسی نشان داده که ضمیر ناخودآگاه شما چیزی که عیناً می شنود را تفسیر می کند. ذهن و جسم شما مسیری را دنبال می کند که کلماتتان به آن سمت هدایت کند...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
کلماتی که استفاده می کنید قدرت شگرفی دارند. قدرتی برای تقویت اعتماد به نفس و بلندپروازی شما و قدرتی برای اینکه به شما حس اضطراب و بی لیاقتی بدهد. قدرتی برای اینکه تأثیر اولیه قدرتمندی از خود بروز دهید و قدرتی برای اینکه به سرعت به فراموشی سپرده شوید. قدرتی برای اینکه فرصت ها را ایجاد کنید و قدرتی برای اینکه فرصت ها را از دست دهید.

بسیاری از افراد می گویند «من هیچ وقت نمی توانم خوب صحبت کنم» یا «صحبت جلوی جمع من را تا سر حد مرگ می ترساند.» استفاده از کلماتی همچون «هرگز» و «تا سر حد مرگ» می تواند جلوی افراد را حتی در تلاش کردن برای بهبود مهارت های ارائه شان بگیرد.

گفته قدیمی «کلماتی که سخن می گویید خانه ای می شود که در آن زندگی می کنید» کاملاً واقعیت دارد. جهان آینه ای است که شما را به...

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
1. خودتان را با قدرت نگه دارید.
اینکه چگونه خودتان را نگه دارید (حالت بدنتان، حالت چهره تان، فضایی که اشغال می کنید)، به شکلی عمیق و در عین حال نامحسوس تعیین می کند که شما از لحاظ عاطفی چه حسی داشته باشید و کلمات چگونه از دهانتان خارج شوند. بنابراین به صورت قائم بایستید (یا بنشینید)، شانه هایتان را به عقب دهید، لبخندی خفیف روی صورتتان داشته باشید و با افرادی که اطرافتان هستند ارتباط چشمی زیادی برقرار کنید. این کار حضور شما را تقویت می کند، و تضمین می کند که کلماتی که می گویید به شیوه ای بیان شوند که حداکثر تأثیر را روی کسانی داشته باشد که آن ها را می شنوند.

2. کلمات را رو به جلو بیان کنید.
به جای اینکه خودتان را با عباراتی بیان کنید که بیانگر این است که چه کاری نمی توانید...