انگیزشی ۱۰ راه آسان برای غلبه بر افکار منفی

• نویسنده موضوع زهرا.عین
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 144
  • کاربران تگ شده هیچ

زهرا.عین

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/20
ارسالی‌ها
1,378
پسندها
6,876
امتیازها
24,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
شما خود را فردی مثبت اندیش یا منفی نگر می دانید؟ کدام افکارتان بر دیگری غلبه می کند؟ آیا با راه های غلبه بر افکار منفی آشنا هستید؟
احساسات و افکار مثبت قدرت مقابله در برابر استرس طولانی مدت را افزایش می دهند. کاهش خطر ابتلا به بیماری های مزمن و کاهش فشار خون از دیگر تاثیرات داشتن افکار مثبت به شمار می روند.
با انجام مطالعات مختلف ثابت شده است که با تمرکز روی موارد مثبت زندگی، احساس شادی بیشتری می کنید و به همان نسبت انگیزه بیشتری برای انجام کارها می توانید داشته باشید. طبق قانون جذب، هرچه افکار مثبت بیشتری داشته باشید، موقعیت های مثبت بیشتری به سمت شما جذب می شوند.
تحقیقات نشان داده است، کسانی که دارای افکار مثبت هستند و افکار منفی را از خود دور می کنند، از عمر طولانی تری برخوردار...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : زهرا.عین

زهرا.عین

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/20
ارسالی‌ها
1,378
پسندها
6,876
امتیازها
24,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع

توجه کردن به خودگویی منفی

سختگیرترین منتقد شما، خود شما هستید. هر شخصی دارای منتقد درونی خود است که ناامنی های او را آشکار می کند. صدایی که به شما می گوید، آن شغل را انتخاب نکنید؛ زیرا شایستگی آن را ندارید یا صدایی که به شما می گوید آن لباس ها را نپوشید و ظاهر خود را تغییر دهید.

منتقد درونی باعث می شود که شما روی شکست ها، کاستی ها و اشتباهات خود دقیق تر شوید. در واقع شما از خود می پرسید که آیا آنچه می گوید درست است یا خیر. با توجه کردن به منتقد درونی خود، به خلق جملات مثبت کمک کرده و آن ها را جایگزین خودگویی های منفی کنید.

شما مجبور نیستید برای همیشه با منتقد درونی خود درگیر باشید و بدگویی های آن را تحمل کنید. وقتی به ابرقدرت خود دست یافتید، دیگر قدرت دست...

زهرا.عین

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/20
ارسالی‌ها
1,378
پسندها
6,876
امتیازها
24,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع

فاصله گرفتن از گذشته

مرور کردن اشتباهات گذشته باعث ایجاد احساس گناه و شرم در شما می شود. این موضوع اگر زیاد تکرار شود کم کم از شما فردی سرخورده و ضعیف می سازد. در واقع وقتی شما در مقابل مشکلی شکست می خورید، به عوامل موثر بر شکست خود فکر می کنید و به تجزیه تحلیل مشکل می پردازید. در نتیجه، شما از وقوع آن مشکل و مشکلات مشابه جلوگیری می کنید و راه خود را به سمت جلو ادامه می دهید.

در واقع شما شکست نمی خورید یا برنده می شوید یا تجربه کسب می کنید و می آموزید که چگونه برنده شوید. فکر کردن به اشتباهات گذشته و درس هایی که از آن گرفتید هیچ اشکالی ندارد، این به شما کمک می کند که رشد کنید و بالغ شوید اما مرور کردن اشتباهات و سرکوفت زدن به خود از شما فردی قوی تر و بهتر...

زهرا.عین

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
21/1/20
ارسالی‌ها
1,378
پسندها
6,876
امتیازها
24,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع

استفاده از جملات تاکیدی

یکی از مهم ترین روش ها برای غلبه بر افکار منفی استفاده از جملات تاکیدی است. در اینجا به برخی از جملاتی که باعث تغذیه ذهن با افکار مثبت می شوند اشاره می کنیم.

• من می توانم به صورت آگاهانه افکار خود را انتخاب کنم.
  • من صاحب افکار خود هستم و آنها را کنترل می کنم.
  • من قدرت انتخاب افکارم را دارم.
  • من با استفاده از تمرکز، افکار منفی مغزم را سم زدایی میکنم.

ذهن خود را به طور منظم سم زدایی کنید

همانطور که با نوشیدن آب سموم بدن خود را دفع می کنید، با جایگزین کرده افکار مثبت به جای افکار منفی ذهن خود را سم زدایی کنید. برای رسیدن به موفقیت داشتن ذهنیتی سالم و مثبت امری ضروری است...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا