بهترین بازیگران تئاتر ایران

• نویسنده موضوع ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ
  • تاریخ شروع
  • پاسخ‌ها 7
  • بازدیدها 152
  • کاربران تگ شده هیچ

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
از ابتدای روی کار آمدن هنرهای نمایشی در ایران، بازیگران تئاتر نقش پررنگی در بالا بردن کیفیت آن داشته‌اند. تئاتر از هنرهای نمایشی است که مخاطب خاص خود را دارد. این هنر نمایشی در تمام طول تاریخ تاثیر بسزایی در فرهنگ‌سازی داشته است و انواع مختلفی نیز دارد. تئاتر پانتومیم، روحوضی، پرده‌خوانی و نمایش عروسکی از انواع مختلف آن است. لذت تماشای تئاتر با بازی‌های درخشان و نمایش‌نامه‌های برجسته از لذت‌های فراموش نشدنی در زندگی است.

166-013354-3644232-178_700x400.jpg

از ابتدای روی کار آمدن هنرهای نمایشی در ایران، بازیگران تئاتر نقش پررنگی در بالا بردن کیفیت آن داشته‌اند. تئاتر از هنرهای نمایشی است که مخاطب خاص خود را دارد. این هنر نمایشی در تمام طول تاریخ تاثیر بسزایی در فرهنگ‌سازی داشته است و...
لطفا برای مشاهده کامل مطالب در انجمن ثبت نام کنید.

آخرین ویرایش
امضا : ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
هوتن شکیبا

هوتن شکیبا از بازیگران برجسته تئاتر متولد سال ۱۳۶۳ و شهر تهران است. او با بازی در دو نمایش «صد در صد» و «الیور توئیست» به خوبی بر صحنه ایفای نقش کرد و کارنامه خود را درخشان‌تر کرد. این هنرمند تا به‌حال چندین اثر نمایشی را بدون چشم داشت مالی تهیه‌کنندگی کرده است تا مسیر را برای هنرمندان جوان و تازه‌کار آسان کند. هوتن شکیبا با بازی در سریال لیسانسه‌ها به عنوان نقش حبیب جای خود را در بین مخاطبین باز کرد. پس از آن با ایفای نقش در فیلم «شبی که ماه کامل شد» به کارگردانی نرگس آبیار خوش درخشید و به واسطه‌ آن سیمرغ بلورین بهترین بازیگر مرد را از جشنواره فجر دریافت کرد.

هوتن شکیبا، فعالیت صداپیشگی نیز در کارنامه خود دارد و به عنوان صداپیشه «دیبی» و «خونه بغلی» در مجموعه کلاه قرمزی نیز...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
مهتاب نصیرپور

مهتاب نصیرپور متولد ۱۳۴۴ در شهر کازرون به دنیا آمده است. او تحصیلات خود را در رشته بازیگری و کارگردانی تئاتر در دانشکده هنرهای زیبا دنبال کرد. نصیرپور همسر محمد رحمانیان، نمایشنامه‌نویس و کارگردان تئاتر و تلوزیون است. او فعالیت حرفه‌ای خود را از سال ۱۳۶۵ در نمایش حادثه در صبح آغاز کرد و از سال ۱۳۷۰ در فیلم مسافران به جلوی دوربین رفت. از مهم‌ترین فعالیت‌های او بازی در نمایش‌های «حادثه در صبح پاییزی» اثر ابوالقاسم معارفی، «بازرس» اثر مجید بهشتی، «دائی وانیا» اثر محمد رحمانیان، «مریم و مرداویج» اثر بهزاد فراهانی و «لباسی برای میهمانی» اثرمحمد رحمانیان بوده است.

نصیرپور از دسته بازیگران پرکار تئاتر است و بازی‌های درخشانی از خود به‌جا گذاشته است. همچنین برای بازی در فیلم...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
پانته‌آ پناهی‌ها

پانته‌آ پناهی‌ها متولد ۱۳۵۶ در شهر تهران است. او تحصیلات خود را در رشته کارگردانی سینما از موسسه آموزش عالی سوره دنبال کرد و فعالیت حرفه‌ای خود را با نمایش «سیاها» به کارگردانی حامد محمد طاهری آغاز کرد. پناهی‌ها بسیار اتفاقی وارد عرصه تئاتر شد. به گفته خودش: ««یک روز در دانشگاه تهران فردی را صدا می‌زدم و آقای حسین کیانی (نمایشنامه‌نویس و کارگردان) صدای من را شنید و آن‌قدر خجالتی بود که از یک نفر خواست تا از من بپرسد کار تئاتر می‌کنم یا نه؟ من هم گفتم: نه، من تئاتر بلد نیستم! از من پرسیدند دوست داری تئاتر بازی کنی؟ من هم گفتم بدم نمی‌آید تجربه کنم، اما هنوز آشنایی با تئاتر نداشتم. آقای کیانی من را سر تمرین‌های تئاتر بردند و تازه در پروسه تمرین فهمیدم چه اتفاقی در تئاتر...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
ستاره پسیانی

ستاره پسیانی فرزند آتیلا پسیانی و فاطمه تقوی، از بازیگران برجسته و به‌نام تئاتر، سینما و تلوزیون است. او علاوه بر کارهای درخشان در تئاتر در سینما نیز خوش درخشیده است. او در سال ۱۳۹۶ در نمایش‌های «خدای کشتار»، «اگه بمیری» و «صد در صد» به روی صحنه آمد. همچنین در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در نمایش «صد سال تنهایی» اثر آتیلا پسیانی ایفای نقش کرد. پسیانی بابت بازی در نمایش «صد در صد» به کارگردانی مرتضی اسماعیل کاشی تحسین حداکثری منتقدین را برانگیخت.

از کارهای تئاتر ستاره پسیانی در تئاتر می‌توان به «ننه دلاور و فرزندان»، «اتاق ورونیکا»، «پرتقال‌های کال» و «باغ آلبالو» اشاره کرد. همچنین در سریال «همه بچه‌های من» و سریال‌های نمایش خانگی مانند «خاتون» و «نهنگ آبی» نیز به عنوان...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
نوید محمدزاده

نوید محمدزاده از بازیگران پرکار تئاتر است که با ورود به سینما به سرعت جای خود را در بین مخاطبان به‌دست آورد. او در سینما نیز بسیار فعال عمل کرد. از نمایش‌هایی که محمدزاده در آن‌ها ایفای نقش کرده است «خدای کشتار»، «آخرین نامه»، «پچ پچه‌های پشت خط نبرد» و «الیور توئیست» را می‌توان نام برد. او در سی و ششمین جشنواره فیلم فجر در نمایش «صد سال تنهایی» به کارگردانی آتیلا پسیانی به روی صحنه آمد. او در سال ۱۳۹۶ تهیه‌کنندگی چندین اثر نمایشی را بدون چشم داشت مالی بر عهده گرفت تا امکانی برای هنرمندان جوان و تازه‌کار فراهم کند. سجاد افشاریان، امیر جعفری و هوتن شکیبا نیز از دیگر هنرمندانی هستند که در سال ۱۳۹۶ کار مشابهی انجام دادند.

نوید محمدزاده برای بازی در «فیلم عصبانی نیستم» توجه...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
الهام کردا

الهام کردا متولد ۱۷ آذر سال ۱۳۵۷ است. او تحصیلات خود را در رشته نمایش دنبال کرده و از سال ۱۳۸۰ فعالیت حرفه‌ای خود را در تئاتر آغاز کرده است. همسر او سعید چنگیزیان، از بازیگران موفق و به‌نام تئاتر است. او در نمایش‌هایی مانند «خنکای ختم خاطره»، «دو لیتر در دو لیتر صلح»، «۱۷ دی کجا بودی» و «هم هوایی» به درخشانی ایفای نقش کرد. الهام کردا به عنوان کارگردان نمایش‌های «پرشین کت» را در سال ۱۳۹۰، «چهار دقیقه» را در سال ۱۳۹۸ و «این یک تیتر زرد نیست» را در سال ۱۳۹۸ به اجرا در آورد.

از نقش‌آفرینی‌های کردا در سینما می‌توان به «سرکوب»، «برف روی کاج» و «ارغوان» اشاره کرد. همچنین در سریال‌های «با من بمان» و «تعبیر وارونه یک رویا» نیز ایفای نقش کرده است. از دیگر کارهای تئاتر او «هم هوایی»،...

ᴹᴵᴺᴵᴼᴺ

مدیر بازنشسته سینما
مدیر بازنشسته
تاریخ ثبت‌نام
11/1/23
ارسالی‌ها
776
پسندها
1,129
امتیازها
7,973
مدال‌ها
11
سطح
9

• نویسنده موضوع
مهدی هاشمی

مهدی هاشمی درسال ۱۳۲۵ در لنگرود گیلان به دنیا آمده است.او برادر ناصر هاشمی و همسر گلاب آدینه، بازیگران برجسته تئاتر و سینما، است. هاشمی مدرک خود را در رشته هنرهای نمایشی از دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران گرفته است و فعالیت حرفه‌ای خود را در سال ۱۳۴۸ با همراهی داریوش فرهنگ با تشکیل گروه تئاتر «پیاده» آغاز کرد. او چندین نمایش تئاتر را با نام‌های «داستانی نه تازه»، «همشهری»، «خاطرات و کابوس‌های یک جامه‌دار از زندگی و مرگ امیرکبیر»، «دیوار چین» و «مادام پی پی» ایفای نقش کرده است.

اغلب مردم مهدی هاشمی را با بازی درخشانش در سریال «سلطان و شبان» می‌شناسند. بعد از وقفه‌ای طولانی، هاشمی در سریال «روزگار غریب» به خانه‌ها بازگشت و هنر خود را تمام و کمال به عرصه نمایش گذاشت. او در...

کاربران در حال مشاهده موضوع (تعداد: 1, کاربر: 0, مهمان: 1)

عقب
بالا