بالینی اگر این افکار و رفتار را دارید منفی باف هستید!

• نویسنده موضوع RiRa-M
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 89
  • کاربران تگ شده هیچ

RiRa-M

گوینده انجمن + مدیر بازنشسته
گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
مراقب تفکرتان و آنچه در ذهن می‌پرورانید باشید، زیرا هر اندیشه‌ای که مانع موفقیت در انجام کاری شود، منفی بافی نام دارد.

1627150719684.png

منفی بافی، پروراندن افکار منفی در ذهن و بروز آن، بیان افکاری پوچ و منفی و بیهوده که شاید افراد بسیاری را از اطرافمان فراری دهد و ... این نوع روش تفکر که به تفکر منفی شهرت دارد، گاهی اوقات که خیر شاید بتوان گفت همیشه انسان را به دردسر می‌اندازد و سبب می‌شود تا افراد دیگر از ما فاصله بگیرند.

امضا : RiRa-M

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
تفکر منفی به چه معناست؟
منفی باف به فردی گفته می‌شود که در اصطلاح همیشه آیه یاس می‌خواند و جنبه منفی کار را می‌بیند!
این افراد حتی المقدور از انجام دادن کار یا اظهار امیدواری درباره آن خودداری می‌کنند و بیشتر به شرح معایب و موانع و مشکلات آن می‌پردازند.اما باید به این نکات توجه کنید که:

هر تفکری که باعث ناکارآمد جلوه دادن امور می‌‏شود و آن‌ها را عوامل شکست جلوه می‏‌دهد.
هر اندیشه‌ای که مانع موفقیت در انجام اموری است که به طور قطع از سرانجام آن‌ها خبر نداریم.

همه ما یک منتقد درونی داریم و در حقیقت، این صدای کوچک واقعا می‌تواند مفید باشد و ما را به سمت اهدافمان سوق دهد.مانند مواقعی که این منتقد به ما یادآوری می‌کند که مواد غذایی که می‌خواهیم بخوریم سالم نیست یا اینکه کاری...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

RiRa-M

گوینده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
23/11/20
ارسالی‌ها
2,416
پسندها
18,145
امتیازها
48,373
مدال‌ها
27
سطح
24

• نویسنده موضوع
آدم منفى گرا معمولا مى‌گوید:
من آدم بدشانسى هستم، غیر ممکن است بتوانم این کار را انجام دهم، امروز هم روز بدى است مانند بقیه روزها، زندگى پر از سختى‌ها و ناملایمات است، جامعه ناامن و پر از خشونت است، من در شغلم هیچ گاه پیشرفت نمى‌کنم، فرزندانم دیگر قابل کنترل نیستند، نظر مدیرانم نسبت به من منفى است، همکارانم دائم مى‌خواهند زیر آب مرا بزنند، وضع اقتصادى بد است و هیچ وقت هم خوب نخواهد شد، چرا پولدار نمى‌شوم؟ و ...

وی دست آخر ممکن است به این نتیجه برسد که هیچ کس دوستش ندارد و در جهان جایى برایش وجود ندارد و اصولاً هیچ آینده روشنى در انتظارش نیست.

آدم منفى گرا همیشه منفى حرف مى‌زند، از هیچ چیز راضى نیست و از همه چیز و همه کس ایراد مى‌گیرد و قبول نمى‌کند که خودش مسئول اتفاق‌هایى است...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

عقب
بالا