آموزشی هدف شناسی

• نویسنده موضوع A.Hamzeh
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 265
  • کاربران تگ شده هیچ

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

• نویسنده موضوع
خب بریم همراه بشیم با اولین بخش از دوره آموزشی هدفمند. همونطور که گفتیم قراره توی این دوره یاد بگیریم:
هدف هامون رو بشناسیم
اولویت بندی کنیم
و یادبگیریم چطور به هدف‌هامون برسیم
توی این تاپیک میخوایم اول درمورد خود هدف صحبت کنیم. هدف آرزو یا رویا نیست! آرزو یا رویا فقط در حد ذهن شما هستن و ممکنه قلبا بخواین بهشون برسید ولی واقعا تلاشی براشون نکنید و فقط از فکر کردن بهش لذت ببرید. اما هدف یعنی چیزی که می‌خواید و باید بهش برسید و برای رسیدن بهش تلاش کنید. بماند که ممکنه موانعی جلوی راهتون باشه که ما بهتون یاد میدیم از پسشون بر بیاین.
هدف‌های هر آدمی به چند دسته تقسیم میشن:
- هدف‌های مالی و مادی: این بخش شامل چیزهایی هستند که برای به دست آوردنشون به پول...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : A.Hamzeh

Asal.k85

مدیر بازنشسته پزشکی
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
20/1/22
ارسالی‌ها
637
پسندها
2,658
امتیازها
14,773
مدال‌ها
12
سطح
12

من هدفم شغلیه
دوست دارم در آینده نزدیک به هدفم که پزشکی هست برسم و خیلی امید دارم
ولی مشکل اینجاست من عادت هایی دارم که نمیتونم چه جوری باید کنار بزارمشون عادت بدی که خودش مانعی میشه برای رسیدن به هدف‌هام.
و من واقعا از این وضع خسته‌ام نمیدونم واقعا چیکار کنم دوست دارم یه تحول توی زندگیم اینجاد بشه و یه جوری بتونم این عادتهای بد رو کنار بزارم.
الان واقعا به توصیه یکی نیاز دارم که کمکم کنه و حرفش واقعا روم تاثیر بزاره.
دوست دارم این موانع رو بردارم ولی نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم تا بتونم از این عادت های که مانع از رسیدن من به هدفم میشه رو کنار بزارم.

امضا : Asal.k85

Rigina

مدیر بازنشسته کمیک + گردشگری
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/5/21
ارسالی‌ها
4,164
پسندها
41,353
امتیازها
74,373
مدال‌ها
61
سطح
38

هدف شخصيتي : من هدفم اينه كه در اينده به مرور زمان وابستگي مو كمتر كنم چون خيلي زود به ديگران وابسته ميشم و اين خيلي بهم ضربه ميزنه
هدف: هدف هاي شغلي: من هدفم در اينده پزشككيه و ميخوام كه با تلاشام بهش برسم ولي دركنارش دوست دارم نه به عنوان يك شغل ولي حتي يه بارم شده توي راديو كار كنم و سعي ميكنم بهش برسم ... از اون جايي كه مدرك كارافريني مو گرفتم ميخوام كه در اينده ازش استفاده كنم و در كاري كه فعاليت ميكنم به عنوان فرد كارافرين باشم
هدف هاي شخصي: ازمونايي كه در پيش رو دارم به نحو احسنت بدم ...دلنوشتم چاپ بشه

Alma♡

نو ورود
نو ورود
تاریخ ثبت‌نام
28/10/20
ارسالی‌ها
4
پسندها
340
امتیازها
1,680
مدال‌ها
4
سطح
4

هدف شغلی: طی یه تصمیم ناگهانی کنکور ثبت نام کردم ولی متاسفانه تا الان شرایطش پیش نیومده که اقدامی برای خوندن بکنم
دوست دارم یه برنامه ریزی خفن بکنم و پای چیزهایی که نوشتم بمونم ولی اراده م یکم ضعیفه (هدف شخصیتی هم شد)

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

• نویسنده موضوع
من هدفم شغلیه
دوست دارم در آینده نزدیک به هدفم که پزشکی هست برسم و خیلی امید دارم
ولی مشکل اینجاست من عادت هایی دارم که نمیتونم چه جوری باید کنار بزارمشون عادت بدی که خودش مانعی میشه برای رسیدن به هدف‌هام.
و من واقعا از این وضع خسته‌ام نمیدونم واقعا چیکار کنم دوست دارم یه تحول توی زندگیم اینجاد بشه و یه جوری بتونم این عادتهای بد رو کنار بزارم.
الان واقعا به توصیه یکی نیاز دارم که کمکم کنه و حرفش واقعا روم تاثیر بزاره.
دوست دارم این موانع رو بردارم ولی نمیدونم چطور برنامه ریزی کنم تا بتونم از این عادت های که مانع از رسیدن من به هدفم میشه رو کنار بزارم.
بحث مانع ها رو بعدا توی یه تاپیک دیگه براتون توضیح میدم امیدوارم بتونید با کمک...

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

• نویسنده موضوع
هدف شخصيتي : من هدفم اينه كه در اينده به مرور زمان وابستگي مو كمتر كنم چون خيلي زود به ديگران وابسته ميشم و اين خيلي بهم ضربه ميزنه
هدف: هدف هاي شغلي: من هدفم در اينده پزشككيه و ميخوام كه با تلاشام بهش برسم ولي دركنارش دوست دارم نه به عنوان يك شغل ولي حتي يه بارم شده توي راديو كار كنم و سعي ميكنم بهش برسم ... از اون جايي كه مدرك كارافريني مو گرفتم ميخوام كه در اينده ازش استفاده كنم و در كاري كه فعاليت ميكنم به عنوان فرد كارافرين باشم
هدف هاي شخصي: ازمونايي كه در پيش رو دارم به نحو احسنت بدم ...دلنوشتم چاپ بشه
حتما به هدفای قشنگتون میرسید

• Like
واکنش‌ها[ی پسندها] RiRa-M

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

• نویسنده موضوع
هدف شغلی: طی یه تصمیم ناگهانی کنکور ثبت نام کردم ولی متاسفانه تا الان شرایطش پیش نیومده که اقدامی برای خوندن بکنم
دوست دارم یه برنامه ریزی خفن بکنم و پای چیزهایی که نوشتم بمونم ولی اراده م یکم ضعیفه (هدف شخصیتی هم شد)
خب شرکت در کنکور هدف نیست عزیزم. هدف شما باید مشخص و واضح باشه یعنی دقیق بگید که میخواید توی کنکور چه رشته‌ای قبول بشید. انشاالله توی تاپیک‌های بعدی روش برنامه ریزی درست رو هم براتون میگم

A.Hamzeh

معلم انجمن
معلم انجمن
تاریخ ثبت‌نام
8/3/20
ارسالی‌ها
2,343
پسندها
27,587
امتیازها
51,373
مدال‌ها
35
سطح
28

• نویسنده موضوع
خب آخرین نکته درمورد هدف‌ها:
هدف باید خاص، مشخص و زمانمند باشه. خاص یعنی یه هدف کلی نباشه و دقیق اهدافتون مشخص باشه مثلا شروع کسب و کار شخصی هدف خاصی نیست ولی شروع کسب و کار در زمینه کشاورزی یه هدف خاص و درسته. پس هدف‌هاتون رو خاص و جزئی کنید.
مشخص یعنی واضح باشه دقیقا چی میخواید. مثلا وقتی میگید میخوام دکتر بشم دقیق مشخص کنید میخواید در چه تخصصی از پزشکی فعالیت کنید.
زمانمند بودن هدف هم خیلی مهمه. باید بدونید دقیقا تا کی باید به هدفتون برسید. مثلا برای هر هدف یه تایم مشخص کنید که باید تلاش کنید تا اون زمان به هدفتون برسید. زمان باید مشخص باشه مثلا ۱ ماه دیگه یا ۱ سال دیگه.
من هدفم شغلیه
دوست دارم در...

آخرین ویرایش