مشاوره چطور کاری کنیم تا والدین به حرف هایمان گوش کنند

• نویسنده موضوع Nwginz
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 154
  • کاربران تگ شده هیچ

Nwginz

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
11/10/20
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
5,095
امتیازها
23,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
برای اینکه زندگی تان خوب و راحت و مطابق میل تان پیش برود باید بتوانید گفت و گوی خوبی با والدین یا سرپرست تان داشته باشید. اما اگر نمی دانید چطورباید کاری کنید که والدین یا سرپرست تان به حرف های شما گوش دهند، در ادامه راه هایی را برایتان عنوان می کنیم.

۱_ موقع مناسبی صحبت کنید: زمان بندی خیلی مهم است. چه خواهان حمایت عاطفی هستید چه آخرین مدل آیفون چشم تان را گرفته، باید وقت مناسبی را برای صحبت کردن پیدا کنید. به وضع و جو حاکم در خانواده توجه کنید و زمانی را انتخاب کنید که جو در تشویش نبوده و حواس افراد پرت چیز دیگری نیست. صحبت کردن در ماشین آسان تر از این است که اول صبح وقتی همه دارند برای خروج از منزل عجله می کنند سر صحبت را باز کنید. بهتر است که با چنین عبارتی بحث را شروع کنید...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Nwginz

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
11/10/20
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
5,095
امتیازها
23,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
۲_ از کلمه ی “من” استفاده کنید: این یک راهکار هوشمندانه است. به جای اینکه بگویید : “شما اصلا به من اهمیت نمیدین!” این جمله را امتحان کنید ” من واقعا ناراحت میشم وقتی که ] مسئله ی خود را عنوان کنید[.

وقتی از کلمه ی “من” استفاده می کنید اساسا دارید مسئولیت عواطف خود را به عهده می گیرید، به جای اینکه انگشت ملامت را سمت دیگری بگیرید. وقتی از کلمه ی “تو” یا “شما” استفاده می کنید، طرف مقابل ممکن است حس مورد حمله قرار گرفتن بهش دست بدهد و احتمال گوش کردنش به صحبت های شما کم می شود.

۳_ به تاخیر بیندازید: رویکرد “تحت فشار نگذاشتن” می تواند خیلی خوب جواب دهد. اینطوری عمل کنید: «می خواستم در مورد ] مسئله ی خود را عنوان کنید[ باهات صحبت کنم، اما لازم نیست همین الان جواب بدی. فقط می...

Nwginz

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
11/10/20
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
5,095
امتیازها
23,673
مدال‌ها
16
سطح
12

• نویسنده موضوع
۴_ گوش دادن فعالانه را امتحان کنید: اگر می خواهید والدین یا سرپرست تان به شما گوش دهند، شما هم باید به آنها گوش کنید. گوش دادن فعالانه، تکنیکی عالی است که به دیگران نشان می دهد شما به حرف هایشان توجه دارید. مثلا وقتی می گویند:” خسته شدم از اینکه هی بهت گفتم اتاقتو جمع کن!” سریع برای جواب دادن میان حرف شان نپرید. کمی مکث کرده و همچنین چیزی بگویید: “باشه، می فهمم چی میگی، سعی می کنم زود به زود جمع و جور کنم.”

وقتی به دیگری نشان می دهید که متوجه حرف هایش شده اید، تنش در گفت و گو را پایین می آورید.

۵_ صبر کرده و دوباره امتحان کنید: علیرغم تمام تلاش هایتان، باز هم ممکن است راه به جایی نبرید. دفعه ی بعد که دیدید گفت و گویتان با والدین تان دارد به بحث و جدال کشیده می شود، صبر...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M
عقب
بالا