جهان شگفت‌انگیزترین مقاصد اروپایی

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
europe.jpg
سفر برای هر کسی معنایی دارد. یکی شیفته دیدن آثار باستانی و قدم زدن در دل تاریخ است، دیگری دلش می‌خواهد کوله بارش را بردارد و به دیدار طبیعت بکر بشتابد. کسانی هم هستند که عجیب دلباخته آشنایی با فرهنگ‌های جذاب ملی_ ‌قومیتی هستند. من اما هر سه را دوست دارم و امروز می‌خواهم در سفری مجازی، شما را تا رسیدن به جذاب‌ترین و شگفت‌انگیزترین مقاصد اروپایی همراهی کنم. پس اگر پشت میز کارتان نشسته‌اید و در حال خواندن این مقاله هستید، اگر در مبل راحتی منزل لم داده‌اید و یا حتی اگر در حالیکه در تاکسی یا اتوبوس نشسته‌اید درحال مطالعه این متن با موبایلتان هستید، تنها کافی‌‌ست برای دقایقی کوتاه با من همسفر شوید. کسی چه می‌داند، شاید در پایان این مقاله شما هم مانند من به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
- لذت اقامت در قلعه قرون وسطایی را تجربه کنید (خّئن .Jaén اسپانیا)
تا به حال آرزو کرده‌اید که کاش می‌توانستید در یک قلعه واقعی اقامت کنید؟ اگر اینطور بوده، اکنون زمان تحقق رویایتان فرارسیده است. داستان به زمانی باز می‌گردد که درسال 1928، شاه آلفانسو(Alfonso) 9ام، قلعه پارادورِس(Paradores) را به عنوان مکانی جهت پیشبرد اهداف اقتصادی دولت و جذب گردشگران، افتتاح می‌کند. پارادورِس‌ها هتل‌های لوکسی هستند که در مکان‌های تاریخی مانند قلعه‌ها، صومعه‌ها و یا قصر‌ها واقع شده‌اند. از آن زمان به بعد، اسپانیا بسیاری از بناهای تاریخی خود را به پارادورِس‌های متعلق به دولت تبدیل کرده است. این هتل‌ها به دلیل به لحاظ سبک و معماری با یکدیگر تفاوت دارند و از این جهت، پارادورِس‌های شهر‌های مختلف، بر اساس...

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
3- با مرتفع ترین راه‌آهن اروپایی(Jungfraujoch) به آلپ صعود کنید (آلپ، سوییس)
اگر شما هم مثل من عاشق ماجراجویی و طبیعت‌گردی هستید، شک نکنید که صعود با راه آهن Jungfraujoch، باید یکی از موارد حذف نشدنی لیست اروپاگردیتان باشد.

راهآهن کوهستانی Jungfraujoch، یکی از دست‌سازه‌های شگفت‌انگیز عصر حاضر به شمار می‌رود. این قطار در ارتفاعی حیرت‌انگیز، با شیبی که در برخی از مناطق مسیر به حدود 25 درجه می‌رسد، از کوه بالا می‌رود. راه‌آهن Jungfraujoch، مرتفع‌ترین راه‌آهن در تمام اروپاست و به همین دلیل است که یکی از خارق‌العاده‌ترین و محبوبترین خطوط راه‌آهن در سراسر جهان نیز به شمار می‌رود. پس اگر قصد دارید که با عصای جادویی به قله 3466 متری کوه‌های آلپ صعود کنید، تجربه سفر با Jungfraujoch را از دست...

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
- در یک روز بارانی، به نوای لوله‌های آوازخوان گوش بسپارید (درِسدِن. آلمان)
بدون شک، پاساژ کانستوف (Kunsthof)، جالب‌ترین راز سر به مُهر شهر درِسدِن (Dresden) آلمان است. این پاساژ در واقع مجموعه‌ای از پنج حیاط کوچک است که همگی با هم، یک مجموعه هنری به نام پروژه گینگو (Ginkgo) را تشکیل می‌دهند. در سال‌های گذشته، گروهی از هنرمندان آلمانی، مجموعه‌ای از خانه های قدیمی را در اختیار گرفته و نمای آنها را بازسازی کرده‌اند. آنها به هر کدام از ساختمان‌ها یک موضوع و تم خاص اختصاص داده‌اند. اما عجیب ترینِ این تم ها، نمای ساختمانیست که در آن، تعداد زیادی از قیف‌ها و لوله‌های زهکشی آب، به صورت زیگزاک در اطراف پنجره ها و بالکون‌ها حرکت کرده‌ و کل نما را پوشانده‌اند. معجزه این طراحی جذاب زمانی مشخص...

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
9- یک روز زیبا را در تفریحگاه لانگومار سپری کنید (اُپاتیجا.کرواسی)
حتی پیش از قرن 19 و تبدیل شدن اُپاتیجا (Opatija) به یک تفرجگاه شیک، این منطقه به عنوان یک مکان طبیعی با زیبایی‌های‌ خیره‌کننده، شهرت داشت. جذابترین منطقه شهر اما لانگومار(Lungomare) است. یک تفرجگاه 12 کیلومتری که در طول خط ساحلی پیچ خورده و امتداد یافته است. مسیر زیبای این تفریحگاه، پر از ویلاهای به جا مانده از دوران شکوهمند فرانسه و هتل‌های مجهز به چشمه‌های آب معدنیست. این مسیر ساحلی دیدنی، در پایان به یکی از دلفریب‌ترین روستای ساحل دالماتیان (Dalmatian) به نام ولوسکو (Volosko) ختم می‌شود. جاذبه‌ای که ارزش دیدن لانگومار را در پیش چشمانتان دوبرابر خواهد کرد.

12-12.jpg

10- از تالار شهر...

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
12- از قلعه‌های قرون وسطایی دیدن کنید (ترانسیلوانیا. رومانی)
آیا شما هم شیفته دانستن درباره تمدن‌ قرون وسطایی هستید؟ کشور رومانی خانه زیباترین قلعه‌های قرون وسطاییست. قلعه‌هایی که بعضی از آن‌ها درسراسر اروپا معروف هستند و برخی کمتر شناخته شده‌اند. اما این اصلا مهم نیست، چرا که حتی قلعه‌های کمتر شناخته شده هم به همان اندازه مسحور کننده هستند و ارزش دیدن دارند. قدیمیترین و پُرآب‌وتاب‌ترین قلعه‌‌های رومانی در قسمت غربی این کشور در ترانسیلوانیا (Transylvania) قرار گرفته‌اند، اما تعداد زیادی از آن ها نیز در بخارست پیدا می‌شوند.
15-9.jpg
یکی از پربازدیدترین قلعه‌های رومانی، قلعه پِلس (Peleș) است که در سینایا (Sinaia) قراردارد. این قلعه توسط کارول یکم، پادشاه رومانی...

Victoria

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
17/4/21
ارسالی‌ها
48
پسندها
315
امتیازها
1,703
مدال‌ها
4
سطح
4

• نویسنده موضوع
15- در بازار بزرگ استانبول، چانه بزنید (استانبول.ترکیه)
اگر بخواهم تنها یک مکان را به شما معرفی کنم که به بهترین شکل ممکن، حال وهوای شهر استانبول را نشانتان دهد، آن مکان جایی به جز بازار بزرگ استانبول نخواهد بود. بازار بزرگ استانبول یکی از پویاترین مراکز داد و ستد در جهان است. بازاری جذاب که می‌تواند آنقدر شما را مسحور خود کند که برای ساعتها در پیچ و خم مغازه‌ها، غرفه‌ها، کارگاه‌ها، انبارها، کافه‌ها، رستوران‌ها و مراکز مبادلات ارزی آن از خود بیخود شوید. در کنار بازار بزرگ، یک مسجد و یک ایستگاه پلیس هم وجود دارد که در مساحتی به اندازه عرض 61 خیابان، امتداد یافته‌اند. اگر مانند من عاشق بازارگردی هستید، بازار بزرگ استانبول را در راس لیست اروپاگردیتان قرار دهید.
[ATTACH type="full"...

آخرین ویرایش

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا