بالینی فکر کردم همین الآن دارم می‌میرم!‏

• نویسنده موضوع کالادریوس
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 1
  • بازدیدها 109
  • کاربران تگ شده هیچ

کالادریوس

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع
حمله وحشت چیست؟

فکر کردم همین الآن دارم می‌میرم!‏

دکتر امیر شعبانی
حمله پانیک (آسیمگی یا هول) یا به تعبیری حمله وحشت، ترسی ناگهانی است که ظرف چند دقیقه بر فرد چیره می‌شود و او می‌پندارد که ممکن است در همان لحظات اتفاق بسیار ناگواری مانند خفگی یا سکته یا غش یا از دست دادن عقل و یا مرگ بر او نازل شود.

این حمله معمولاً چند دقیقه (و گاهی تا نیم ساعت) طول می‌کشد و سپس آرامش نسبی برقرار می‌گردد. طی حمله، اضطراب شدید با نشانه‌های جسمانی از قبیل احساس طپش قلب شدید، تعریق، احساس خفگی و لرزش همراه است و فرد دقایقی طوفانی را سپری می‌کند.

نوعی از بیماری به نام «اختلال پانیک» وجود دارد که در آن، حملات پانیک به...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : کالادریوس

کالادریوس

رو به پیشرفت
رو به پیشرفت
تاریخ ثبت‌نام
17/6/22
ارسالی‌ها
116
پسندها
253
امتیازها
1,203
مدال‌ها
4
سطح
2

• نویسنده موضوع
این حملات زیاد طول نمی‌‌کشند ولی اثرشان درتمام روز باقی است و آقای ب همیشه در هراس از احتمال تکرار آن‌‌ها به سر می‌‌برد. برای کاهش ترس و جلوگیری از خفگی، اغلب سعی می‌‌کند از فعالیت زیاد بپرهیزد و تنفسش را تنظیم کند. یک حمله را نیز در روز و بیرون از منزل تجربه کرده و پس از آن جز در موارد بسیار ضروری از خانه بیرون نمی‌‌رود، مگر آن‌‌که کسی با او همراه باشد. در برخی از افراد دچار اختلال پانیک، مشکل دیگری هم بروز می‌کند و آن پرهیز از قرار گرفتن در موقعیت‌هایی است که رهایی از آن دشوار است. به این دلیل او ممکن است سوار اتوبوس نشود یا ترجیح دهد از پل عابر پیاده استفاده نکند.

همچنین ممکن است مانند آقای ب اغلب از منزل خارج نشود تا امکان حضور در مکان‌هایی که به سختی می‌توان از آن خلاصی یافت...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

امضا : کالادریوس
عقب
بالا