روانشناسی اجتماعی چطور در اجتماع بی دست و پا نباشیم؟

S.F.zeinodin

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/2/21
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
2,421
امتیازها
14,473
مدال‌ها
11
سطح
10

• نویسنده موضوع
منبع: مجله آموزش ايلياد
بی دست و پا بودن اجتماعی یا شرمساری اجتماعی ناشی از این احساس است که در نگاه دیگران «طبیعی» یا « اجتماعی» ظاهر نشوید. همچنین ناشی از ترس و نگرانی ما از آنچه دیگران در مورد ما فکر می‌کنند می‌باشد و با توجه به این انتظارات، ترس از اینکه مورد تمسخر یا حتی شکنجه همسالان قرار نگیریم، این احساس می‌تواند مانع از تعامل کامل ما با دیگران شود. وقتی فهمیدید که همه از بی دست و پا بودن اجتماعی می‌ترسند، روش‌هایی وجود دارد که می‌توانید با فضل و اعتماد به نفس از شرایط ناخوشایند عبور کنید و به جای ترس از آنها تعاملات اجتماعی خود را بهبود می‌بخشید.

امضا : S.F.zeinodin

S.F.zeinodin

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/2/21
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
2,421
امتیازها
14,473
مدال‌ها
11
سطح
10

• نویسنده موضوع

تنظیم ذهنیت خود

دریابید که تنها نیستید

ممکن است فکر کنید که هر فردی در اطراف شما از نظر اجتماعی کامل است، اما در واقعیت، بیشتر مردم نگران این هستند که از نظر اجتماعی، در اجتماع ناجور باشند. آنها نگران این هستند که آیا مردم آنها را دوست دارند یا نه، آیا آنها احساس خوبی ایجاد می‌کنند، یا اینکه مردم از آنها خسته شده‌اند.
• ممکن است فکر کنید برخی از افراد اطراف شما اعتماد به نفس بالایی دارند و هرگز نگران چگونگی بروز خود در اجتماع نیستند، اما هر فردی در مورد برخی از جنبه‌های تعامل اجتماعی خود احساس ناامنی می‌کند. همه ما دوست داریم دوست داشته شویم و دوست داشته باشیم.
...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

S.F.zeinodin

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/2/21
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
2,421
امتیازها
14,473
مدال‌ها
11
سطح
10

• نویسنده موضوع

استفاده از تکنیک‌های آرامش

از خود گفتاری استفاده کنید

گفتگوی شخصی به شما کمک می‌کند تا بر روی نگرانی در مورد آنچه دیگران درباره شما فکر می‌کنند تمرکز کرده و به آرامش خود برگردید تا بتوانید با خود احساس راحتی کنید. برخی از مواردی که می‌توانند برای غلبه بر لحظات اضطراب اجتماعی مفید باشند عبارتند از:
• «من خوب خواهم شد. احساسات من همیشه منطقی نیستند، بنابراین می‌توانم خودم را آرام کنم.»
• «من بیش از حد به احساسات بد خود در بدنم توجه می‌کنم.»
• «مردم خوب هستند و من از بودن در کنار آنها لذت می‌برم.»
• «من اینجا هستم تا از جمع لذت ببرم.»

[COLOR=rgb(184...

S.F.zeinodin

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
4/2/21
ارسالی‌ها
1,002
پسندها
2,421
امتیازها
14,473
مدال‌ها
11
سطح
10

• نویسنده موضوع

مهارت‌های اجتماعی خود را بهبود ببخشید

یاد بگیرید که شنونده خوبی باشید

اگر احساس می‌کنید آماده نیستید که در یک جمع وارد گفتگو شوید، هنوز هم راه‌های دیگری برای برقراری ارتباط با دیگران وجود دارد: تبدیل به یک شنونده فعال شوید. این امر برخی از فشارهای تعاملات اجتماعی را برطرف می‌کند، زیرا لازم نیست نگران هوشمند یا جالب به نظر رسیدن خود باشید. شما فقط باید با دقت گوش کنید و سوال بپرسید. به یاد داشته باشید، مردم عاشق صحبت کردن در مورد خود هستند، خصوصاً اگر فرد احساس کند که طرف مقابل واقعاً علاقه مند به صحبت‌های او شده است.
• هنگامی که به طور فعال به...

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M