نقد شورا نقد رمان عصر يخبندان |FATEME078/ توسط شوراي نقد

• نویسنده موضوع F.Śin
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 8
  • بازدیدها 1,020
  • کاربران تگ شده هیچ
وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
IMG_6786.jpg
به نام خدا

نقد رمان عصر يخبندان توسط شورای انجمن یک رمان:

نویسنده توجه داشته باشد که منتقد با توجه به اصول نقد کرده است و پای نظر شخصی و... نگذارد.
دو روز صبر کنید تا تمامی نقد ها در صفحه قرار گیرد.
بعد از اتمام نقد، شما باید با توجه به نکات رمان خود را ویرایش کنید.
اگر مشکلی بود در خصوصی به من تذکر دهید و از بحث و جدل بپرهیزید.
موفق باشید:)

شورای نقد یک رمان

آخرین ویرایش
امضا : F.Śin

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
به نام خدا​

نقد رمان:
"عصر يخبندان"

نام رمان:
اولين چيزي كه به شدت جلب توجه خواهد كرد، نام رمان است. كوتاه و كنجكاو كننده بودن آن، نكته اي مثبت است. در ذهن خواننده، ابتدا داستاني شكل خواهد گرفت كه با موضوع اصلي، فاصله چنداني دارد.
نام رمان، با بدنه و ژانرهاي داستان كاملا در ارتباط بوده و به خوبي مي رساند كه دنياي امروزه ما انسان ها، دچار يك يخبستگي شده است، دنيايي كه انسان ها در آن ساده دل ميشكنند، زود قضاوت مي كنند و ...
از اين نام، ميتوانيم به ژانر تراژدي و اجتماعي دنياي امروزه اي كه يخ بسته برسيم و تا حدودي ژانر عاشقانه را هم حس كنيم.

جلد رمان:
استفاده أز رنگ هاي تيره از جمله: مشكي و خاكستري و محو اطراف تصوير و چهره دختر، به خوبي ژانر تراژدي را به تصوير مي كشد...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

B.H.R

کاربر نیمه فعال
کاربر نیمه فعال
تاریخ ثبت‌نام
16/5/18
ارسالی‌ها
186
پسندها
4,342
امتیازها
23,673
مدال‌ها
1
سطح
0

نقد رمان عصر یخبندان"

اسم :
اسم رمان کوتاه، مناسب و زیبا و به رمان میخورد و کاملا با رمان همگام بود. اما بیشتر ژانر تراژدی و اجتماعی را نشان میداد و ژانر عاشقانه در اسم رمان مشخص نبود

خلاصه :
با وجود کوتاه و مختصر بودن،کنجکاو کننده نبود و مقصود درستی را به خواننده نمی رساند.
بهتر بود از (...) و جادوی قلمشان برای کنجکاوی رمان استفاده میکردند. همچنین در همان چند خط اول مشخص میکردند که ان ها باهم دختر و مادر هستند.

مقدمه :
مقدمه جذاب، عاشقانه بود.ولی میتونست مقدمه جذابتری هم نوشته بشه.

جلد :
خوب بود.ترکیب رنگ خاکستری و مشکی برای غم انگیز و تراژدی بودن نشان دادن رمان عاقلانه بود.
اما به نظر من اگر تصویر دختری بود که یخ بسته است یا یک همچین عکسی به جای پرندگان توی جلد، حتما جذابیت و...

آخرین ویرایش توسط مدیر

Mohadeseh.f

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
25/9/17
ارسالی‌ها
1,300
پسندها
35,657
امتیازها
61,573
مدال‌ها
8
سطح
0

نقد رمان عصر یخبندان :

به نام خدایی که در همین نزدیکی است ...

اول از همه سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز !

امیدوارم از نقد رمانتون راضی باشید و خشنود !

پس به یاری خداوند شروع می کنیم :

نام رمان :

اسم رمانتون به اندازه کافی زیباست ولی تنها چیزی که خیلی مهم است اینه که آیا به موضوع داستان ربط دارد یا نه ؟ " عصر یخبندان " یک واژه ی خیلی جالبه ولی شاید خواننده ای باشد که از این اسم نتیجه ای نگیرد ، بیشتر خوانندگان نمی تونن از روی این اسم داستان رو حدس بزنند ، " عصریخبندان " به خوبی با ژانر ها ارتباط برقرار نکرده و واژه ای نیست که بخواهیم آن را به آسانی در داستان حدس بزنیم و ربطش را پیدا کنیم .

جلد :

جلد رمانتون بسیار جذاب هست ، من از دیدگاه یک منتقد می تونم بگم ترکیب رنگهای...

امضا : Mohadeseh.f

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

به نام خدا​

نقد رمان:
"عصر يخبندان"

نام رمان:
اولين چيزي كه به شدت جلب توجه خواهد كرد، نام رمان است. كوتاه و كنجكاو كننده بودن آن، نكته اي مثبت است. در ذهن خواننده، ابتدا داستاني شكل خواهد گرفت كه با موضوع اصلي، فاصله چنداني دارد.
نام رمان، با بدنه و ژانرهاي داستان كاملا در ارتباط بوده و به خوبي مي رساند كه دنياي امروزه ما انسان ها، دچار يك يخبستگي شده است، دنيايي كه انسان ها در آن ساده دل ميشكنند، زود قضاوت مي كنند و ...
از اين نام، ميتوانيم به ژانر تراژدي و اجتماعي دنياي امروزه اي كه يخ بسته برسيم و تا حدودي ژانر عاشقانه را هم حس كنيم.

جلد رمان:
استفاده أز رنگ هاي تيره از جمله: مشكي و خاكستري و محو اطراف تصوير و چهره دختر،...

امضا : FATEME078❁

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

نقد رمان عصر یخبندان"

اسم :
اسم رمان کوتاه، مناسب و زیبا و به رمان میخورد و کاملا با رمان همگام بود. اما بیشتر ژانر تراژدی و اجتماعی را نشان میداد و ژانر عاشقانه در اسم رمان مشخص نبود

خلاصه :
با وجود کوتاه و مختصر بودن،کنجکاو کننده نبود و مقصود درستی را به خواننده نمی رساند.
بهتر بود از (...) و جادوی قلمشان برای کنجکاوی رمان استفاده میکردند. همچنین در همان چند خط اول مشخص میکردند که ان ها باهم دختر و مادر هستند.

مقدمه :
مقدمه جذاب، عاشقانه بود.ولی میتونست مقدمه جذابتری هم نوشته بشه.

جلد :
خوب بود.ترکیب رنگ خاکستری و مشکی برای غم انگیز و تراژدی بودن نشان دادن رمان عاقلانه بود.
اما به نظر من اگر تصویر دختری بود که یخ بسته است یا یک همچین عکسی...

FATEME078❁

نویسنده افتخاری
نویسنده افتخاری
تاریخ ثبت‌نام
30/3/17
ارسالی‌ها
2,520
پسندها
63,819
امتیازها
66,873
مدال‌ها
50
سطح
43

نقد رمان عصر یخبندان :

به نام خدایی که در همین نزدیکی است ...

اول از همه سلام و خسته نباشید خدمت نویسنده عزیز !

امیدوارم از نقد رمانتون راضی باشید و خشنود !

پس به یاری خداوند شروع می کنیم :

نام رمان :

اسم رمانتون به اندازه کافی زیباست ولی تنها چیزی که خیلی مهم است اینه که آیا به موضوع داستان ربط دارد یا نه ؟ " عصر یخبندان " یک واژه ی خیلی جالبه ولی شاید خواننده ای باشد که از این اسم نتیجه ای نگیرد ، بیشتر خوانندگان نمی تونن از روی این اسم داستان رو حدس بزنند ، " عصریخبندان " به خوبی با ژانر ها ارتباط برقرار نکرده و واژه ای نیست که بخواهیم آن را به آسانی در داستان حدس بزنیم و ربطش را پیدا...

Mohadeseh.f

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
25/9/17
ارسالی‌ها
1,300
پسندها
35,657
امتیازها
61,573
مدال‌ها
8
سطح
0

سلام و ممنونم از نقد زیبات‌.
خب عصر یخبندان رو من همون ابتدای رمان علت انتخاب این نام رو گفتم.
خلاصه تا جایی که آگاهی دارم اشتباه تایپی و پاراگرافی ندارد؛ اما چشم دوباره نگاه می‌کنم.
در رابطه با علائمی که گفتید بهم چسبیده. کاری به اولی ندارم چون را اشتباها با نیم فاصله اومده بود. جمله که خودت به عنوان درست داده بودی باز هم اشتباه هست چون "می" با نیم فاصله در متن میاد و وقتی فاصله نمی‌ذارم بین می و فعل مون اشتباهه! اما سایر نکاتی که گفتی رو کلا رد می‌کنم. اگه‌ کتاب ها رو دیده باشی ضمیر هم با نیم فاصله جدا میشه!
مثلا "دل‌مون" به هیچ وجه اشتباه نیست‌. اگه کلمه‌ای رو هم به اشتباه با نیم فاصله گذاشتم به علت نزدیک...

F.Śin

کاربر سایت
کاربر سایت
تاریخ ثبت‌نام
13/1/18
ارسالی‌ها
1,203
پسندها
16,521
امتیازها
38,073
مدال‌ها
24
سطح
24

• نویسنده موضوع
سلام و ممنونم از نقد زیبات‌.
توصیفات مکان رو طی بازنویسی بیشتر روش مانور میدم.

پست ۴۵ رو دیروز متوجه تکراری بودنش شدم و حذفش کردم و باز هم ممنون که گفتی.
اون مورد تکرار علائم هم جزو اشتباهات تایپی هست و اینکه با گوشی تایپ کردن بدون غلط نمیشه.
بعد از بازنویسی، موارد ذکر شده رو ویرایش می‌کنم.

ممنونم از وقتی که برای مطالعه گذاشتی:)

موفق باشيد

وضعیت
موضوع بسته شده است و نمی‌توان پاسخ جدیدی فرستاد.