احکام‌ اهل‌ تشیع وظیفه ما نسبت به حجاب دیگران

• نویسنده موضوع FakhTeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 3
  • بازدیدها 185
  • کاربران تگ شده هیچ

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
به نام خدا
وظیفه ما نسبت به حجاب دیگران
1643216556361.png
آشنایی با فلسفه و حدود حجاب اسلامی، عمل نمودن و رعایت اخلاق و حجاب اسلامی، آشنایی با روشهای صحیح هدایت و ارشاد از مهمترین مسایلی است که باید شما با آنها آشنایی داشته و با توجه به آنها دوستان خود را به رعایت حجاب اسلامی دعوت نمایید...
تاریخ انتشار : 1399/5/29
منبع: نرم افزار پاسخ؛ سایت حوزه

سوال
من دوستانی دارم که اهل نماز و روزه هستند ولی حجاب خود را رعایت نمیکنند. من چگونه میتوانم آنها را هدایت کنم؟ آیا اصلاً من وظیفه‌ای نسبت به دوستانم دارم که آنها را امر به معروف کنم؟ اگر این کار آنها ادامه پیدا کرد، من باید روابطم را با آنها ترک کنم یا نه؟ و اگر دختری با حجاب اسلامی و کامل ولی آرایش...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FakhTeh

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
پاسخ
در پاسخ به این سوال باید عرض نمود که: در نامه خود توضیح ندادهاید که دوستان شما چگونه حجاب را رعایت نمیکنند، آیا چادر نمیپوشند یا حجاب نامناسب دارند؟ حکم شرعی و محدوده حجاب اسلامی را میدانند و رعایت نمیکنند یا جاهل به مسأله هستند و نمیدانند که حدود حجاب اسلامی چیست. اگر در این باره بیشتر توضیح میدادید، بهتر میتوانستیم سوال شما را پاسخ دهیم، اما در حال حاضر توجه شما را به این نکات جلب مینماییم.

1. اگر دوستان شما حجاب را رعایت نمیکنند، اولین وظیفه شما این است که سعی کنید تحت تأثیر آنها قرار نگیرید و همیشه به یاد داشته باشید که حفظ و رعایت حجاب اسلامی لازم و ضروری است.

2. وظیفه شما نسبت به دوستانتان آن است که آنها راامر به معروف کنید، شاید آنها حکم شرعی و نظر اسلام در مورد حجاب را...

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
6. به آنها بگویید که نماز و روزه و دیگر اعمال و عبادات شما در صورتی دررشدوبالندگی شماأثرکامل وهمه جانبه دارد که نسبت به همه احکام اسلامی از جمله حجاب اسلامی اعتنا وتوجه داشته باشید.(5)

7. اگر هیچ یک از این راهکارها مؤثر و مفید واقع نشد و دوستان شما همچنان به رفتار نادرست خود ادامه دادند، سعی کنید مدتی از آنها تا حدودی فاصله بگیرید و کمتر با آنها رفت و آمد داشته باشید، شاید متوجه شوند که فاصله گرفتن شما بخاطر آن است که حجاب اسلامی را رعایت نمیکنند. اگر کار آنها ادامه پیدا کرد و هیچ راهی برای اصلاح وجود نداشت و احتمال تأثیرپذیری از آنها را میدهید و یا اینکه رفت و آمد و ارتباط شما با آنان به معنای تأیید رفتار آنها است، در این صورت از رفت و آمد با آنها اجتناب کنید یا ارتباط را به حداقل...

FakhTeh

مدیر ارشد + مسئول فنی
پرسنل مدیریت
مدیر ارشد
تاریخ ثبت‌نام
29/1/20
ارسالی‌ها
3,940
پسندها
41,590
امتیازها
71,672
مدال‌ها
36
سطح
38

• نویسنده موضوع
  • مدیرکل
نتیجه گیری:
آشنایی با فلسفه و حدود حجاب اسلامی، عمل نمودن و رعایت اخلاق و حجاب اسلامی، آشنایی با روشهای صحیح هدایت و ارشاد از مهمترین مسایلی است که باید شما با آنها آشنایی داشته و با توجه به آنها دوستان خود را به رعایت حجاب اسلامی دعوت نمایید.
در پایان امیدوارم با رعایت نکات یاد شده و مطالعه کتابهایی که معرفی میشود بتوانید دوستان خود را با مسایل اسلامی از جمله حجاب آشنا نموده و در انجام مسئولیت امر به معروف و نهی از منکر، موفق گردید.

پی نوشت:
1. در مورد آشنائی با فلسفه حجاب مراجعه نمائید به : فتّاحی زاده . فتحیه . حجاب از دیدگاه قرآن و سنت . فصل 4 و 5 . دفتر تبلیغات اسلامی . چاپ دوم . 1376 .
2. کلینی . محمد ابن یعقوب . اصول کافی . ج 3 . ص 156 . مکتب الاسلامیه .
3. آل...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا