زندگینامه بیوگرافی مجید شهریاری

• نویسنده موضوع Exulansis-
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 112
  • کاربران تگ شده هیچ

Exulansis-

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
10/11/20
ارسالی‌ها
1,277
پسندها
14,555
امتیازها
34,373
مدال‌ها
15
سطح
19

• نویسنده موضوع
شهید مجید شهریاری

• دکتر مجید شهریاری در سال 1345 و در زنجان متولد گردید. ایشان متاهل و دارای دو فرزند به نام های محسن و زهرا بودند. همسر ایشان، خانم بهجت قاسمی که در حادثه شهادت همسرش، جانباز شد؛ عضو هیات علمی دانشگاه شهید بهشتی می باشد.
  • -تحصیلات

شهید مجید شهریاری تحصیلات ابتدایی و دبیرستان را در زنجان، دوره کارشناسی را در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه صنعتی امیر کبیر ( از سال 1363 تا سال 1368 )، دوره کارشناسی ارشد را در رشته مهندسی هسته ای در دانشگاه صنعتی شریف ( از سال 1369 تا سال 1371) و دوره دکتری در رشته مهندسی هسته ای را در دانشگاه امیر کبیر (از سال 1372 تا 1377 ) گذارنده اند. بدین تربیت، ایشان تمام تحصیلات خود را...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : Exulansis-
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] FakhTeh

Exulansis-

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
10/11/20
ارسالی‌ها
1,277
پسندها
14,555
امتیازها
34,373
مدال‌ها
15
سطح
19

• نویسنده موضوع
شهید شهریاری از نظر رفتاری بسیار نمونه و فردی بسیار متشرع بود.

«مراسم ازدواج من و شهید شهریاری در سلف‌ سرویس اساتید دانشگاه صنعتی امیرکبیر برگزار شد که به نظرم اکنون این محل به یک محل اداری تبدیل شده است و به یاد دارم که پس از آن با لباس عروس به خوابگاه رفتیم و زندگی بی‌تکلف خود را آغاز کردیم. شهید شهریاری از نظر رفتاری بسیار نمونه بود و فردی بسیار متشرع بود. در کلاس درس سن و سال من از بقیه دانشجویان بیشتر بود و در آن حین کارمند دانشگاه صنعتی امیرکبیر هم بودم و دانشجویان جوانتر از متشرع بودن شهید شهریاری بسیار تعریف و تمجید می‌کردند و این امر باعث می‌شد تا وی را بیشتر بشناسم.

پس از ازدواج با شهید شهریاری عمق رفتار نمونه و متشرع بودنش را در زندگی شخصی خودمان دیدم و نماز شب‌...

• Like

Exulansis-

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
10/11/20
ارسالی‌ها
1,277
پسندها
14,555
امتیازها
34,373
مدال‌ها
15
سطح
19

• نویسنده موضوع
شهادت همسرم قانون الهی بود.

قاسمی تأکید کرد:‌ «به نظرم این قانون الهی بود که همسرم شهید شود و واقعاً لیاقت وی شهادت بود. و به این دلیل است که خداوند صبر عظیمی به من داده است.»

همسر شهید شهریاری اظهار داشت: «آیت ‌الله جوادی آملی در مراسم چهلم همسرم در اطلاعیه‌ای اعلام داشتند: «همسر و خانواده شهید شهریاری مطمئن باشند که وی در روح و ریحان است. اگر با دو دست پر به بارگاه الهی راه یافت، نه تنها مشکل خودش را حل می‌‌کند بلکه مشکل دیگران را هم برطرف می‌‌کند و از دیگران شفاعت خواهد کرد.» وی در ادامه افزود: «آیت‌ الله جوادی آملی شخصیت کمی نیست و طی چند سال اخیر با ایشان حشر و نشر داشتیم و به صورت خانوادگی خدمت ایشان می‌رسیدیم.»

شهید بعد از شهادتش نیز به ما آرامش می دهد

همسر شهید...

• Like

Exulansis-

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
10/11/20
ارسالی‌ها
1,277
پسندها
14,555
امتیازها
34,373
مدال‌ها
15
سطح
19

• نویسنده موضوع

شهید شهریاری فردی متدین ، با اخلاق و متواضع

اوایل ازدواجمان بود نیمه های شب از خواب بیدار می شدم می دیدم مجید نیست می رفتم می دیدم در اتاق مشغول نماز شب است این رویه مجید بود، بسیار به ندرت اتفاق می افتاد نماز شب مجید قضا شود، بویژه در ماههای اخیر به شدت در نماز شب گریه می کرد و صدای الهی العفو شبانه او همچنان در گوش من زنگ می زند. همسر دکتر شهریاری تواضع و حجب و حیای او را مثال زدنی می خواند و می گوید به جرات می گویم در تمام زندگی مشترکمان کلمه ای از مجید دروغ نشنیدم بهمین دلیل است که میگویم اگر مجید شهید نمی شد عجیب بود.

همسر استاد شهریاری که در دانشگاه هم همکار او بوده است گفت مجید آنقدر انسان با اخلاقی بود که علاوه بر بعد علمی از نظر اخلاقی هم همکاران...

• Like

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا