مقاله توضیحاتی در رابطه با موسیقی درمانی

• نویسنده موضوع FATEMEH HOSSEINI
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 2
  • بازدیدها 197
  • کاربران تگ شده هیچ

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
توضیحاتی در رابطه با موسیقی درمانی

موسیقی در چه زمینه هایی برای سلامتی ما مفید است می توانید برای تقویت عملکرد دویدن،کاهش استرس،کمک به بهتر خوابیدن،کاهش افسردگی ،بالا بردن روحیه‌ ،افزایش یادگیری و تقویت حافظه از موسیقی کمک بگیرید پیشنهاد می کنیم با تاثیرات مختلف موسیقی درمانی آشنا شوید .

اگر عاشق شنیدن موسیقی هستید، پس شما هم از جرگه‌ی افراد خاص هستید. در این نوشتار با ما همراه باشید تا ۱۵ فایده موسیقی برطبق یافته های دانشمندان را برای شما بیان کنیم که شگفت‌زده تان می‌کند.

چارلز داروین زمانی خاطرنشان کرد، «اگر به من فرصت زندگی دوباره داده می‌شد، قانونی وضع می‌کردم برای آن که دست‌کم یک بار در هفته شعری بخوانم و آهنگی بشنوم.» آلبرت اینیشتن گفته بود، «اگر...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : FATEMEH HOSSEINI

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
۱. اولین فایده موسیقی این است که شما را شادتر می‌کند

«من به خاطر این که می‌خوانم خوشحال نیستم؛ به خاطر این خوشحال هستم که می‌خوانم.» – ویلیام جیمز

پژوهش‌ها اثبات کرده‌اند وقتی به موسیقی‌ای که دوست دارید گوش می‌دهید، ‌مغزتان دوپامین ترشح می‌کند؛ انتقال‌دهنده‌ی عصبی «حالت سرخوشی». والوری سلیم‌پور، عصب‌شناس دانشگاه مک‌جیل، به هشت دوستدار موسیقی، بعد از شنیدن موسیقی مورد علاقه‌ی‌شان، یک ماده‌ی رادیواکتیوی تزریق کرد که به گیرنده‌های دوپامین متصل می‌شود. یک پِت‌اسکن (PET scan) نشان داد که میزان زیادی دوپامین ترشح می‌شود، که به لحاظ زیست‌شناختی موجب می‌شود شرکت‌کنندگان احساساتی مانند خوشحالی، وجد، و لذت داشته باشند.

پس، بار دیگر که به تقویت عاطفی نیاز داشتید، به مدت ۱۵ دقیقه به آهنگ...

FATEMEH HOSSEINI

کاربر سایت
کاربر فعال
تاریخ ثبت‌نام
24/1/22
ارسالی‌ها
1,237
پسندها
16,075
امتیازها
38,073
مدال‌ها
20
سطح
24

• نویسنده موضوع
  • محروم
۱۱. موسیقی به بیماران آلزایمری کمک می‌کند به خاطر بیاورند

«گذشته، که به هیچ راه دیگری قابل بازیافتن نیست، در موسیقی نهفته است، گویی که در عنبر خفته باشد، و آدمی می‌تواند احساس هویت خود را دوباره باز یابد.» – الیور سَکس، پزشک

یک سازمان غیرانتفاعی به نام «موسیقی و حافظه» به افراد آلزایمری و دیگر بیماران دچار زوال عقلی مربوط به کهولت سن کمک می‌کند تا از طریق شنیدن دوست‌داشتنی‌ترین آهنگ‌های‌شان، هویت‌شان را به خاطر بیاورند. این بیداری اغلب دراماتیک است. مثلا، بعد از آن‌که هِنری به آهنگ دوران خودش گوش می‌کند، این بیمارِ دچار زوال عقل که به ندرت می‌تواند حرف بزند آهنگ‌های کَب کالووِی را می‌خواند و شادمانه از خاطرات زندگی‌اش می‌گوید.

دکتر لورا ماسکوئدا، مدیر سالمندان دانشگاه کالیفرنیا...

کاربران بازدید کننده از موضوع (تعداد: 0)

عقب
بالا