نقد شورا نقد شورای رمان اهریمن جاودانه | نهال رادان / توسط شورای نقد

• نویسنده موضوع YEKTA ONSORI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 5
  • بازدیدها 337
  • کاربران تگ شده هیچ

YEKTA ONSORI

نویسنده انجمن + مدیر بازنشسته نقد
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
16/8/19
ارسالی‌ها
902
پسندها
24,376
امتیازها
40,273
مدال‌ها
34
سطح
28

• نویسنده موضوع
«ن وَالْقَلَمِ وَمَا يَسْطُرُونَ»

379257

«نوشتن چونان گیاهیست که رشد آن وابسته به نقد است، نقدی که قلم را پر و بال می‌دهد.»

سلام خدمت شما نویسندگان گرامی.

نویسنده‌ی رمان
«اهریمن جاودانه» رمان شما نقد شد. این کار به سبب این‌که نویسندگان عزیز یک رمان با نقاط ضعف و قوت رمان خود آشنا شوند و قلم خود را ارتقا دهند.
در صورت نقد شدن توسط شورا نویسنده موظف است ایرادات رمان خود را رفع کند و بعد از آن به مدیران نقد اطلاع دهد.
اگر سؤالی در رابطه با موارد ذکر شده در نقد دارید، به مدیران...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : YEKTA ONSORI

میم.ژوپیتر

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
14/1/21
ارسالی‌ها
246
پسندها
2,869
امتیازها
13,613
مدال‌ها
13
سطح
11

نقد و بررسی رمان اهریمن جاودانه
تا پست 50
نویسنده: نهال رادان نهال رادان

عنوان
عنوان انتخابی نویسنده، یک ترکیب وصفی ساده است که پالس جذابیت بالایی ندارد. دو واژه ی اهریمن و جاودانه به کرات در رمان ها دیده شده اند و به نوعی حتی کلیشه اند. به غیر از این، نام به خاطر سادگی راحت تر در ذهن می ماند که این سادگی عنوان هم میتواند نقطه ی قوت باشد؛ راحت تر در ذهن می ماند و هم نقطه ی ضعف؛ جذابیت ندارد.
عنوان با محتوای رمان ارتباط دارد. اهریمن و جاودانه دو واژه ای که هر دو به خون اشام ها و ویژگی هایشان اشاره دارند و این ارتباط در ژانر رمان هم دیده می شود.
به طور کلی با وجود ارتباط خوب عنوان با محتوا، ژانر و ایده ی داستان، جذابیت بالایی ندارد و تعویض ان توصیه می شود.

خلاصه
برای خلاصه ی...

زیر شکوفهها

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
25/9/19
ارسالی‌ها
1,040
پسندها
8,022
امتیازها
27,673
مدال‌ها
19
سطح
16

نقد رمان اهریمن جاودانه به قلم نهال رادان نهال رادان
ژانر: فانتزی، عاشقانه، رئال جادویی
منتقد: WHITE SKY

عنوان: اسم رمان، ترکیبی و متشکل از دو واژه‌ی «اهریمن» و «جاودانه» بود. اهریمن به معنای شیطان است، و جاودانه آن چیزیست که پایان و فنایی برایش نباشد. احتمالاً این صفتی برای شخصیت اصلیست و البته به نظر می‌رسد خود او نیز نظر مشابهی دارد. هیلدا جاودانه است چرا که یک خون‌آشام است اما تا اینجای رمان، به قدری از او سیاهی و گناه و خون‌ریزی ندیده‌ایم که او را اهریمن بنامیم. کشته شدن خانواده‌اش و تغییر ماهیتش، تغییر بزرگی در زندگی‌اش ایجاد کرده و او ناامید و خشمگین است، و چندان نسبت به افراد مهر و محبت بروز نمی‌دهد، با این حال در رمان شاهد این بوده‌ایم که او بیشتر سعی دارد با ظلم و...

آخرین ویرایش

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

به نام خدا
نقد شورای رمان اهریمن جاودانه | توسط شورای نقد
نویسنده: نهال رادان نهال رادان
منتقد: N Niyosha22

[این نقد تا پست پنجاه رمان درج شده است]

نویسنده‌ی عزیز از خواندن رمانِ شما بسیار خرسند شدم، امیدوارم این نقد در جهت پیشرفت قلم و اثر شما موثر باشد که هدف پشتِ نوشتن نقد و زمانی که یک منتقد برای نقدهایش می‌گذارد نیز چیزی جز کمک به نویسندگانِ خوش استعداد عزیز نیست.

عنوان:
اهریمن جاودانه
ترکیب عنوان ساده بوده و از کلماتِ کلیشه‌ای این دسته ژانرها و دم دستی استفاده کرده است و چندان، خلاقیت و نوآوری در این عنوان به چشم نمی‌خورد. این دسته عنوان‌ها که به یک شخصیت ماورایی اشاره دارند که دارای قدرت خاصی نیز...

امضا : Niyosha22

نهال رادان

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
2/8/20
ارسالی‌ها
113
پسندها
757
امتیازها
3,803
مدال‌ها
6
سطح
7

ممنون از نقدهای زیبای شما
برای بخش توصیفات متوجه هستم که ضعیف عمل کردم. ژانر عاشقانه هم کم کم به رمان تزریق می‌شود و از بابت ژانر رئال جادویی هم، حتما این ژانر را حذف می‌کنم.
فقط من کاملا متوجه نشدم، سیر رمان تند بود یا کند؟ میخوام تغییر داخل آغاز و سیر ایجاد کنم ولی نمیدونم باید سیر رمان را کند کنم یا تندتر پیش ببرم.
ممنون میشم توضیح بدید.

امضا : نهال رادان
  • Like
واکنش‌ها[ی پسندها] Niyosha22

Niyosha22

مدیر بازنشسته + نویسنده انجمن
نویسنده انجمن
تاریخ ثبت‌نام
11/9/19
ارسالی‌ها
3,078
پسندها
29,711
امتیازها
61,673
مدال‌ها
29
سطح
29

ممنون از نقدهای زیبای شما
برای بخش توصیفات متوجه هستم که ضعیف عمل کردم. ژانر عاشقانه هم کم کم به رمان تزریق می‌شود و از بابت ژانر رئال جادویی هم، حتما این ژانر را حذف می‌کنم.
فقط من کاملا متوجه نشدم، سیر رمان تند بود یا کند؟ میخوام تغییر داخل آغاز و سیر ایجاد کنم ولی نمیدونم باید سیر رمان را کند کنم یا تندتر پیش ببرم.
ممنون میشم توضیح بدید.
خواهش می‌کنم دوست عزیز♡
سیر رمان در اوایل کند بود و بعد از اون تند شد‌. سعی کنید متعادلش کنید و چینش اتفاقات و مانور روشون رو همون‌طور که در نقد گفته شد تغییر بدید.
توی نقد هم گفته شد، سیر رمان در اوایل کند، بعد از اون بعد از اون تند شد و سریع شکل گرفت.

امضا : Niyosha22